Site logo

MPSSAA 1A/2A/3A State Championships

  • Completed
  • Feb. 25, 2017
  • SCY
  • College Park, MD

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time Pts.
1 Poolesville logoPoolesville
  1. Justin Kim
  2. Benjamin Kaplan
  3. Kevin Song
  4. Jisu Kim
1:39.27
125
2 Middletown logoMiddletown
  1. Thomas Wells
  2. Jake Stafford
  3. John Pressly
  4. Tyler Sheppard
1:40.33
122
3 Rockville logoRockville
  1. Nathan Watts
  2. Tony Guardado
  3. Joshua Grammer
  4. Adam Snyder
1:42.08
116
4 Oakdale logoOakdale
  1. Christian Tolino
  2. Logan Bolesta
  3. Andrew White
  4. Collin Mood
1:42.52
114
5 La Plata logoLa Plata
  1. Conor Vienneau
  2. Kristopher Schueller
  3. Liam Vienneau
  4. Osly Melendez
1:43.29
112
6 Easton logoEaston
  1. Sam Newmier
  2. Ben Gardner
  3. Nat Trice
  4. Taylor Bennett
1:43.63
111
7 Walkersville logoWalkersville
  1. Michael Flegel
  2. Noah Wilson
  3. Benjamin Moreno
  4. Bryce Miller
1:44.87
107
8 C Milton Wright logoC Milton Wright
  1. Kyle Rutherford
  2. John Schafer
  3. Michael Starkey
  4. Griffith Scarborough
1:45.02
106
9 Patterson Mill logoPatterson Mill
  1. Alan Nguyen
  2. Will Nguyen
  3. John Leary
  4. Luke Holloway
1:46.45
102
10 Calvert logoCalvert
  1. Ben Voelker
  2. Paul Goldsmith
  3. Walter Kuhaneck
  4. Connor Gleason
1:46.68
101
11 Brunswick logoBrunswick
  1. Robert Nedwick
  2. Michael Dressler
  3. Justin Nedwick
  4. Connor Noonan
1:46.72
101
12 Gov Thomas Johnson logoGov Thomas Johnson
  1. Stephen Lombardi
  2. Robert Xu
  3. Marcos Vargas
  4. Jaydon Smith
1:48.97
94
13 Harford Tech logoHarford Tech
  1. MASON YOUNG
  2. Christopher Garvin
  3. Luke Krouse
  4. Tucker Young
1:49.39
93
14 Fallston logoFallston
  1. Evan Mullaney
  2. Calvin Grier
  3. Sean Lagan
  4. Evan English
1:51.04
88
15 Stephen Decatur logoStephen Decatur
  1. Dustin Berkey
  2. Kevin Williams
  3. William Cordial
  4. Chase Deickman
1:51.25
87
16 Seneca Valley logoSeneca Valley
  1. Kai Vilbig
  2. Isaac McCabe
  3. Samuel Maisel
  4. Jonathan Schrock
1:51.81
86
17 Tuscarora logoTuscarora
  1. Justin Kunz
  2. Tom Xie
  3. Brady Peterson
  4. Corey Cevallos
1:52.75
83
17 Huntingtown logoHuntingtown
  1. Michael Dunphy
  2. Joseph Watson
  3. Alexander Droneberger
  4. Austin Fowler
1:52.75
83
19 Kent County logoKent County
  1. Andrew Carr
  2. Zach Reed
  3. Barnes Saunders
  4. Avery Boege
1:53.16
82
20 Kent Island logoKent Island
  1. James Yates
  2. Ari Fisher
  3. Owen Bradford
  4. Ben Ferragamo
1:54.04
80
21 Damascus logoDamascus
  1. Thomas Broadwater
  2. Carl Green
  3. Wyatt Scott
  4. Tyrus Burkhardt
1:54.91
77
22 Queen Annes County logoQueen Annes County
  1. Cody Walton
  2. Scott Walton
  3. Jason Thomas
  4. Robert Pfeiffer
1:55.46
76
23 Frederick logoFrederick
  1. Mason Bator
  2. Bryan Murr
  3. Michael DiGirolamo
  4. Sam Bollinger
1:56.35
74
24 Lackey logoLackey
  1. David Nelson
  2. Raymond Bolton
  3. Brett Culhane
  4. Patric Island
1:57.10
72