Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Nobby Nelson
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 20 | ||
2 |
Billy-Scott IRAKOZE
Usiu Dolphines Swim Club
|
Usiu Dolphines Swim Club | 17 | PB | |
3 |
Stanley Ndezwa
Nairobi Academy
|
Nairobi Academy | 16 | ||
4 |
Mohammed Iqbal Khandwalla
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 15 | PB | |
5 |
Kevin Shivo
Rusinga Schools Nairobi
|
Rusinga Schools Nairobi | 14 | ||
6 |
Dale Mwangi
Braeburn Gitanga
|
Braeburn Gitanga | 13 | ||
7 |
David Ngare
Usiu Dolphines Swim Club
|
Usiu Dolphines Swim Club | 12 | ||
– |
Cian Omondi
Makini Schools Sports Academy
|
Makini Schools Sports Academy | NS | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Nobby Nelson
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 561 | ||
2 |
Billy-Scott IRAKOZE
Usiu Dolphines Swim Club
|
Usiu Dolphines Swim Club | 458 | PB | |
3 |
Stanley Ndezwa
Nairobi Academy
|
Nairobi Academy | 428 | ||
4 |
Mohammed Iqbal Khandwalla
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 425 | PB | |
5 |
Kevin Shivo
Rusinga Schools Nairobi
|
Rusinga Schools Nairobi | 379 | ||
6 |
Dale Mwangi
Braeburn Gitanga
|
Braeburn Gitanga | 373 | ||
7 |
Cian Omondi
Makini Schools Sports Academy
|
Makini Schools Sports Academy | 355 | ||
8 |
David Ngare
Usiu Dolphines Swim Club
|
Usiu Dolphines Swim Club | 349 | ||
9 |
Denis Muthui
Usiu Dolphines Swim Club
|
Usiu Dolphines Swim Club | 347 | ||
10 |
Mohammed Omar
Otters Swim Club (KEN)
|
Otters Swim Club (KEN) | 339 | ||
11 |
Kevin Adede
Makini Schools Sports Academy
|
Makini Schools Sports Academy | 334 | ||
12 |
Rayyan Malik
Barracuda Aquatics
|
Barracuda Aquatics | 300 | ||
13 |
Abdullateef Shafique
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 220 | ||
– |
Kigen Chemirmir
Seahorses Swim Team (KEN)
|
Seahorses Swim Team (KEN) | – |
Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tabuka Bifwoli
Gems water Warriors
|
Gems water Warriors | 20 | PB | |
2 |
Jono Opande
Gems water Warriors
|
Gems water Warriors | 17 | ||
3 |
Stephen Ndegwa
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 16 | ||
4 |
Trevor Mwamisi
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 15 | PB | |
5 |
Raphael Musoke
GO Seals
|
GO Seals | 14 | ||
6 |
Daryl Anambo Anjichi
Bubbles Swimming Academy
|
Bubbles Swimming Academy | 13 | ||
7 |
Dhruv Vyas
Seahorses Swim Team (KEN)
|
Seahorses Swim Team (KEN) | 12 | ||
8 |
Peter macharia
Otters Swim Club (KEN)
|
Otters Swim Club (KEN) | 11 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Tabuka Bifwoli
Gems water Warriors
|
Gems water Warriors | 473 | ||
2 |
Stephen Ndegwa
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 440 | ||
3 |
Jono Opande
Gems water Warriors
|
Gems water Warriors | 435 | ||
4 |
Raphael Musoke
GO Seals
|
GO Seals | 383 | ||
5 |
Trevor Mwamisi
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 344 | PB | |
5 |
Daryl Anambo Anjichi
Bubbles Swimming Academy
|
Bubbles Swimming Academy | 344 | ||
7 |
Peter macharia
Otters Swim Club (KEN)
|
Otters Swim Club (KEN) | 333 | ||
8 |
Dhruv Vyas
Seahorses Swim Team (KEN)
|
Seahorses Swim Team (KEN) | 330 | ||
9 |
Hamza Rechchad
Braeburn Gitanga
|
Braeburn Gitanga | 287 | ||
10 |
Stallone Andriatsitohaina
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 229 | ||
– |
Clyde Lwanya
Bubbles Swimming Academy
|
Bubbles Swimming Academy | – |
Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Jesse Onyach
Gems water Warriors
|
Gems water Warriors | 20 | ||
2 |
Aryen Muravvej
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 17 | ||
3 |
Tendo Kaumi
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 16 | ||
4 |
Steve Magera
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 15 | ||
5 |
Jordan Paulsen Settumba
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 14 | ||
6 |
Daniel Agosta
Saint Austin's Academy
|
Saint Austin's Academy | 13 | ||
7 |
Nathan Muchai
Kenya School of Swimming
|
Kenya School of Swimming | 12 | ||
– |
John Kafumbe
GO Seals
|
GO Seals | NS | – |
Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Pendo Kaumi
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 20 | ||
2 |
Jordan Ssamula
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 17 | ||
3 |
Adam Abdulmalik
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 16 | ||
4 |
Lyndon Darker
The Banda School
|
The Banda School | 15 | ||
5 |
Ethani Ssengooba
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 14 | ||
6 |
Ttyaba Kigundu
Dolphins Swim Club
|
Dolphins Swim Club | 13 | ||
7 |
Victor Okech
Makini Schools Sports Academy
|
Makini Schools Sports Academy | 12 | ||
8 |
Ameir Muravvej
Bandari Swim Club
|
Bandari Swim Club | 11 |