CollegeSwimming.com

Filters

Trinity University Invitational

  • San Antonio, TX
  • Date

    Nov. 18–20, 2016

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

  • Twitter

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Henderson State (A) Henderson State
  1. Hunter Arnold
  2. Erwan Mahoudo
  3. Colton Laramore
  4. Caleb Murders
1:23.64
 
2 Wayland Baptist (A) Wayland Baptist
  1. Josiah Morales
  2. Henri Gunther
  3. Hugo Gallegos
  4. Mihovil Bakovic
1:23.77
 
3 Southwestern (A) Southwestern
  1. Michael Glover
  2. Simmon Belaineh
  3. Matthew Sluss
  4. Zachary Kline
1:24.44
 
X Henderson State (B) Henderson State
  1. Kent Eldreth
  2. George Emmins
  3. Alexander Lewis
  4. Corbin Greening
1:24.76
 
4 Texas-Permian Basin (A) Texas-Permian Basin
  1. Brandon Hay
  2. Jeremy Pantalion
  3. Steffen Buttner
  4. Nolan Hines
1:25.34
 
5 Trinity (TX) (A) Trinity (TX)
  1. Jah Johnson
  2. Jacob Spitz
  3. Charles Clark
  4. Cole Rezsofi
1:26.29
 
6 Wayland Baptist (B) Wayland Baptist
  1. William Ruiz-Rojas
  2. Bjoern Globke
  3. Dillon Fraizer
  4. David Carvajal
1:27.00
 
7 Southwestern (B) Southwestern
  1. Nathan Townsend
  2. Mickey Scharbrough
  3. Evan Jones
  4. Todd Coachman
1:27.33
 
X Texas-Permian Basin (D) Texas-Permian Basin
  1. Mason Bryan
  2. Evan Allard
  3. Donald Young
  4. Gustavo Damis Resende
1:28.76
 
8 Texas-Permian Basin (B) Texas-Permian Basin
  1. Dean Lizzotte
  2. Leonardo Souza
  3. Jacob Allard
  4. Mauricio Craig
1:29.29
 
9 Trinity (TX) (B) Trinity (TX)
  1. Henry Pratt
  2. Mick Kossl
  3. Elliott Fleming
  4. David Smith
1:30.02
 
X Texas-Permian Basin (C) Texas-Permian Basin
  1. Kevin Candelario
  2. Patrick Flores
  3. Andrew Harmon
  4. Nathan Pantalion
1:30.26
 
X Henderson State (D) Henderson State
  1. Payton Jones
  2. Seth Ream
  3. Andrew Goode
  4. Ross Alexander
1:30.36
 
X Henderson State (E) Henderson State
  1. Garrett Duncan
  2. Braden Gentry
  3. Edward VanCise
  4. Jesse Walker
1:30.83
 
10 Trinity (TX) (C) Trinity (TX)
  1. Colton Smith
  2. Damian Sambrano
  3. Eric Grace
  4. Isaac Johnson
1:31.38
 
11 Wayland Baptist (C) Wayland Baptist
  1. Lukas Helbing
  2. Daniel Klerekoper
  3. Christopher Willit
  4. Ethan Nicholson
1:32.09
 
12 Mc Murry (A) Mc Murry
  1. Zakai Love
  2. Andrew Jarrett
  3. Austin Gombas
  4. Jerick Pena
1:34.13
 
13 Trinity (TX) (D) Trinity (TX)
  1. Jason Mihalski
  2. Brian Holmes
  3. Adam Toler
  4. Johnathon Whewell
1:34.94
 
Soka (A) Soka
  1. Michael Nunn
  2. Dominic Goshert
  3. Eiichi Saito
  4. Albert Pineda
NS
Henderson State (C) Henderson State
  1. Joshua Sorvillo
  2. Joshua Lawson
  3. Bogdan Pochynok
  4. Mark Billeaud
DQ
Southwestern (C) Southwestern
  1. Shelby Hall
  2. Peter Robinson
  3. Ethan Rushing
  4. Andy Seymour
DQ