1
|
COURTNEY HARNISH
York YMCA
|
York YMCA
|
|
20
|
–
|
PB
|
2
|
Abbey Erwin
Boise YMCA
|
Boise YMCA
|
|
17
|
–
|
PB
|
3
|
Erin Voss
Greater Holyoke YMCA
|
Greater Holyoke YMCA
|
|
16
|
–
|
|
4
|
Alexandra Atkins
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
15
|
–
|
PB
|
5
|
Sophie Cattermole
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
14
|
–
|
PB
|
6
|
Lara Hernandez-Tome
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
13
|
–
|
PB
|
7
|
Meredith Whisenhunt
Y-Spartaquatics
|
Y-Spartaquatics
|
|
12
|
+6.7%
|
PB
|
8
|
Marah Pugh
Macomb Family YMCA Marlins
|
Macomb Family YMCA Marlins
|
|
11
|
–
|
|
9
|
Caitlynn Moon
Kishwaukee YMCA Dekalb County
|
Kishwaukee YMCA Dekalb County
|
|
9
|
–
|
PB
|
10
|
Leah Braswell
York YMCA
|
York YMCA
|
|
7
|
–
|
PB
|
11
|
Verity Abel
Wilton Y Wahoos Swim Club
|
Wilton Y Wahoos Swim Club
|
|
6
|
–
|
|
12
|
Jessica Harper
Greater Holyoke YMCA
|
Greater Holyoke YMCA
|
|
5
|
–
|
PB
|
13
|
Emmaline Peterson
Hickory Foundation YMCA
|
Hickory Foundation YMCA
|
|
4
|
-0.9%
|
|
14
|
Regan Kology
Somerset County YMCA
|
Somerset County YMCA
|
|
3
|
–
|
PB
|
15
|
Meghan Thompson
Lakeland Hills YMCA
|
Lakeland Hills YMCA
|
|
2
|
–
|
PB
|
16
|
Emma Knapp
Y-Spartaquatics
|
Y-Spartaquatics
|
|
1
|
+6.1%
|
PB
|
17
|
Danielle Kudis
Schroeder YMCA Swim Team
|
Schroeder YMCA Swim Team
|
|
–
|
+1.0%
|
PB
|
18
|
Sabrina Mortell
West Shore YMCA
|
West Shore YMCA
|
|
–
|
–
|
|
19
|
Kristen Moss
New Canaan YMCA Caimans
|
New Canaan YMCA Caimans
|
|
–
|
–
|
PB
|
20
|
Jessie Arnold
Waynesboro Family YMCA
|
Waynesboro Family YMCA
|
|
–
|
-0.3%
|
|
21
|
Ryan Alexander
YMCA of the North Shore
|
YMCA of the North Shore
|
|
–
|
–
|
|
22
|
Lexy Raybon
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
–
|
–
|
PB
|
23
|
Sophie Fontaine
SJAC
|
SJAC
|
|
–
|
–
|
|
24
|
Kristyn Popowski
Greater Holyoke YMCA
|
Greater Holyoke YMCA
|
|
–
|
–
|
|
25
|
Madison Coughlen
Rock Hill Area YMCA
|
Rock Hill Area YMCA
|
|
–
|
–
|
PB
|
26
|
Grace Patrice
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
–
|
–
|
PB
|
27
|
Norah Hunt
Waynesboro Family YMCA
|
Waynesboro Family YMCA
|
|
–
|
-0.4%
|
|
28
|
Jaime Robinson
Cheshire Y/Sea Dog Swim C
|
Cheshire Y/Sea Dog Swim C
|
|
–
|
–
|
PB
|
29
|
Lexie Kostelnik
Laurel Highlands Regional YMCA
|
Laurel Highlands Regional YMCA
|
|
–
|
+3.3%
|
PB
|
30
|
Katie Fallon
Somerset County YMCA
|
Somerset County YMCA
|
|
–
|
–
|
|
31
|
Shay Spelman
M.E. Lyons YMCA/Anderson Barracudas
|
M.E. Lyons YMCA/Anderson Barracudas
|
|
–
|
–
|
|
32
|
HANNAH SCHLEGEL
Boyertown YMCA
|
Boyertown YMCA
|
|
–
|
–
|
PB
|
33
|
Julia Alberti
Cheshire Y/Sea Dog Swim C
|
Cheshire Y/Sea Dog Swim C
|
|
–
|
–
|
PB
|
34
|
Sara Nestrowitz
Lakeland Hills YMCA
|
Lakeland Hills YMCA
|
|
–
|
–
|
PB
|
35
|
Lexi Ljunggren
Red River Valley YMCA Wahoos
|
Red River Valley YMCA Wahoos
|
|
–
|
–
|
PB
|
36
|
Maggie Erwin
Boise YMCA
|
Boise YMCA
|
|
–
|
–
|
|
37
|
Maria Turcan
Hickory Foundation YMCA
|
Hickory Foundation YMCA
|
|
–
|
+5.1%
|
PB
|
38
|
Camille Long
Western North Carolina YMCA
|
Western North Carolina YMCA
|
|
–
|
–
|
PB
|
39
|
Emily Ilgenfritz
York YMCA
|
York YMCA
|
|
–
|
–
|
|
40
|
Julia Pokrzywa
York YMCA
|
York YMCA
|
|
–
|
–
|
PB
|
41
|
Meghan Joram
SWIM TYDE
|
SWIM TYDE
|
|
–
|
+6.8%
|
PB
|
42
|
Amber Zimmerman
Upper Main Line YMCA
|
Upper Main Line YMCA
|
|
–
|
–
|
|
43
|
Sophia Cherkez
Hickory Foundation YMCA
|
Hickory Foundation YMCA
|
|
–
|
+1.3%
|
PB
|
44
|
Shannon Quirk
YMCA of the North Shore
|
YMCA of the North Shore
|
|
–
|
–
|
|
45
|
Michelle Dols
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
–
|
–
|
|
46
|
Katharine Tippins
OSHY Dolphins
|
OSHY Dolphins
|
|
–
|
-0.6%
|
|
47
|
Emily Bruneel
Boise YMCA
|
Boise YMCA
|
|
–
|
–
|
|
48
|
Cindy Dong
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
–
|
–
|
|
49
|
Amanda Bieler
Darien Community YMCA Piranhas
|
Darien Community YMCA Piranhas
|
|
–
|
–
|
|
50
|
Lauren Soleo
YMCA of the Triangle Area Swim Team
|
YMCA of the Triangle Area Swim Team
|
|
–
|
-1.4%
|
|
51
|
Jill Calocino
Wyckoff Family YMCA
|
Wyckoff Family YMCA
|
|
–
|
–
|
|
52
|
Sarah Frantz
Sarasota Sharks
|
Sarasota Sharks
|
|
–
|
–
|
PB
|
53
|
Margaret Flaherty
Waterbury-CT
|
Waterbury-CT
|
|
–
|
–
|
|
54
|
Katie Svendson
Red River Valley YMCA Wahoos
|
Red River Valley YMCA Wahoos
|
|
–
|
–
|
|
55
|
Emma Kauffeld
Wilton Y Wahoos Swim Club
|
Wilton Y Wahoos Swim Club
|
|
–
|
–
|
|
56
|
Chelsea Ackerson
Hamilton Area YMCA
|
Hamilton Area YMCA
|
|
–
|
–
|
|
57
|
Isabella Iacona
Fanwood Scotch Plains YMCA
|
Fanwood Scotch Plains YMCA
|
|
–
|
–
|
|
58
|
Julie Stankiewicz
Fanwood Scotch Plains YMCA
|
Fanwood Scotch Plains YMCA
|
|
–
|
–
|
|
59
|
Kimberly Roos
Schroeder YMCA Swim Team
|
Schroeder YMCA Swim Team
|
|
–
|
–
|
|