CollegeSwimming.com

2018 College Conference of Illinois & Wisconsin Championships

  • Completed
  • Feb. 15–17, 2018
  • SCY
  • Pleasant Prairie, WI

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Wheaton (IL) (A) Wheaton (IL)
  1. Christopher Szymczak
  2. William Rinne
  3. Christian Cameron
  4. Jack O'Connor
1:31.32
 
711
2 Carthage (A) Carthage
  1. Mitchell Scarski
  2. Mitchell Mages
  3. Nick Seroni
  4. Paul Devereux
1:32.14
 
693
3 Augustana (A) Augustana
  1. Jared Ekberg
  2. Brett Keefe
  3. Bryan Haage
  4. Luke Herron
1:33.99
 
652
8 Wheaton (IL) (B) Wheaton (IL)
  1. Addison Coen
  2. Daniel Deysher
  3. Christopher Dingfield
  4. Stephen Larson
1:35.07
 
630
9 Augustana (B) Augustana
  1. Greg Roskowic
  2. Souhail R Rhafiri
  3. Tito Quinones
  4. Chad Populorum
1:37.01
 
593
4 Illinois Wesleyan (A) Illinois Wesleyan
  1. Jordan Miller
  2. Nick Partipilo
  3. Morgan Bishop
  4. Robert Houle
1:37.80
 
579
X Carthage (E) Carthage
  1. Mike Polzin
  2. Will Zocher
  3. Brady Bresnahan
  4. Parker Dales
1:39.90
 
543
X Wheaton (IL) (C) Wheaton (IL)
  1. Evan Cameron
  2. Tice Wilkerson
  3. Matthew Rueger
  4. Cleve Speece
1:40.11
 
540
X Carthage (C) Carthage
  1. Matthew Dynneson
  2. Eduard Esguerra
  3. Alec Makenas
  4. Benjamin Wawczak
1:41.42
 
519
X Augustana (C) Augustana
  1. Charles Young
  2. Zach Ogden
  3. Chris Wilson
  4. Jeremy Wolf
1:41.93
 
511
5 North Central (A) North Central
  1. Samuel Lee
  2. Nick Mielke
  3. Austin Blaser
  4. Luke Gentile
1:41.94
 
511
6 Carroll (A) Carroll
  1. Michael Beckman
  2. Aaron Talabac
  3. Jeremiah Hinnson
  4. James Kelly
1:42.13
 
508
X Carthage (F) Carthage
  1. Nick Wolff
  2. Grant Vanparys
  3. Zachary Compton
  4. Sean Kilbourne
1:42.20
 
507
X Carthage (D) Carthage
  1. Bradley Howard
  2. Aric Lang
  3. Tony Connor
  4. Thomas Gaudio
1:43.15
 
493
10 Illinois Wesleyan (B) Illinois Wesleyan
  1. Adam Blanchard
  2. Oscar Schmidt
  3. William Brinkmann
  4. Luke Witteveen
1:45.97
 
455
7 Millikin Millikin
  1. Cameron Lee
  2. Cole Jones
  3. Nicholas Hoerr
  4. Lucas Russo
1:47.76
 
433
11 Carroll (B) Carroll
  1. Samual Burazin
  2. Tristan Petrauskas
  3. Damien Jaessing
  4. Jacob Brown
1:47.93
 
431
X Augustana (D) Augustana
  1. Andrew Doerr-Pasanen
  2. Brandon Marcy
  3. Jacob Huffer
  4. Quinn Landoch
1:47.98
 
430
12 North Central (B) North Central
  1. Ryan Lewellyan
  2. Cameron Teel
  3. Ian Greenway
  4. Nicholas Slinkman
1:48.16
 
428
Carthage (B) Carthage
  1. Sam Gabriel
  2. Jack Wallar
  3. Malcolm Andrew
  4. Nick Nevins
DQ
Augustana (E) Augustana NS