Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

400 Free Women

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Emma Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 4:14.93
798 -0.9%
2 Mary Smutny South Florida Aquatic Club logo 4:16.77
OT 781 +1.0% PB
3 Georgia Darwent Gator Swim Club logo 4:17.56
774 +0.5% SB
4 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club logo 4:18.14
769 PB
5 Nikki Miller Gator Swim Club logo 4:20.45
748 +0.6% SB
6 Olivia McMurray Swim Florida logo 4:21.48
740 -2.5%
7 Stella Grace Watts Area Tallahassee logo 4:24.30
716 +3.8% PB
8 Tori Bindi Gator Swim Club logo 4:25.79
704 -0.0%
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Savannah Barr Sarasota YMCA Sharks logo 4:24.68
713 -0.2%
10 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 4:25.12
709
11 Leah Degeorge Bolles School Sharks logo 4:25.25
708 +0.9% SB
12 Christina Cianciolo Sarasota YMCA Sharks logo 4:26.79
696 -1.2%
13 Shannon Campbell Loggerhead Aquatics logo 4:27.81
688 +1.9% PB
14 Alexis Hernandez-Flores Clearwater Aquatic Team logo 4:28.07
686 +2.4% PB
15 Mallory Schleicher South Florida Aquatic Club logo 4:28.81
681 -0.3%
16 Juliana Lopez Gator Swim Club logo 4:31.35
662 +0.3% PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Ella Martinez unattached 4:25.34
708 -0.2%
18 Jillian Hatch unattached 4:25.53
706 -2.1%
19 Sumner Chmielewski unattached 4:28.31
684 -0.3%
20 Carlie Rose Blue Dolfins logo 4:28.43
684 -1.3%
21 Blair Stoneburg Treasure Coast Aquatics logo 4:28.73
681 +2.8% SB
22 Kali Garcia Patriot Aquatics (FL) logo 4:33.89
643 +0.8% PB
23 Katie Jordan unattached 4:34.79
637 -0.1%
24 Sophie Hampson Blue Dolfins logo 4:35.73
631 -1.1%
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Hannah Sykes Episcopal AmberJax logo 4:28.56
683 PB
26 Lockett Bowley Blue Dolfins logo 4:28.82
681 +1.1% PB
27 Mercedes Traba Sarasota YMCA Sharks logo 4:29.13
678 -0.2%
28 Abby Licht Tampa Bay Aquatics logo 4:29.16
678 -0.3%
29 Alicia Davie Sarasota YMCA Sharks logo 4:31.75
659 -0.1%
30 Natalie Stafford South County-FL logo 4:31.88
658 +1.5% PB
31 Mariangela Cincotti Serafini Azura Florida Aquatics  logo 4:35.57
632 -1.4%
32 Dayle Snively Patriot Aquatics (FL) logo 4:35.80
630 +2.8% PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Emma Weyant Sarasota YMCA Sharks logo 4:18.69
764 -2.4%
2 Kathleen Golding South Florida Aquatic Club logo 4:20.95
744 PB
3 Georgia Darwent Gator Swim Club logo 4:22.08
734 -1.2%
4 Mary Smutny South Florida Aquatic Club logo 4:22.55
731 -1.2%
5 Nikki Miller Gator Swim Club logo 4:23.06
726 -0.4%
6 Savanna Faulconer Gator Swim Club logo 4:23.89
719 -0.4%
7 Olivia McMurray Swim Florida logo 4:24.55
714 -3.7%
8 Tori Bindi Gator Swim Club logo 4:25.27
708 +0.2% SB
9 Stella Grace Watts Area Tallahassee logo 4:27.65
690 +2.6% PB
10 Christina Cianciolo Sarasota YMCA Sharks logo 4:27.79
688 -1.6%
11 Juliana Lopez Gator Swim Club logo 4:28.95
680 +1.1% PB
12 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 4:29.01
679
13 Alexis Hernandez-Flores Clearwater Aquatic Team logo 4:29.08
679 +2.0% PB
14 Shannon Campbell Loggerhead Aquatics logo 4:29.10
678 +1.5% PB
15 Mallory Schleicher South Florida Aquatic Club logo 4:29.21
678 -0.4%
16 Leah Degeorge Bolles School Sharks logo 4:29.51
675 -0.7%
17 Savannah Barr Sarasota YMCA Sharks logo 4:29.60
675 -2.0%
18 Ella Martinez unattached 4:30.14
671 -2.0%
19 Kali Garcia Patriot Aquatics (FL) logo 4:30.61
667 +2.0% PB
19 Sumner Chmielewski unattached 4:30.61
667 -1.1%
21 Blair Stoneburg Treasure Coast Aquatics logo 4:30.71
666 +2.1% SB
22 Carlie Rose Blue Dolfins logo 4:30.72
666 -2.2%
23 Jillian Hatch unattached 4:31.07
664 -4.2%
24 Katie Jordan unattached 4:31.20
663 +1.2% SB
25 Sophie Hampson Blue Dolfins logo 4:31.72
659 +0.3% PB
26 Alicia Davie Sarasota YMCA Sharks logo 4:32.17
656 -0.2%
27 Hannah Sykes Episcopal AmberJax logo 4:32.43
654 PB
28 Mercedes Traba Sarasota YMCA Sharks logo 4:32.49
653 -1.4%
29 Lockett Bowley Blue Dolfins logo 4:32.77
651 -0.3%
30 Abby Licht Tampa Bay Aquatics logo 4:32.83
651 -1.6%
31 Dayle Snively Patriot Aquatics (FL) logo 4:33.41
647 +3.7% PB
32 Mariangela Cincotti Serafini Azura Florida Aquatics  logo 4:33.48
646 -0.7%
33 Natalie Stafford South County-FL logo 4:33.63
645 +0.9% PB
34 Taylor Ward Clearwater Aquatic Team logo 4:33.65
645 -2.8%
35 Megan McGrath Bolles School Sharks logo 4:33.69
645 +3.0% PB
36 Isabella Lojewski Laker Swimming logo 4:33.94
643 -2.2%
37 Rachel Whitaker Golden Panther Aquatics logo 4:34.17
642
38 Sarah Lankford Saint Petersburg Aquatics logo 4:34.93
636 PB
39 Cassidy Neely Academy Aquatic Club logo 4:35.06
635 +0.8% PB
40 Hannah VanDress Swim Florida logo 4:35.10
635
41 Reece Whatmore Sarasota YMCA Sharks logo 4:35.56
632 +0.7% PB
42 Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logo 4:35.69
631 -0.8%
43 Nicole Rodriguez Swim Florida logo 4:36.36
626 PB
44 Marin Rose Blue Dolfins logo 4:36.52
625 +1.5% SB
45 Michaela Avedisian unattached 4:37.21
621 -0.6%
46 Sidney Whitfield Tampa Elite Aqua logo 4:37.50
619
47 Emily Trieschmann Saint Andrew's Swimming logo 4:38.34
613 +1.8% SB
48 Camille DeBoer Gator Swim Club logo 4:38.35
613 +2.2% PB
49 Victoria Ortiz Bolles School Sharks logo 4:38.39
613 +3.5% SB
50 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logo 4:38.41
613
51 Gwyneth Sturm Bolles School Sharks logo 4:38.70
611 +0.5% PB
52 Carly Joerin Pipeline Swimmin logo 4:38.91
609 -1.3%
53 Faith Mutschler Wahoos of Wellington logo 4:39.23
607 +0.9% SB
54 Molli Barron Sarasota Tsunami Swim Team logo 4:39.29
607 -0.9%
55 Klaudia Greer Club Seminole logo 4:39.35
606 -0.5%
56 Sarah Acevedo South Florida Aquatic Club logo 4:39.37
606 +0.9% PB
57 Kelsey Swartout Gulf Coast Swim Team logo 4:39.77
604 +3.3% SB
58 Sarah Whitfield unattached 4:40.33
600 PB
59 Kirsten Hobson Sarasota YMCA Sharks logo 4:40.52
599 -3.1%
60 Manuella Ribas Andrade unattached 4:40.56
599
61 Nicole Gomez North Palm Beach logo 4:40.77
597 -4.6%
62 Abbey Owenby T2 Aquatics logo 4:41.12
595
62 Alexandra Breuer Bolles School Sharks logo 4:41.12
595 +5.0% PB
64 Ava Carter Tampa Bay Aquatics logo 4:42.19
588 -0.7%
65 Adrianna Barone Saint Andrew's Swimming logo 4:42.38
587 +1.0% SB
66 Erika Wesch North Palm Beach logo 4:42.69
585 -2.7%
67 Victoria Cantu Villanueva Golden Panther Aquatics logo 4:42.81
585
68 Rachel Moran T2 Aquatics logo 4:43.22
582 0.0%
69 Annagrazia Bonsanti Club Seminole logo 4:43.26
582
70 Hunter Scott Sarasota YMCA Sharks logo 4:43.73
579 +1.6% SB
71 Haley Harris Loggerhead Aquatics logo 4:44.07
577 -1.4%
72 Whitney Shirey Blue Dolfins logo 4:44.50
574 +2.4% SB
73 Lydia Lanahan TS Aquatics logo 4:44.65
573 -0.4%
74 Jordan Gorham West Florida Lightning Aquati logo 4:44.80
572 +4.4% SB
75 Hannah Lee Sarasota YMCA Sharks logo 4:45.17
570 -1.7%
76 Bianca Degrado Episcopal AmberJax logo 4:45.56
568 PB
77 Vittoria Bonsanti Club Seminole logo 4:46.87
560
78 Mabry Bishop Team Velocity logo 4:47.78
555 -0.8%
79 Kacey Hauck unattached 4:48.86
549
80 Erika Hirschmann Blue Dolfins logo 4:55.68
511 -2.8%
Elise Fong Bolles School Sharks logo NS
Julia Brzozowski Sarasota Tsunami Swim Team logo NS
Kelly Fertel Gator Swim Club logo NS
Lain Shahboz Gator Swim Club logo NS