Site logo

GU TWST MLK Holiday Weekend Meet

  • Completed
  • Jan. 11–13, 2019
  • SCY
  • Shenandoah, TX

400 IM Women 15 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Maddie Welborn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:34.11
735
2 Allyson Duester Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:36.77
693 +0.9% PB
3 Abbie Alvarez Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:42.07
666 -3.3%
4 Keilah Eckhart Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:43.00
640 PB
4 Morgan Hanson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:43.00
659 +0.6% PB
6 Mary-Ashlynne Gordon Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 4:45.20
640 +1.9% PB
7 Annika Ruehlicke Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:49.92
582
8 Anjali Friedman Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 4:52.76
578 PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Donya Hamed Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:50.53
577 +0.4% SB
10 AnnaKate Velasquez Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 4:52.32
563
11 Jordyn Waters Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 4:54.96
542 +1.2% PB
12 Rachel Collier Katy Aquatics logoKaty Aquatics 5:04.82
483
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Maddie Welborn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:37.74
703
2 Allyson Duester Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:41.17
655 -0.7%
3 Keilah Eckhart Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:43.75
634 PB
4 Abbie Alvarez Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:44.13
649 -4.0%
5 Mary-Ashlynne Gordon Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 4:46.29
631 +1.6% PB
6 Erin Tilley Life Time Swim Team - Houston logoLife Time Swim Team - Houston 4:47.17
605 PB
7 Morgan Hanson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:47.76
619 -1.0%
8 Annika Ruehlicke Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:47.85
599
9 Anjali Friedman Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 4:54.39
565 PB
10 AnnaKate Velasquez Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 4:55.50
538
11 Donya Hamed Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:56.10
533 -1.5%
12 Jordyn Waters Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 4:58.30
515 +0.1% PB
13 Taylor Schababerle Katy Aquatics logoKaty Aquatics 5:02.61
500 PB
14 Rachel Collier Katy Aquatics logoKaty Aquatics 5:03.67
492

400 IM Women 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Claire Dafoe Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:32.26
765 +1.0% PB
2 Ella Smoker Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:42.46
725 -1.5%
3 Lauren Farris Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:45.05
655 -1.3%
4 Gracelyn Cox Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:50.37
611 -1.4%
5 Gabrielle Wahjosoedibjo Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:52.62
593 -2.1%
6 Emma Ruland Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:55.78
567 -0.7%
7 Apple Goers Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:59.26
587 -3.1%
8 Kaeli White Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:59.45
586 -4.9%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Hillary Tran Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:54.08
629 +0.0% PB
10 Venus Dao Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:56.04
565 PB
11 Derby Watson Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 4:56.70
560 -0.4%
12 Katherine Alley Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 5:19.76
433 +3.1% PB
13 Sydney Lopez Martinez Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:25.85
390
14 Karen Xu Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:30.16
361
15 Amelia Winson Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:30.74
313
Riley Holcomb Sharks Swim Team logoSharks Swim Team DQ
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Claire Dafoe Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:40.42
694 -2.0%
2 Sydney Nguyen Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:41.48
685 +1.2% PB
3 Ella Smoker Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:52.00
645 -4.9%
4 Lauren Farris Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 4:52.20
596 -3.8%
5 Gracelyn Cox Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:53.09
589 -2.3%
6 Kaeli White Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:54.27
627 -3.1%
7 Gabrielle Wahjosoedibjo Katy Aquatics logoKaty Aquatics 4:55.66
568 -3.2%
8 Emma Ruland Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:00.67
529 -2.3%
9 Apple Goers Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:03.12
557 -4.4%
10 Hillary Tran Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:05.08
542 -3.7%
11 Venus Dao Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:05.09
495 PB
12 Derby Watson Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 5:05.50
492 -3.4%
13 Ellie Devens Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:10.74
499 +1.3% PB
14 Katherine Alley Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 5:20.79
425 +2.7% PB
15 Riley Holcomb Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:22.30
369 +2.5% PB
16 Sydney Lopez Martinez Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 5:25.95
389
17 Amelia Winson Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:29.04
324
18 Karen Xu Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:30.85
356
19 Tiffany Gutierrez Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:41.04
290

400 IM Women 11 - 12

Finals SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Olivia Suarez Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 4:39.78
832 +2.7% PB
2 Lillian Poag Rice Aquatics logoRice Aquatics 4:55.34
714
3 Madison George Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 4:58.53
690 +2.2% PB
4 Cameron Word Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:13.39
713 +3.2% PB
5 Paige McCray Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:13.69
582 +2.5% PB
6 Layla Sisung Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:19.17
673 +5.6% PB
7 Helena Fernandes Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:23.99
640
8 Abigail Navarre Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 5:26.37
497
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Olivia Suarez Conroe Area Team Swimmers logoConroe Area Team Swimmers 4:46.37
781 +0.4% PB
2 Madison George Eagle Swimming Association logoEagle Swimming Association 4:56.21
707 +2.9% PB
3 Lillian Poag Rice Aquatics logoRice Aquatics 5:02.73
660
4 Cameron Word Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:22.82
648 +0.3% PB
5 Layla Sisung Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:27.50
617 +3.1% PB
6 Paige McCray Sharks Swim Team logoSharks Swim Team 5:28.81
481 -2.2%
7 Helena Fernandes Pearland Aquatics logoPearland Aquatics 5:29.41
604
8 Abigail Navarre Platinum Aquatics logoPlatinum Aquatics 5:35.22
440