Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
NT LAC Division 1 BB and
Completed
May 4–6, 2018
LCM
Lewisville, TX
NT LAC Division 1 BB and
Meet Dashboard
100 Back
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
Men
Gender
Men
Women
All Age Groups
Age Group
All Age Groups
15+
13 - 14
11 - 12
10-
15 and over, Timed Finals, #38
Name
Team
Time
Score
1
Carson Brockette
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:03.20
9
2
Peter Paulus
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:03.25
7
PB
3
Andi Spiride
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:04.09
6
4
Sam Lucas
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:04.91
5
5
Chris Lindley
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:05.06
4
PB
6
James Baldwin
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:06.77
3
7
Ryan Powell
MARS Swimming
MARS Swimming
1:07.65
2
8
Michael Merryman
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:08.12
1
9
Derick Miller
MARS Swimming
MARS Swimming
1:08.79
–
PB
10
Jacob DeLagerheim
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:09.00
–
11
Dalton Newkirk
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:10.09
–
PB
12
Jonathan Hsu
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:10.14
–
PB
13
Andrew Choi
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:11.38
–
PB
14
Connor Gamble
Unattached
Unattached
1:11.39
–
15
Joseph Choi
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:12.54
–
16
Travis Kerbaugh
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:12.59
–
PB
17
Evan Ringdahl
MARS Swimming
MARS Swimming
1:13.18
–
PB
18
Liam Conner
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:13.23
–
PB
19
Anthony Vitale
MARS Swimming
MARS Swimming
1:13.83
–
20
Vivek Sundararaman
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:14.09
–
21
Nicholas Swafford
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:15.23
–
22
Nicholas Pham
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:15.32
–
PB
23
Cainon Neal
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:15.84
–
PB
24
Nicholas Tung
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:16.26
–
PB
25
Zachary Crook
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:17.50
–
26
Vincent Chen
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:18.10
–
PB
27
Tawan Bhuntavee
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:18.98
–
–
Jack Easton
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
NS
–
–
MJ Ward
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
NS
–
–
Jack Fergus
Unattached
Unattached
NS
–
13 - 14, Timed Finals, #38
Name
Team
Time
Score
1
Rishi Niranjan
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:08.34
9
2
Leran Chang
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:08.38
7
3
Nick Rennhack
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:09.60
6
4
Michael Kietzman
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:11.40
5
PB
5
Michael Zhao
Select Team of Aquatic Racers
Select Team of Aquatic Racers
1:11.70
4
6
Matthew Gonzalez
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:12.17
3
PB
7
Andrew Doan
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:13.18
2
PB
8
Tyler Andruss
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:13.46
1
9
Sparky Sparks
MARS Swimming
MARS Swimming
1:13.65
–
10
Ryan Robinson
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:14.34
–
11
Lucas Lang
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:15.08
–
PB
12
Anthony Pham
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:15.37
–
PB
13
Peyton Hebert
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:15.75
–
14
Wyatt Tullbane
Fort Worth Area Swim Team
Fort Worth Area Swim Team
1:15.88
–
15
Camp Whann
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:15.90
–
16
Ian Brandt
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:16.39
–
PB
17
Justin Bond
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:16.62
–
PB
18
Maddox Wheeler
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:16.80
–
PB
19
Shea Stauffer
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:16.84
–
20
Michael Scott
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:17.41
–
PB
21
Alexander Dunaway
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:18.71
–
22
Blayz Hood
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:20.09
–
PB
–
Mitchell Mead
MARS Swimming
MARS Swimming
NS
–
11 - 12, Timed Finals, #24
Name
Team
Time
Score
1
Max Hatcher
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:13.07
9
PB
2
Maximus Williamson
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:16.65
7
PB
3
Christian Wahby
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:18.54
6
4
Tommy Chan
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:18.59
5
PB
5
Bryce Key
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:18.69
4
PB
6
Aubrey Jaya
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:18.99
3
PB
7
Michael Ryfa
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:19.88
2
8
Jose Romero
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:20.04
1
9
Evan Fang
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:20.52
–
10
Joshua Cosby
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:20.60
–
PB
11
Joseph McCreary
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:21.01
–
12
Cadel Stauffer
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:21.59
–
13
Blake Bullard
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:22.04
–
14
Kris Podsiadlo
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:22.61
–
15
Zachary Holcomb
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:23.11
–
PB
16
Austin Smerud
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:25.05
–
PB
17
Branden Beladi
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:25.61
–
PB
18
Carter Kincheloe
Unattached
Unattached
1:25.74
–
19
Luke Garrett
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:26.03
–
20
Solomon Goins
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:26.48
–
21
Lucas Peterson
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:26.55
–
PB
22
Anderson Selinger
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:27.13
–
23
Ayush Shah
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:27.65
–
24
Quinn Tyler
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:28.55
–
25
Tristan Birch
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:30.51
–
PB
–
Riccardo Osio
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
NS
–
10 and under, Timed Finals, #24
Name
Team
Time
Score
1
Jake Schwendinger
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:24.84
9
PB
2
Jadon Do
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:25.63
7
PB
3
Able Temiz
Unattached
Unattached
1:26.00
6
PB
4
Hayato Go
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:26.67
5
PB
5
Carston Silva
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:27.78
4
6
Gabriel Campos
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:29.30
3
7
Hudson Roybal
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:29.54
2
PB
8
Eason Cormack
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:29.59
1
9
William Zhang
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:29.77
–
10
Zach Geller
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:33.32
–
11
Miller Martin
Dallas Mustangs
Dallas Mustangs
1:34.50
–
12
Ian Poe
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:34.90
–
PB
13
Brendan Kolody
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:36.31
–
14
Andrew Viele
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:36.51
–
15
Ozias Chandra
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:37.63
–
16
Danny Kim
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:38.16
–
17
Zavin landry
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:38.41
–
18
Nathan Seiders
MARS Swimming
MARS Swimming
1:38.63
–
19
Colin Heintz
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:41.23
–
20
JP Connor
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:43.17
–
21
Grant Jackson
Lakeside Aquatic Club (TX)
Lakeside Aquatic Club (TX)
1:43.31
–
22
Lucas Topolewski
Mansfield Aquatics
Mansfield Aquatics
1:43.86
–
23
Andrew Feng
North Texas Nadadores
North Texas Nadadores
1:44.68
–
PB
Events
Close
Dummy text
1
400 IM Women
2
400 IM Men
3
800 Free Women
4
800 Free Men
7
50 Free Women (15+, 13 - 14)
8
50 Free Men (15+, 13 - 14)
9
200 Back Women (15+, 13 - 14)
10
200 Back Men (15+, 13 - 14)
11
100 Breast Women (15+, 13 - 14)
12
100 Breast Men (15+, 13 - 14)
13
100 Fly Women (15+, 13 - 14)
14
100 Fly Men (15+, 13 - 14)
15
200 Free Women (15+, 13 - 14)
16
200 Free Men (15+, 13 - 14)
17
200 Free Women (11 - 12, 10-)
18
200 Free Men (11 - 12, 10-)
19
50 Breast Women
20
50 Breast Men
21
200 Fly Women (11 - 12)
22
200 Fly Men (11 - 12)
23
100 Back Women (11 - 12, 10-)
24
100 Back Men (11 - 12, 10-)
25
200 IM Women (11 - 12, 10-)
26
200 IM Men (11 - 12, 10-)
27
50 Fly Women
28
50 Fly Men
29
200 Breast Women (11 - 12)
30
200 Breast Men (11 - 12)
31
400 Free Women (11 - 12, 10-)
32
400 Free Men (11 - 12, 10-)
33
200 Breast Women (15+, 13 - 14)
34
200 Breast Men (15+, 13 - 14)
35
200 IM Women (15+, 13 - 14)
36
200 IM Men (15+, 13 - 14)
37
100 Back Women (15+, 13 - 14)
38
100 Back Men (15+, 13 - 14)
39
100 Free Women (15+, 13 - 14)
40
100 Free Men (15+, 13 - 14)
41
200 Fly Women (15+, 13 - 14)
42
200 Fly Men (15+, 13 - 14)
43
400 Free Women (15+, 13 - 14)
44
400 Free Men (15+, 13 - 14)
47
200 Back Women (11 - 12)
48
200 Back Men (11 - 12)
49
100 Free Women (11 - 12, 10-)
50
100 Free Men (11 - 12, 10-)
51
100 Fly Women (11 - 12, 10-)
52
100 Fly Men (11 - 12, 10-)
53
50 Back Women
54
50 Back Men
55
100 Breast Women (11 - 12, 10-)
56
100 Breast Men (11 - 12, 10-)
57
50 Free Women (11 - 12, 10-)
58
50 Free Men (11 - 12, 10-)
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay
1M Diving
3M Diving
Platform Diving