Site logo

Speedo Champions Series - Minneapolis

400 IM Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Joseph Milinovich Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:25.58
909 PB
2 Phillip Willett Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 4:29.01
877 +2.4% PB
3 Wade Nelson Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:32.21
847
4 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:34.10
830
5 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:34.65
825 +0.9% PB
6 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:42.06
759 +0.5% SB
7 Jed Jones Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:43.43
796 +0.5% PB
8 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:51.11
681
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Nicholas Theunissen Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 4:31.81
851 +3.1% PB
10 Brian Poon Minnesota logoMinnesota 4:36.64
807
11 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:42.92
752
12 Nathaniel Guenther New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 4:43.77
744 +3.2% PB
13 Justin Alderson Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 4:45.97
774
14 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 4:45.99
758 +1.2% PB
15 Joe Gibson Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization 4:46.08
724
16 Stephen Boden Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:49.44
696
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:43.11
750
18 Jakob Kaminsky Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:45.89
726 +1.7% PB
19 Charles Schober Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:47.00
749 +5.2% PB
20 Q Steffen Riptide logoRiptide 4:47.35
713 0.0%
21 Jeff Vitek WEST Swim Club logoWEST Swim Club 4:49.94
691 +1.0% PB
22 Andrew Gray Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:50.54
719 -1.3%
23 Zach Nelson Riptide logoRiptide 4:50.60
718 -1.9%
24 Kyri Chen Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:56.85
666 -2.4%
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:49.01
732 -0.1%
26 Kelby Modene Minnetonka Swim Club logoMinnetonka Swim Club 4:49.91
724
27 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 4:50.26
689 PB
28 Nick Tullemans Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:53.87
658 +1.4% PB
29 Sathya Subramanian Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:54.67
684
30 Dillon Cherwin Elgin Cyclones logoElgin Cyclones 4:55.78
675 +3.1% PB
31 Alexander Schillinger Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 4:56.25
638 PB
32 Nicholas Starr Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:58.72
651 -0.9%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Phillip Willett Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 4:30.40
864 +1.9% SB
2 Joseph Milinovich Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:35.25
820
3 Matt Hedman Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:35.32
819 +0.7% PB
4 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:35.65
816
5 Wade Nelson Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:36.98
804
6 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:41.39
765 +0.8% SB
7 Jed Jones Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:42.61
803 +0.8% PB
8 Griffin Back Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:43.24
749
9 Brian Poon Minnesota logoMinnesota 4:43.64
745
10 Joe Gibson Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization 4:43.78
744
11 Nicholas Theunissen Missouri State Aquatics logoMissouri State Aquatics 4:44.67
737 -1.5%
12 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:45.49
729
13 Stephen Boden Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 4:45.55
729 PB
14 Nathaniel Guenther New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 4:45.96
725 +2.4% PB
15 Justin Alderson Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 4:46.48
770
16 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 4:47.49
745 +0.7% PB
17 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:47.81
709
18 Jakob Kaminsky Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:47.90
709 +1.0% PB
19 Charles Schober Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 4:48.39
737 +4.7% PB
20 Q Steffen Riptide logoRiptide 4:49.00
699 -0.6%
21 Jeff Vitek WEST Swim Club logoWEST Swim Club 4:49.63
694 +1.1% PB
22 Kyri Chen Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:49.78
725 0.0%
23 Andrew Gray Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:50.08
723 -1.1%
24 Zach Nelson Riptide logoRiptide 4:50.22
722 -1.8%
25 Kyle Moore Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 4:51.00
682
26 Sathya Subramanian Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:51.17
714 PB
27 Kelby Modene Minnetonka Swim Club logoMinnetonka Swim Club 4:51.81
708
28 Alexander Schillinger Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 4:52.59
669 PB
29 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:53.24
696 -1.5%
30 Scott Piper Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 4:53.27
663
31 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 4:55.11
648 PB
32 Craig Robrock South Metro Storm logoSouth Metro Storm 4:56.17
639
33 Colin Duffy Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 4:57.32
630 -1.8%
34 AJ Quinn Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 4:57.43
629
35 Dillon Cherwin Elgin Cyclones logoElgin Cyclones 4:57.62
660 +2.5% SB
36 Nicholas Starr Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 4:57.73
659 -0.5%
37 Matt Staver Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 4:57.74
626
38 Daniel Ng Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 4:57.86
625 +2.1% SB
39 Nick Tullemans Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:59.01
616 -0.4%
40 Andrew Columbus Edina Swim Club logoEdina Swim Club 4:59.30
662 -1.8%
41 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 5:00.07
640
42 Gavin Bloch Rochester Orcas Swim Club logoRochester Orcas Swim Club 5:01.48
596
43 Cam Harris Delta Aquatics logoDelta Aquatics 5:01.57
627 -3.0%
44 Nathan Welle Minnetonka Swim Club logoMinnetonka Swim Club 5:06.76
586 +0.7% SB
45 William Green Edina Swim Club logoEdina Swim Club 5:14.98
491
Kristopher Hoce Club Hawkeye logoClub Hawkeye DQ
Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club DQ
Mark Auger Wildkit Swimming Organization logoWildkit Swimming Organization DQ
Cullen Cochlan WEST Swim Club logoWEST Swim Club NS
Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team NS
Michael Draves Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) NS