Site logo

Minnesota Swimming Senior Long Course Championships

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logo 4:38.81
788
2 James Pan Aquajets Swim Team logo 4:42.41
805 -0.2%
3 Q Steffen Riptide logo 4:44.48
738 +3.1% PB
4 Haakon Naughton Riptide logo 4:47.40
762 +6.8% PB
5 John Wargin Minnetonka Swim Club logo 4:50.24
721 +4.1% PB
6 Nik Wheeler Rochester Orcas Swim Club logo 4:50.95
731 +1.7% PB
7 Brodie Watson St. Croix Swim Club logo 4:52.63
701 +6.1% PB
8 Adam Berdusco Hudson Area Swim logo 4:55.06
681 +0.5% PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Charlie Klukow Edina Swim Club logo 4:51.41
712 +0.4% PB
10 J. J. Dewing Edina Swim Club logo 4:55.13
680 +3.1% PB
11 Patrick Horton Edina Swim Club logo 4:57.33
662 +1.7% PB
12 Keegan Henning Riptide logo 4:57.49
628 -1.8%
13 Yakow Heide South East Metro Sharks logo 5:00.40
637 +2.0% SB
14 Henry Rosenhagen Aquajets Swim Team logo 5:02.63
635 +4.1% PB
15 Niels Wu Edina Swim Club logo 5:02.75
586 -0.1%
16 Alexander Weaver South East Metro Sharks logo 5:03.49
580 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Thomas McCarthy Edina Swim Club logo 4:51.01
715 +2.0% PB
18 Knute Wargin Minnetonka Swim Club logo 4:52.24
720 +7.1% PB
19 Brian Tran The Great Wolf Swim Team logo 4:59.76
642 +0.2% PB
20 Max Kasal Riptide logo 5:01.67
642 PB
21 Noah Rabb The Great Wolf Swim Team logo 5:02.55
635 -0.0%
22 David Beck Hudson Area Swim logo 5:02.86
585 +0.1% PB
23 Evan Kindseth Riptide logo 5:03.29
629 +1.6% PB
24 Dylan Purrington Hastings Area Swim Team logo 5:04.87
617 -1.7%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logo 4:40.54
773
2 Q Steffen Riptide logo 4:46.37
722 +2.5% SB
3 Will Melsha The Great Wolf Swim Team logo 4:46.92
750 +3.4% PB
4 James Pan Aquajets Swim Team logo 4:47.66
759 -2.1%
5 Haakon Naughton Riptide logo 4:51.09
730 +5.6% PB
6 Nik Wheeler Rochester Orcas Swim Club logo 4:51.41
727 +1.6% PB
7 John Wargin Minnetonka Swim Club logo 4:52.36
704 +3.4% PB
8 Adam Berdusco Hudson Area Swim logo 4:52.56
702 +1.3% PB
9 Brodie Watson St. Croix Swim Club logo 4:53.24
696 +5.9% SB
10 Charlie Klukow Edina Swim Club logo 4:55.78
675 -1.1%
11 Yakow Heide South East Metro Sharks logo 4:57.33
662 +3.0% PB
12 J. J. Dewing Edina Swim Club logo 4:58.37
654 +2.0% SB
13 Keegan Henning Riptide logo 4:58.65
619 -2.2%
14 Patrick Horton Edina Swim Club logo 4:59.64
643 +0.9% PB
15 Henry Rosenhagen Aquajets Swim Team logo 5:00.38
653 +4.8% PB
16 Alexander Weaver South East Metro Sharks logo 5:00.47
604 PB
17 Niels Wu Edina Swim Club logo 5:00.60
603 +0.6% SB
18 Thomas McCarthy Edina Swim Club logo 5:00.88
633 -1.3%
19 Brian Tran The Great Wolf Swim Team logo 5:01.31
630 -0.3%
20 Max Kasal Riptide logo 5:03.12
631 PB
21 George Thiss Minnetonka Swim Club logo 5:03.29
581
22 Noah Rabb The Great Wolf Swim Team logo 5:03.34
629 -0.3%
23 Knute Wargin Minnetonka Swim Club logo 5:03.75
626 +3.4% PB
24 Ben Binder Minnetonka Swim Club logo 5:04.12
607 +3.1% SB
25 Samuel Sinclair West Express Swim Team logo 5:04.16
607 +0.8% PB
26 Evan Kindseth Riptide logo 5:04.36
621 +1.3% PB
27 Dylan Purrington Hastings Area Swim Team logo 5:04.66
618 -1.6%
28 David Beck Hudson Area Swim logo 5:05.55
563 -0.8%
29 Zach Nelson Tigersharks Swim Club logo 5:06.11
559
30 Eric Heddinger Tigersharks Swim Club logo 5:06.39
557 +0.6% SB
31 Farrque Hussein The Great Wolf Swim Team logo 5:06.53
556 PB
32 Theo Johansen Hudson Area Swim logo 5:07.11
599 +2.9% PB
33 Max Dehen The Great Wolf Swim Team logo 5:07.39
549 -0.4%
34 Luke Anderson Hurricanes Swim logo 5:08.16
543 +4.3% PB
35 Ryan McGuirk Aquajets Swim Team logo 5:09.30
582 -1.5%
36 Micah Rysavy MN FLYERS logo 5:09.89
561 +7.2% PB
37 Nick Melsha The Great Wolf Swim Team logo 5:11.88
546 -2.8%
38 Philip Jensen Hastings Area Swim Team logo 5:14.06
545 PB
39 AJ Dehnke West Express Swim Team logo 5:17.82
516 -1.1%
40 Sasha Tomasevich South East Metro Sharks logo 5:23.54
428
Braeden Kovacs Riptide logo DQ
Logan Shafer The Great Wolf Swim Team logo NS

Filters