Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Olimpiada Nacional Curso Largo
Completed
May 31–Jun 4, 2018
LCM
Cancun, Quintana Roo, MEX
Olimpiada Nacional Curso Largo
Meet Dashboard
1500 Free
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
400 Free Relay
800 Free Relay
400 Medley Relay
Men
Gender
Men
Women
All Age Groups
Age Group
All Age Groups
17 - 18
15 - 16
13 - 14
17 - 18, Timed Finals
Name
Team
Time
FINA
Imp
1
Hugo Hernandez Cruz
Hidalgo
Hidalgo
16:16.22
710
–
2
Axel Salgado Salinas
Alberca Olimpica de Zacatecas
Alberca Olimpica de Zacatecas
16:26.82
688
–
3
Raul Mirack Garcia Aguilar
Alberca Olimpica de Zacatecas
Alberca Olimpica de Zacatecas
16:46.35
648
–
4
Fernando Pérez González
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
16:46.90
647
–
5
Jose Eduardo Castaño Lopez
U N A M
U N A M
16:49.28
643
–
6
Diego Hernandez Medellin
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
16:50.48
640
–
7
Andre Valdes Vazquez
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
16:53.91
634
–
8
Ricardo Yael Palomino Duran
Ciudad de México
Ciudad de México
16:59.28
624
–
9
Diego DE LA Torre Clavel
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:01.95
619
–
10
Jean Denis Madrigal Aymes
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:06.93
610
–
11
Carol Omar Luna Rojas
Guanajuato
Guanajuato
17:10.60
604
–
12
Gabriel Rodriguez Gutierrez
Alberca Olimpica de Zacatecas
Alberca Olimpica de Zacatecas
17:11.46
602
–
13
Miguel An Vazquez Hernandez
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
17:17.53
592
–
14
Patrick Termens Cano
Jalisco Swim Club
Jalisco Swim Club
17:23.28
582
–
15
Felipe Santamaria Turrubia-
Guanajuato
Guanajuato
17:34.46
564
–
16
PABLO ARANZABAL STENNER
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:38.73
557
–
17
Luis Enrique Muñoz Rojas
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:42.35
551
–
18
Dylan Emi Martinez Gonzalez
Alberca Olimpica de Zacatecas
Alberca Olimpica de Zacatecas
17:48.11
542
–
19
Eduardo Isa Mancilla Torres
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:53.55
534
+4.3%
PB
20
Emiliano Castilla Palomino
Ciudad de México
Ciudad de México
18:25.59
489
–
–
Raziel Israel Flores Suarez
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
NS
–
–
–
Zahid Xavier Galvez Ortiz
Club Campestre de Aguascalientes
Club Campestre de Aguascalientes
NS
–
–
–
Daniel Ada Gonzalez Brennan
Jalisco Swim Club
Jalisco Swim Club
NS
–
–
15 - 16, Timed Finals
Name
Team
Time
FINA
Imp
1
Luis Ange Mendoza Jaramillo
Guanajuato
Guanajuato
16:16.96
709
–
2
Abraham Barragan
Duran Team
Duran Team
16:25.34
691
–
PB
3
Saif Rivas Mejia
Duran Team
Duran Team
16:30.75
680
–
PB
4
Octavio IBARRA REYES
Club Campestre de Aguascalientes
Club Campestre de Aguascalientes
16:37.78
665
-5.2%
5
Luis Ángel Quintero Martinez
Tamaulipas
Tamaulipas
16:49.34
643
–
6
Eduardo Patron Anchondo
Yucatan
Yucatan
16:52.28
637
–
7
Eliud Em Escobedo Velazquez
Duran Team
Duran Team
16:52.88
636
–
PB
8
Diego Camacho Salgado
Duran Team
Duran Team
16:52.91
636
–
9
Cesar Naohiro Oki Ono
Morelos
Morelos
16:56.58
629
–
10
Manuel Salmun Nehmad
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
16:59.52
624
–
11
Diego Alberto Leon Sanchez
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:04.84
614
–
12
Milton Jar Basilio Palacios
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:04.94
614
–
13
Carlos Daniel Cedeño Avila
Jalisco Swim Club
Jalisco Swim Club
17:05.40
613
–
14
Miguel Angel Aguilar Guerra
Puebla
Puebla
17:10.72
603
–
15
Jacob Guillen Zepeda
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
17:22.27
584
–
16
Axax Vivaldo Quintero
Oaxaca
Oaxaca
17:28.38
573
–
17
Luis Miranda Almaraz
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:33.16
566
-0.4%
18
Fernando Berdejo Rodriguez
Puebla
Puebla
17:36.98
560
–
19
Alexis Seba Figueroa Cadena
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:37.51
559
–
20
Omar Seba Arreola Hernández
Club Campestre de Durango
Club Campestre de Durango
17:40.87
553
–
21
Javier DE LA Peña Schott
Coahuila
Coahuila
17:45.69
546
–
–
José Emilio Ríos Camacho
Ciudad de México
Ciudad de México
NS
–
–
–
Jesus And Bejarano Hernadez
Duran Team
Duran Team
NS
–
–
13 - 14, Timed Finals
Name
Team
Time
FINA
Imp
1
Jose Cano Figueroa
Duran Team
Duran Team
16:25.95
689
+0.5%
PB
2
Alan Alejandro Gonzalez Mujica
Duran Team
Duran Team
16:59.96
623
–
3
Diego DE Castillo Galaviz
Alberca Olimpica de Zacatecas
Alberca Olimpica de Zacatecas
17:02.99
617
–
4
Emiliano Pina
Hidalgo
Hidalgo
17:03.57
616
–
5
Juan Emilian Tristan Zarate
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
17:04.84
614
–
6
Alejandro Monjaraz Gonzalez
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:08.69
607
–
7
Jesus Del Rosal Marquez
Hidalgo
Hidalgo
17:11.76
602
–
8
Héctor Aranda
Jalisco Swim Club
Jalisco Swim Club
17:12.85
600
–
9
Bruno Emilian Cruz Martinez
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
17:17.65
591
–
10
Josué Hernandez Tellez
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:18.92
589
–
PB
11
Maximiliano Cortes Barrera
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:19.96
588
–
12
Luis Fernand Peña Hernandez
Puebla
Puebla
17:24.10
581
–
13
Josue Villanueva Contreras
Guanajuato
Guanajuato
17:29.13
572
–
14
Sergio Ines Gomez Guerrero
Tamaulipas
Tamaulipas
17:29.78
571
–
15
Uriel Cardenas Guerrero
Jalisco Swim Club
Jalisco Swim Club
17:47.75
543
–
16
diego Cerino Trejo
Selección Queretaro
Selección Queretaro
17:50.74
538
–
17
Rodrigo Ja Aguilar Martinez
Puebla
Puebla
17:52.10
536
–
18
Sebastián Serret Kohler
Ciudad de México
Ciudad de México
17:55.67
531
–
19
Emiliano Moreno Viera
Sonora
Sonora
17:56.61
530
–
PB
20
Jorge Morelos Leal
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
Nuevo Leon Swim Team (MEX)
18:10.85
509
–
21
Matias Aguilar Leon
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
18:12.16
507
–
PB
22
Santiago Perez Martinez
ITESM Campus Estado de Mexico
ITESM Campus Estado de Mexico
18:13.72
505
+6.1%
PB
–
Edgar Octavi Jimenez Romero
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
San Luis Potosi Swim Team (MEX)
NS
–
–
–
Gustavo Obregon Ramirez
Selección Queretaro
Selección Queretaro
NS
–
–
Events
Close
Dummy text
1
100 Free Women
2
100 Free Men
3
50 Back Women
4
50 Back Men
5
800 Free Women
8
1500 Free Men
9
400 Free Relay Women
10
400 Free Relay Men
11
400 Free Women
12
400 Free Men
13
200 Breast Women
14
200 Breast Men
15
50 Fly Women
16
50 Fly Men
17
200 Back Women
18
200 Back Men
19
400 Medley Relay Women
20
400 Medley Relay Men
21
400 IM Women
22
400 IM Men
23
50 Breast Women
24
50 Breast Men
25
100 Fly Women
26
100 Fly Men
27
800 Free Relay Women
28
800 Free Relay Men
29
200 Free Women
30
200 Free Men
31
100 Breast Women
32
100 Breast Men
33
100 Back Women
34
100 Back Men
35
200 Fly Women
36
200 Fly Men
37
200 IM Women
38
200 IM Men
39
50 Free Women
40
50 Free Men
42
800 Free Men
43
1500 Free Women
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay