Site logo

GHSA 1-5A State Championship

100 Free Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 David Gray Mount Paran Christian logoMount Paran Christian 45.32
149 -0.9%
2 Charlie Kaye Pace Academy logoPace Academy 46.12
142 +1.7% PB
1 Dillon Downing Blessed Trinity logoBlessed Trinity 46.13
142 +0.6% PB
2 Owen Churchwell Clarke Central logoClarke Central 46.61
137 +2.7% PB
3 Blake Reynolds Saint Pius X logoSaint Pius X 47.11
133 +1.7% SB
3 William Crumpton North Hall logoNorth Hall 47.40
130 +0.9% PB
4 Cal Parker Calhoun High logoCalhoun High 47.97
125 +0.3% SB
5 Grayson Harralson Westminster Prep logoWestminster Prep 47.98
125 PB
6 Tyler Bland Benedictine Military logoBenedictine Military 48.20
123 +1.1% PB
7 Emanuel Abdul-Salaam Woodward Academy logoWoodward Academy 49.09
116 -1.0%
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
4 Nelson Montini Buford logoBuford 48.44
121 -0.0%
7 Jon Ficken Wesleyan logoWesleyan 48.54
120 +0.0% SB
5 Tucker Schroer Oconee County logoOconee County 48.58
120 0.0%
8 Dylan Vroon Westminster Prep logoWestminster Prep 48.63
119 +1.0% PB
9 Connor Hinkes Westminster Prep logoWestminster Prep 49.23
114
9 Thomas Shannon Riverwood logoRiverwood 49.29
114 -0.7%
10 Peter Bernot Westminster Prep logoWestminster Prep 49.31
114 PB
10 Theo Hardy Chamblee Charter logoChamblee Charter 49.32
114
12 David Mustard North Oconee logoNorth Oconee 49.52
112 +0.2% PB
12 Michael Propp Lovet School, The logoLovet School, The 49.63
111 PB
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
6 Filip Borjeson Starr's Mill logoStarr's Mill 48.97
117 -0.8%
8 Donovan Johnson Riverwood logoRiverwood 49.10
115 PB
11 Michael Tucker Starr's Mill logoStarr's Mill 49.38
113 -0.3%
11 Matthew Colquitt Prince Avenue Christian logoPrince Avenue Christian 49.54
112 PB
13 George Kimbrough Woodward Academy logoWoodward Academy 49.70
111 PB
14 Arie Voloschin North Springs logoNorth Springs 49.79
110 -0.7%
15 Brendan Bowman Clarke Central logoClarke Central 49.85
109 PB
13 Anthony Birozes Pinecrest Academy logoPinecrest Academy 49.99
108 +0.9% PB
16 Jaxon Kite Harris County logoHarris County 50.04
108 +4.0% PB
17 Jerrick Neu Saint Pius X logoSaint Pius X 50.08
108
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 David Gray Mount Paran Christian logoMount Paran Christian 45.87
144 -2.1%
2 Charlie Kaye Pace Academy logoPace Academy 46.30
140 +1.3% PB
3 Dillon Downing Blessed Trinity logoBlessed Trinity 46.45
139 -0.1%
4 Owen Churchwell Clarke Central logoClarke Central 46.88
135 +2.1% PB
5 Emanuel Abdul-Salaam Woodward Academy logoWoodward Academy 47.53
129 +2.2% PB
6 William Crumpton North Hall logoNorth Hall 47.88
126 -0.1%
7 Grayson Harralson Westminster Prep logoWestminster Prep 47.94
125 PB
7 Tyler Bland Benedictine Military logoBenedictine Military 47.94
125 +1.7% PB
9 Blake Reynolds Saint Pius X logoSaint Pius X 48.00
125 -0.1%
10 Cal Parker Calhoun High logoCalhoun High 48.06
124 +0.1% SB
11 Dylan Vroon Westminster Prep logoWestminster Prep 48.25
123 +1.7% PB
12 Tucker Schroer Oconee County logoOconee County 48.62
119 -0.1%
13 Theo Hardy Chamblee Charter logoChamblee Charter 48.83
118
14 Jon Ficken Wesleyan logoWesleyan 49.01
116 -0.9%
15 Peter Bernot Westminster Prep logoWestminster Prep 49.03
116 PB
16 Connor Hinkes Westminster Prep logoWestminster Prep 49.10
115
17 Thomas Shannon Riverwood logoRiverwood 49.11
115 -0.3%
18 Michael Propp Lovet School, The logoLovet School, The 49.12
115 PB
19 David Mustard North Oconee logoNorth Oconee 49.31
114 +0.6% PB
20 Nelson Montini Buford logoBuford 49.43
113 -2.1%
21 Anthony Birozes Pinecrest Academy logoPinecrest Academy 49.49
112 +1.9% PB
22 Michael Tucker Starr's Mill logoStarr's Mill 49.64
111 -0.8%
22 Brendan Bowman Clarke Central logoClarke Central 49.64
111 PB
24 Matthew Colquitt Prince Avenue Christian logoPrince Avenue Christian 49.68
111 PB
25 Filip Borjeson Starr's Mill logoStarr's Mill 49.78
110 -2.4%
26 Donovan Johnson Riverwood logoRiverwood 49.81
110 PB
27 Jerrick Neu Saint Pius X logoSaint Pius X 49.86
109
28 Arie Voloschin North Springs logoNorth Springs 49.90
109 -0.9%
29 George Kimbrough Woodward Academy logoWoodward Academy 50.02
108
30 Jaxon Kite Harris County logoHarris County 50.17
107 +3.8% PB
31 Brody Bushong Calhoun High logoCalhoun High 50.18
107 +7.9% PB
32 John Nichols Tallulah Falls logoTallulah Falls 50.39
105 -1.1%
33 Tanner Schroer Oconee County logoOconee County 50.41
105 -1.0%
34 Craig Kennedy North Oconee logoNorth Oconee 50.52
104 PB
34 Ellington McDaniels Decatur logoDecatur 50.52
104 +1.6% PB
36 Max Myers Northside logoNorthside 50.69
103 PB
37 Brian Sinclair Wesleyan logoWesleyan 50.73
102 +2.7% PB
38 Jeremiah Petty Calhoun High logoCalhoun High 50.74
102 PB
39 Chris Sprung Riverwood logoRiverwood 50.79
102 +4.8% PB
40 Ross Copedge Jeff Davis logoJeff Davis 50.95
101
41 Alan Zelikovsky Walker School logoWalker School 51.01
100 +1.8% PB
42 Kyle Cassara Loganville logoLoganville 51.25
98 +0.9% PB
43 Harrison Barnard Woodward Academy logoWoodward Academy 51.93
93
44 Nick Benson Woodward Academy logoWoodward Academy 52.31
91
45 Jack Olson Greater Atlanta logoGreater Atlanta 53.21
84
46 Trevor Arndt Riverwood logoRiverwood 53.69
81 +0.2% SB
Antony DeMott Sumter South logoSumter South DQ