Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Rob Schnitzler
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 20 | – | PB | |
2 |
Alex Tyler
NASA Wild
|
NASA Wild | 17 | – | ||
3 |
Matt Elliott
Peoria Area Water Wizards
|
Peoria Area Water Wizards | 16 | +1.5% | PB | |
4 |
Zane Hugo
Hawkeye
|
Hawkeye | 15 | – | ||
5 |
Josh Hall
Wausau Tide
|
Wausau Tide | 14 | – | PB | |
6 |
Robert Schaefer
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 13 | – | PB | |
7 |
Kevin Cordes
Fox Valley Swim Team
|
Fox Valley Swim Team | 12 | – | PB | |
8 |
Sean Hagan
Cyclone Swim Club
|
Cyclone Swim Club | 11 | – |
Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
9 |
Tyler Remmel
Lake Country Swim Team
|
Lake Country Swim Team | 9 | – | ||
10 |
Van Donkersgoed
Aquajets Swim Team
|
Aquajets Swim Team | 7 | +1.3% | PB | |
11 |
Nelson Westby
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 6 | – | ||
12 |
Zachary Weis
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 5 | – | PB | |
13 |
Doug Eden
Foxjets Swim Team
|
Foxjets Swim Team | 4 | – | ||
14 |
James Zuponeck
Delta Aquatics
|
Delta Aquatics | 3 | -1.1% | ||
15 |
Samuel Metz
New Trier Aquatics
|
New Trier Aquatics | 2 | – | PB | |
16 |
Joe Hladik
LYONS Aquatic Club
|
LYONS Aquatic Club | 1 | – | PB |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
17 |
Kenneth Tiltges
St Charles Swim Team
|
St Charles Swim Team | 689 | PB | |
18 |
Dak Stone
Wausau Tide
|
Wausau Tide | 688 | ||
19 |
Colby Kubat
Unattached
|
Unattached | 656 | ||
20 |
Alexander Delakis
YMCA of The Chippewa Valley
|
YMCA of The Chippewa Valley | 652 | ||
21 |
Max Cartwright
Edina Swim Club
|
Edina Swim Club | 650 | PB | |
22 |
Dan Gutnayer
Lake Forest Swim Club
|
Lake Forest Swim Club | 647 | PB | |
23 |
Greg Alexander
Palatine Park District
|
Palatine Park District | 612 | PB | |
– |
Brady Huemann
Black Dog Swimming
|
Black Dog Swimming | NS | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Rob Schnitzler
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 820 | – | PB | |
2 |
Alex Tyler
NASA Wild
|
NASA Wild | 783 | – | ||
3 |
Josh Hall
Wausau Tide
|
Wausau Tide | 761 | – | PB | |
4 |
Matt Hoyland
Unattached
|
Unattached | 759 | -3.3% | ||
5 |
Zane Hugo
Hawkeye
|
Hawkeye | 749 | – | ||
6 |
Robert Schaefer
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 741 | – | ||
7 |
Sean Hagan
Cyclone Swim Club
|
Cyclone Swim Club | 738 | – | ||
8 |
Matt Elliott
Peoria Area Water Wizards
|
Peoria Area Water Wizards | 733 | -1.5% | ||
9 |
Kevin Cordes
Fox Valley Swim Team
|
Fox Valley Swim Team | 731 | – | PB | |
10 |
Tyler Remmel
Lake Country Swim Team
|
Lake Country Swim Team | 726 | – | ||
11 |
Doug Eden
Foxjets Swim Team
|
Foxjets Swim Team | 720 | – | ||
12 |
Kyle Thompson
Wisconsin Aquatics
|
Wisconsin Aquatics | 713 | – | PB | |
13 |
Zachary Weis
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 711 | – | PB | |
14 |
Van Donkersgoed
Aquajets Swim Team
|
Aquajets Swim Team | 710 | -0.5% | ||
15 |
James Zuponeck
Delta Aquatics
|
Delta Aquatics | 707 | -0.4% | ||
16 |
Nelson Westby
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 703 | – | ||
17 |
Joe Hladik
LYONS Aquatic Club
|
LYONS Aquatic Club | 695 | – | PB | |
18 |
Samuel Metz
New Trier Aquatics
|
New Trier Aquatics | 670 | – | PB | |
19 |
Max Cartwright
Edina Swim Club
|
Edina Swim Club | 667 | – | PB | |
20 |
Dak Stone
Wausau Tide
|
Wausau Tide | 666 | – | ||
21 |
Colby Kubat
Unattached
|
Unattached | 665 | – | ||
22 |
John Bushman
Green Bay Y
|
Green Bay Y | 659 | – | ||
23 |
Alexander Delakis
YMCA of The Chippewa Valley
|
YMCA of The Chippewa Valley | 658 | – | ||
24 |
Dan Gutnayer
Lake Forest Swim Club
|
Lake Forest Swim Club | 650 | – | PB | |
25 |
Kenneth Tiltges
St Charles Swim Team
|
St Charles Swim Team | 648 | – | PB | |
26 |
Brady Huemann
Black Dog Swimming
|
Black Dog Swimming | 645 | – | ||
27 |
Greg Alexander
Palatine Park District
|
Palatine Park District | 642 | – | PB | |
28 |
Evan Lee-To
Twin Cities Swim Team
|
Twin Cities Swim Team | 633 | – | PB | |
29 |
Ryan Phelan
Hawkeye
|
Hawkeye | 630 | – | ||
30 |
Quillan Oak
Northern Lights Swim Association
|
Northern Lights Swim Association | 629 | – | PB | |
31 |
Nicholas Bessler
Academy Bullets Swim Club
|
Academy Bullets Swim Club | 627 | – | ||
32 |
Sho Young
Schroeder YMCA Swim Team
|
Schroeder YMCA Swim Team | 622 | – | PB | |
33 |
Tom Elling
Black Dog Swimming
|
Black Dog Swimming | 621 | – | PB | |
34 |
Brent Schreibel
Lake Country Swim Team
|
Lake Country Swim Team | 617 | – | ||
35 |
Kevin Plagge
Kenosha Barracudas
|
Kenosha Barracudas | 616 | – | PB | |
36 |
Christopher Meyers
Schroeder YMCA Swim Team
|
Schroeder YMCA Swim Team | 615 | – | ||
37 |
Tyler Capen
Academy Bullets Swim Club
|
Academy Bullets Swim Club | 614 | – | PB | |
38 |
Richard Hills
Minnesota - Summer/Club
|
Minnesota - Summer/Club | 613 | – | ||
39 |
Corbin Buechler
Foxjets Swim Team
|
Foxjets Swim Team | 612 | – | PB | |
40 |
Michael Charysh
Chicago Wolfpack Aquatic Club
|
Chicago Wolfpack Aquatic Club | 610 | – | ||
41 |
Joseph Gallet
Cedar Rapids Aquatic Association
|
Cedar Rapids Aquatic Association | 605 | – | ||
42 |
Mike Moravek
Palatine Park District
|
Palatine Park District | 603 | – | PB | |
43 |
Adam Gannon
Mach 3 Flyers
|
Mach 3 Flyers | 601 | – | PB | |
44 |
Paul Brunkhorst
Richfield Swim Club
|
Richfield Swim Club | 598 | – | PB | |
45 |
Tommy Gilbert
Glenbrook Swim Club
|
Glenbrook Swim Club | 595 | – | ||
46 |
DJ Dvorak
J-Hawk Aquatic Club
|
J-Hawk Aquatic Club | 595 | – | PB | |
47 |
Aaron Sears
Fox Valley Wave Swim Team
|
Fox Valley Wave Swim Team | 594 | – | PB | |
48 |
Zachary Johnson
Sioux Falls Snowfox
|
Sioux Falls Snowfox | 593 | – | ||
49 |
Conor Ozog
West Swim Club
|
West Swim Club | 591 | – | ||
50 |
Andy Knaak
Star Swim Team
|
Star Swim Team | 590 | – | ||
51 |
Daniel Brebrick
Wausau Tide
|
Wausau Tide | 588 | – | PB | |
52 |
Joey Welnhofer
New Trier Aquatics
|
New Trier Aquatics | 580 | – | ||
53 |
Andrew Chiu
NASA Wild
|
NASA Wild | 579 | – | PB | |
54 |
Ian Ballantyne
AquaStorm
|
AquaStorm | 578 | – | ||
55 |
AJ White
Bettendorf Swim Club
|
Bettendorf Swim Club | 577 | – | ||
56 |
Alex Ding
Academy Bullets Swim Club
|
Academy Bullets Swim Club | 576 | – | ||
57 |
Adam Pettyes
Edina Swim Club
|
Edina Swim Club | 576 | – | ||
58 |
Austin Sarna
Twin Cities Swim Team
|
Twin Cities Swim Team | 573 | – | ||
59 |
Minh Nguyen
West Swim Club
|
West Swim Club | 573 | – | ||
60 |
Mike Davitt
Scout Aquatics
|
Scout Aquatics | 572 | – | ||
61 |
Jonathan Law
Academy Bullets Swim Club
|
Academy Bullets Swim Club | 569 | – | PB | |
62 |
Vincent Errichiello
Express Swim Team
|
Express Swim Team | 567 | – | ||
63 |
Isaiah Rozich
YMCA of The Chippewa Valley
|
YMCA of The Chippewa Valley | 563 | – | ||
64 |
Jonathan Poppele
New Hope Crystal Plymouth Swim Club
|
New Hope Crystal Plymouth Swim Club | 562 | – | PB | |
65 |
Brian Gorman
Rapid City Racers
|
Rapid City Racers | 559 | – | PB | |
66 |
Danny Thomson
Hinsdale Swim Club
|
Hinsdale Swim Club | 557 | – | PB | |
67 |
Ian Ford
Cedar Rapids Aquatic Association
|
Cedar Rapids Aquatic Association | 551 | – | PB | |
68 |
Alex George
West Swim Club
|
West Swim Club | 549 | – | ||
68 |
Andrew Bratsos
Fox Valley Swim Team
|
Fox Valley Swim Team | 549 | – | PB | |
70 |
Jason Castillo
Schroeder YMCA Swim Team
|
Schroeder YMCA Swim Team | 547 | – | PB | |
70 |
Daeus Jorento
Star Swim Team
|
Star Swim Team | 547 | – | ||
72 |
Michael Reed
Express Swim Team
|
Express Swim Team | 542 | – | ||
73 |
Zack Church
Coho Swim Club
|
Coho Swim Club | 538 | – | PB | |
74 |
Taylor Ladd
Lake Country Swim Team
|
Lake Country Swim Team | 537 | – | PB | |
75 |
Mike Gratz
Aquajets Swim Team
|
Aquajets Swim Team | 535 | – | PB | |
76 |
AJ Chen Young
YMCA Flying Fish
|
YMCA Flying Fish | 535 | – | PB | |
77 |
Shane Seuscheck
St Charles Swim Team
|
St Charles Swim Team | 534 | – | ||
78 |
Matthew Lagieski
Fox Valley Wave Swim Team
|
Fox Valley Wave Swim Team | 532 | – | ||
79 |
Daniel Shtivelberg
Patriot (IL)
|
Patriot (IL) | 528 | – | ||
80 |
David Stern
Tigersharks Swim Club
|
Tigersharks Swim Club | 524 | – | PB | |
81 |
Trevor Manz
YMCA of The Chippewa Valley
|
YMCA of The Chippewa Valley | 508 | – | ||
82 |
Chris Greeno
Edina Swim Club
|
Edina Swim Club | 507 | – | ||
83 |
Blake Morgan
YMCA Flying Fish
|
YMCA Flying Fish | 504 | – | PB | |
84 |
Jonathan Roberts
Southwest Aquatic Team
|
Southwest Aquatic Team | 500 | – | ||
85 |
Matthew Wich
Wildkit Swimming Organization
|
Wildkit Swimming Organization | 487 | – | PB | |
86 |
Shaun Seuschek
St Charles Swim Team
|
St Charles Swim Team | 474 | – | ||
87 |
James McLain
Pierre Swim Team
|
Pierre Swim Team | 473 | – | PB | |
– |
Joseph Jeffers
New Trier Aquatics
|
New Trier Aquatics | – | – | ||
– |
Ryan Whalen
Unattached
|
Unattached | – | – | ||
– |
Brien Gerber
Fox Valley Swim Team
|
Fox Valley Swim Team | NS | – | – |