Site logo

Speedo Champions Series - Minneapolis

200 Free Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:50.98
909 PB
2 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:52.62
869 PB
3 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:53.47
852 +0.2% PB
4 Ryan Netzel Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:54.08
837 PB
5 Michael Sullivan Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:54.19
832 PB
6 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 1:54.32
829 +0.4% SB
7 Joe Myhre Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:56.03
789 +4.5% SB
8 Thomas Rathbun Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:56.51
778
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Jack Herron Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:53.30
853 PB
10 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 1:54.24
830 PB
11 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:54.91
848 PB
12 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:55.13
810
13 Samuel Senn Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 1:55.17
809 PB
14 Neil Wachtler Kansas City Blazers logoKansas City Blazers 1:55.29
806 +3.5% PB
15 Warren Sexson Minnesota logoMinnesota 1:56.83
770 PB
16 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:58.25
741 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:56.13
789 +0.5% PB
18 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:56.31
782 PB
19 Robert Niemann St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:57.34
762 +1.1% PB
20 Danny McGowan New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 1:57.40
757 +1.5% PB
21 Jon Salomon Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:58.03
743
22 Peter Lefebvre Minnesota logoMinnesota 1:58.56
731 +0.8% SB
23 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:01.19
676
24 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 2:03.11
632
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:57.94
778
26 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:58.30
737
27 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:58.94
809 PB
28 Jonathan Busse St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:59.67
709
29 Nick Seroni Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:01.13
674 PB
30 Andrew Gray Edina Swim Club logoEdina Swim Club 2:01.29
704 +0.8% PB
31 Luke Maurer Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 2:01.74
694 -1.3%
32 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 2:06.34
565 +2.9% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Anthony Lyons Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:52.71
867 PB
2 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:53.44
849 PB
3 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:53.74
845 -0.1%
4 Joe Myhre Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:54.72
819 +5.6% SB
5 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 1:54.78
818 +0.0% SB
6 Thomas Rathbun Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:54.95
814
7 Michael Sullivan Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:55.12
810 PB
7 Ryan Netzel Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:55.12
813 PB
9 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 1:55.67
797 PB
10 Jack Herron Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:55.73
796 PB
11 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:56.44
813 PB
12 Samuel Senn Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 1:56.46
779
13 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:57.01
769 PB
14 Warren Sexson Minnesota logoMinnesota 1:57.08
764 PB
15 Neil Wachtler Kansas City Blazers logoKansas City Blazers 1:57.12
764 +2.0% SB
16 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:57.13
763
17 Jon Salomon Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:57.15
763
18 Robert Niemann St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:57.19
765 +1.2% PB
19 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:57.20
762 PB
20 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:57.44
759 -0.6%
21 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:57.47
759 PB
22 Peter Lefebvre Minnesota logoMinnesota 1:57.49
755 +1.7% PB
23 Danny McGowan New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 1:57.63
752 +1.3% PB
24 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:57.83
747
25 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:57.89
832 PB
26 Matt Kamin Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:58.14
740
27 Jan Hansen Minnesota logoMinnesota 1:58.59
730
28 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:58.67
728
29 Luke Maurer Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 1:58.69
761 +1.2% PB
30 Kevin Kluge Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:58.79
726
31 Slade Sheaffer Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:58.90
723
32 Liam Metzsch Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:59.03
720
33 Mike Petro Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:59.05
723
34 Thomas Weiss Riptide logoRiptide 1:59.08
719
35 Joseph Milinovich Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:59.09
719 PB
36 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:59.34
714 +8.3% PB
37 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:59.43
745
38 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 1:59.59
711 +2.7% PB
39 Andrew Gray Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:59.93
734 +1.9% PB
40 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:59.95
700 +0.3% SB
41 Kevin Van Cleave Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:59.98
699 PB
42 Jonathan Busse St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:59.99
702
43 Nick Seroni Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:00.04
698 PB
45 Josh Dellorto Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:00.14
699
44 Jack Smith Club Hawkeye logoClub Hawkeye 2:00.14
696
46 Jed Jones Edina Swim Club logoEdina Swim Club 2:00.36
777 -0.3%
47 Daniel Ng Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 2:00.46
692 -1.0%
48 Michael Draves Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:00.51
691 -0.7%
49 Elias Petri Med-City Aquatics logoMed-City Aquatics 2:00.80
767 +0.5% SB
50 Max Lezer Sea Devils Swim Club logoSea Devils Swim Club 2:01.45
667
51 Nicholas Zito WEST Swim Club logoWEST Swim Club 2:01.58
664
52 Nicholas Baginski Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 2:01.69
665 +1.3% PB
53 Bailey Bodart Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:01.77
660 +3.9% SB
54 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 2:02.42
646 -3.1%
55 Colin Williams Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:02.44
646
56 Charlie Bean Sea Devils Swim Club logoSea Devils Swim Club 2:03.00
637
57 Colin Brinkman Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 2:03.44
625
58 Andrew Trepanier South Metro Storm logoSouth Metro Storm 2:04.49
635
59 Sam Salganik Glenview Titan Aquatic Club logoGlenview Titan Aquatic Club 2:04.81
596 -4.1%
60 Phillip Sajaev Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 2:05.69
578 +1.8% SB
61 Jasper Appleton St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 2:06.90
554
62 Eliason Rocke Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 2:07.80
539