Site logo

Filters

2016 Massachusetts Boys Division I State Championships

  • Completed
  • Feb. 11, 2016
  • SCY
  • MA

200 IM Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Joe Turk Saint Johns Prep logoSaint Johns Prep 1:49.13
158 0.0%
2 Drew Carbone Central Catholic logoCentral Catholic 1:52.58
144 0.0%
3 Eric Shi Andover logoAndover 1:54.16
137 +0.2% PB
4 River Wright Attleboro logoAttleboro 1:54.96
134 -2.0%
5 Jeffrey Yao Westford Academy logoWestford Academy 1:58.07
122 -0.1%
6 Mike Levin Brookline logoBrookline 1:58.08
122 0.0%
7 Nathan Kramer Bridgewater-Raynam Regional logoBridgewater-Raynam Regional 1:58.85
119 +0.7% PB
8 Zach Grover Andover logoAndover 2:00.36
114 +1.1% PB
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Brian Dai Acton-Boxboro logoActon-Boxboro 2:01.29
111 +0.9% PB
10 Nicholas Rosso Westfield logoWestfield 2:01.45
110 -0.8%
11 Nick Sionkiewicz Saint Johns Prep logoSaint Johns Prep 2:01.58
110 -0.2%
12 Peter Bankes Masconomet Regional logoMasconomet Regional 2:01.77
109 +1.2% PB
13 Max Blanch Andover logoAndover 2:01.84
109 -0.3%
14 Nick Haddad North Attleborough logoNorth Attleborough 2:02.44
107 PB
15 Victor Cai North Attleborough logoNorth Attleborough 2:02.56
106 PB
16 Alex Song Newton South logoNewton South 2:04.68
99 +0.0% PB
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
17 Aidan Walsh North Andover logoNorth Andover 2:05.10
98
18 Joshua Driscoll Haverhill logoHaverhill 2:05.15
98 +0.7% PB
19 Caelan Schrama Taunton logoTaunton 2:06.11
94 -0.2%
20 Zibing Zhang Needham logoNeedham 2:06.89
92 -1.1%
21 Christian Herlihy Lexington logoLexington 2:07.29
91 PB
22 Zachary Koffman Haverhill logoHaverhill 2:07.53
90 -1.4%
23 Frank Zhou North Andover logoNorth Andover 2:08.57
87 -2.0%
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Joe Turk Saint Johns Prep logoSaint Johns Prep 1:50.85
151 -1.6%
2 Drew Carbone Central Catholic logoCentral Catholic 1:53.37
140 -0.7%
3 River Wright Attleboro logoAttleboro 1:53.79
139 -1.0%
4 Eric Shi Andover logoAndover 1:54.43
136 0.0%
5 Jeffrey Yao Westford Academy logoWestford Academy 1:57.90
123 0.0%
6 Nathan Kramer Bridgewater-Raynam Regional logoBridgewater-Raynam Regional 1:59.66
116 0.0%
7 Nicholas Rosso Westfield logoWestfield 2:00.48
114 0.0%
8 Nick Sionkiewicz Saint Johns Prep logoSaint Johns Prep 2:01.36
110 0.0%
9 Max Blanch Andover logoAndover 2:01.53
110 0.0%
10 Zach Grover Andover logoAndover 2:01.73
109 -0.0%
11 Brian Dai Acton-Boxboro logoActon-Boxboro 2:02.41
107 0.0%
12 Mike Levin Brookline logoBrookline 2:02.92
105 -4.1%
13 Peter Bankes Masconomet Regional logoMasconomet Regional 2:03.23
104 0.0%
14 Alex Song Newton South logoNewton South 2:04.70
99 0.0%
15 Christian Herlihy Lexington logoLexington 2:05.35
97 PB
16 Zibing Zhang Needham logoNeedham 2:05.56
96 0.0%
17 Zachary Koffman Haverhill logoHaverhill 2:05.71
96 0.0%
18 Caelan Schrama Taunton logoTaunton 2:05.86
95 0.0%
19 Joshua Driscoll Haverhill logoHaverhill 2:06.06
95 0.0%
20 Frank Zhou North Andover logoNorth Andover 2:06.11
94 0.0%
21 Aidan Walsh North Andover logoNorth Andover 2:06.12
94
22 Nick Haddad North Attleborough logoNorth Attleborough 2:06.18
94
23 Victor Cai North Attleborough logoNorth Attleborough 2:06.28
94 PB