CollegeSwimming.com

Speedo Winter Junior Championships - East

  • Completed
  • Dec. 05–08, 2018
  • SCY
  • Greensboro, NC

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Chelsea Piers Aquatic Club Chelsea Piers Aquatic Club
  1. Bridget Semenuk
  2. Sophia Moore
  3. Maxine Parker
  4. Kate Douglass
1:29.04
 
2 Nashville Aquatic Club Nashville Aquatic Club
  1. Alexandra Walsh
  2. Lauren Hurt
  3. Ella Nelson
  4. Gretchen Walsh
1:30.25
 
3 SwimMAC Carolina (A) SwimMAC Carolina
  1. Elizabeth Sowards
  2. Olwyn Bartis
  3. Janie Smith
  4. Maddy Flickinger
1:31.47
 
4 Cardinal Aquatics Cardinal Aquatics
  1. Emma Hixenbaugh
  2. Gabi Albiero
  3. Ella Welch
  4. Krista Wheeler
1:31.99
 
5 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Cora Dupre
  2. Nicola Lane
  3. Harna Minezawa
  4. Brynna Wolfe
1:32.11
 
6 TAC Titans TAC Titans
  1. Claire Curzan
  2. Maria Baric
  3. Brooke Zettel
  4. Charlotte Hook
1:32.17
 
7 SwimMAC Carolina (B) SwimMAC Carolina
  1. Katie Corbi
  2. Kensley Merritt
  3. Allyson Accordino
  4. Amy Dragelin
1:32.31
 
8 Carmel Swim Club (A) Carmel Swim Club
  1. Colleen Duffy
  2. Kendra Bowen
  3. Madelyn Christman
  4. Kelly Pash
1:32.59
 
9 Tide Swim Team Tide Swim Team
  1. Nikki Venema
  2. Samantha Tadder
  3. Kayla Wilson
  4. Elle Caldow
1:33.16
 
10 Michigan Lakeshore Aquatics Michigan Lakeshore Aquatics
  1. Elle Giesler
  2. Kathryn Ackerman
  3. Kasia Norman
  4. Sage Gettings
1:33.48
 
11 Ensworth Aquatics Ensworth Aquatics
  1. Ophelia Pilkinton
  2. Kailey Orr
  3. Kallie Chelsvig
  4. Alex Massey
1:33.73
 
12 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. Katie Cronin
  2. Talia Bates
  3. Caitlin Brooks
  4. Georgia Bates
1:33.79
 
13 Nova of Virginia Aquatics, Inc (A) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Sarah Bender
  2. Grace Sheble
  3. Sydney Whiting
  4. Megan Pulley
1:33.80
 
14 Club Wolverine Club Wolverine
  1. Sydney Stricklin
  2. Casey Chung
  3. Rhianna Hensler
  4. Johanna Jorgenson
1:33.82
 
15 South Florida Aquatic Club South Florida Aquatic Club
  1. Hailey Jerew
  2. Kathleen Golding
  3. Mary Smutny
  4. Gabrianna Banks
1:34.13
 
16 Asphalt Green Unified Aquatics Asphalt Green Unified Aquatics
  1. Charlotte Krevitt
  2. Isabel Gormley
  3. Sophia Zhang
  4. Audrey Orange
1:34.22
 
17 Windermere Lakers Windermere Lakers
  1. Elizabeth Cottle
  2. Isabel Ivey
  3. Lyndsey Huizenga
  4. Michelle Cottle
1:34.38
 
18 Bolles School Sharks Bolles School Sharks
  1. Ria Malhotra
  2. Olivia Peoples
  3. Adair Sand
  4. Emily MacDonald
1:34.41
 
19 Dynamo Swim Club (A) Dynamo Swim Club
  1. Tristen Ulett
  2. Abby Pilkenton
  3. Jade Foelske
  4. Ryenne Ulett
1:34.49
 
20 Ohio State Swim Club Ohio State Swim Club
  1. Riley Huddleston
  2. Ava Lachey
  3. Kate Saczawa
  4. Mia Lachey
1:34.73
 
21 Nova of Virginia Aquatics, Inc (B) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Cooper Ackerly
  2. Josephine Fuller
  3. Caroline Sheble
  4. Maddie Pierce
1:34.82
 
22 Drop Aquatics Drop Aquatics
  1. Ashley Turak
  2. Lia Munson
  3. Emma Inch
  4. Madeline Greaves
1:34.94
 
23 YMCA of the Triangle Area Swim Team YMCA of the Triangle Area Swim Team
  1. Kayla Miller
  2. Hailey Hicks
  3. Mathea Myhrvold
  4. Lauren Medlin
1:35.03
 
24 East Coast Aquatic Club East Coast Aquatic Club
  1. Chadé Nercisio
  2. Megan Murphy
  3. Madison Cummings
  4. Ella Martinez
1:35.04
 
24 Swim Atlanta Swim Atlanta
  1. Sarah-Grace Thompson
  2. Emma Alexander
  3. Caroline Irwin
  4. Garlynd Johnson
1:35.04
 
26 Blue Dolfins Blue Dolfins
  1. Julia Mauter
  2. Abby Gibbons
  3. Jaden Herbet
  4. Gabby Donahue
1:35.08
 
27 Huntsville Swim Association Huntsville Swim Association
  1. Rebekah Hamilton
  2. Alison Hu
  3. Callie Patz
  4. Julia Krichev
1:35.10
 
28 Carmel Swim Club (B) Carmel Swim Club
  1. Gretchen Lueking
  2. Grace Pangburn
  3. Meredith Berglund
  4. Ashlyn Underhill
1:35.63
 
29 Marlins of Raleigh Marlins of Raleigh
  1. Abby Arens
  2. Adrianna Cera
  3. Kenna Haney
  4. Caroline Crouse
1:35.69
 
30 Greater Tampa Swimming Assn Greater Tampa Swimming Assn
  1. Ella Bathurst
  2. Ella Marlow
  3. Reagan Flynn
  4. Jilian Schulte
1:35.80
 
31 Hudson Explorer Aquatic (Ohio) Hudson Explorer Aquatic (Ohio)
  1. Maddie Hannan
  2. Giovanna Cappabianca
  3. Paige McCormick
  4. Mackenzie DeWitt
1:35.87
 
32 Enfinity Aquatic Club Enfinity Aquatic Club
  1. Sarah Frisbie
  2. Emily Ally
  3. Morgan Jones
  4. Lydia Plasser
1:36.18
 
33 Saint Andrew's Swimming Saint Andrew's Swimming
  1. Lucia Miller
  2. Aspen Gersper
  3. Emily Trieschmann
  4. Shayna fetes
1:36.77
 
34 Dynamo Swim Club (B) Dynamo Swim Club
  1. Adeline Farrington
  2. Savannah Mitchell
  3. Alicia Henry
  4. Katharine Ward
1:37.30
 
35 Dayton Raiders Dayton Raiders
  1. Isabella Gable
  2. Kate Lair
  3. Liz Quarin
  4. Emily Sullivan
1:37.37
 
35 Crimson Aquatics Crimson Aquatics
  1. Molly Hamlin
  2. Anna Feng
  3. Sadie Runeman
  4. Mia Galat
1:37.37
 
37 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Reese Lugbill
  2. Ashley Lugbill
  3. Kiara Anchrum
  4. Leanna Wall
1:37.38
 
38 Tennessee Aquatics Tennessee Aquatics
  1. Julia Burroughs
  2. Annie Rimmer
  3. Lattie Midis
  4. Melanie Moczadlo
1:37.44
 
39 Highlander Aquatic Club Highlander Aquatic Club
  1. Katarina Svetz
  2. Jordan Agliano
  3. Alixandra Roy
  4. Caroline Cooper
1:37.86
 
40 Upper St Clair S Upper St Clair S
  1. Karen Siddoway
  2. Ella Ogden
  3. Naomee Miller
  4. Ellie Tiskus
1:38.26
 
41 Sarasota YMCA Sharks Sarasota YMCA Sharks
  1. Christina Cianciolo
  2. Savannah Barr
  3. Michaela Mattes
  4. Sumner Chmielewski
1:38.70
 
42 Storm Swim Club Storm Swim Club
  1. Amelia Tayag
  2. Summer Stanfield
  3. Alexia Smith
  4. Emma Chestang
1:38.89
 
43 Loggerhead Aquatics Loggerhead Aquatics
  1. Shannon Campbell
  2. Brooke Arnold
  3. Grace Gavin
  4. Jennifer Bird
1:39.02