Site logo

MPSSAA 1A/2A/3A State Championships

  • Completed
  • Feb. 25, 2017
  • SCY
  • College Park, MD

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time Pts.
1 Middletown logoMiddletown
  1. Thomas Wells
  2. Jacob Hoyt
  3. Jake Stafford
  4. John Pressly
3:15.99
127
2 Poolesville logoPoolesville
  1. Theodore Jagodits
  2. Conner Dunathan
  3. Benjamin Kaplan
  4. Steven Huntley
3:22.17
115
3 Rockville logoRockville
  1. Mitsuo Kumagai
  2. Collin Phillips
  3. Tony Guardado
  4. Nathan Watts
3:24.77
110
4 Patterson Mill logoPatterson Mill
  1. Spencer Stuff
  2. John Leary
  3. Alan Nguyen
  4. Luke Holloway
3:27.88
104
5 C Milton Wright logoC Milton Wright
  1. John Schafer
  2. Wayne Walker
  3. Griffith Scarborough
  4. Kyle Rutherford
3:28.76
103
6 Easton logoEaston
  1. Taylor Bennett
  2. Nat Trice
  3. Ben Gardner
  4. Sam Newmier
3:29.53
101
7 Walkersville logoWalkersville
  1. Jack Chavez
  2. Kameron Conley
  3. Michael Flegel
  4. Bryce Miller
3:30.69
99
8 Tuscarora logoTuscarora
  1. Brady Peterson
  2. Matthew Hendy
  3. Benjamin Mercier
  4. Anthony Giuseppetti
3:31.67
97
9 Oakdale logoOakdale
  1. Matt McNulty
  2. Justin Baek
  3. Christian Tolino
  4. Collin Mood
3:32.97
95
10 Damascus logoDamascus
  1. Cody Kim
  2. Carl Green
  3. Tyrus Burkhardt
  4. Daniel Chapman
3:33.82
94
11 Gov Thomas Johnson logoGov Thomas Johnson
  1. Marcos Vargas
  2. Jaydon Smith
  3. Stephen Lombardi
  4. Robert Xu
3:34.91
92
12 Fallston logoFallston
  1. Coby Bracken
  2. Calvin Grier
  3. Sean Lagan
  4. Evan English
3:36.73
89
13 Brunswick logoBrunswick
  1. Thomas Dressler
  2. Connor Noonan
  3. Justin Nedwick
  4. Robert Nedwick
3:37.82
87
14 Huntingtown logoHuntingtown
  1. Ethan Williams
  2. Mark Oller
  3. Alexander Droneberger
  4. Connor Currie
3:38.36
86
15 Kent County logoKent County
  1. Barnes Saunders
  2. Avery Boege
  3. Zach Reed
  4. Andrew Carr
3:40.83
82
16 Stephen Decatur logoStephen Decatur
  1. Dustin Berkey
  2. Hunter Grunewald
  3. William Cordial
  4. Chase Deickman
3:43.96
77
17 Kent Island logoKent Island
  1. Owen Bradford
  2. Ben Ferragamo
  3. Ari Fisher
  4. James Yates
3:44.99
75
18 Lackey logoLackey
  1. Shaun Butler
  2. Brian Mentzer
  3. Brett Culhane
  4. Jermaine Thompson
3:46.64
73
19 Queen Annes County logoQueen Annes County
  1. Cody Walton
  2. Jason Thomas
  3. Robert Mazingo
  4. Scott Walton
3:49.53
68
20 Frederick logoFrederick
  1. Cody Lauterbach
  2. Bryan Murr
  3. Nicholas Vlassopoulos
  4. Joshua Thuman
3:50.07
68
21 La Plata logoLa Plata
  1. Kristopher Schueller
  2. Ethan Brown
  3. Micheal Bowlin
  4. Cody Akers
3:50.59
67
22 Aberdeen logoAberdeen
  1. Kieran O'Connor
  2. Andrew Dubois
  3. Christopher Pappas
  4. Will Pappas
3:52.67
64
23 Calvert logoCalvert
  1. Michael Redden
  2. Izak George
  3. Paul Goldsmith
  4. Nathan Maldonado Munoz
3:57.09
58
North Harford logoNorth Harford
  1. Tanner Russell
  2. Frank Badders
  3. Grant Badders
  4. Kyle Russell
DQ