Site logo

COMO Invitational

  • Completed
  • Oct. 07, 2017
  • SCY
  • Columbia, MO

200 IM Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Brogan Davis Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 1:51.33
149
2 Daniel Worth Lees Summit North logoLees Summit North 1:57.51
124 PB
3 Sam Hahs Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 1:57.72
124
4 Andy Huffman Lees Summit logoLees Summit 1:57.89
123
5 Jack Riffel Marquette logoMarquette 2:01.47
110 PB
6 Robbie Hill Oak Park logoOak Park 2:02.54
106 -2.7%
7 Matt States Lchs Girls logoLchs Girls 2:03.76
102 PB
8 Dominic Cyr Christian Brothers logoChristian Brothers 2:05.37
97
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Michael Raskin Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:05.95
95 PB
9 Joshua Brown Saint Louis University logoSaint Louis University 2:05.95
95 PB
11 Charlie Duffy Staley logoStaley 2:06.95
92 -0.2%
12 Carter Woods Kearney logoKearney 2:07.51
90 +1.1% PB
13 Riley Nofziger Lees Summit logoLees Summit 2:09.01
85 +0.9% SB
14 Joe Jellinek Saint Louis University logoSaint Louis University 2:09.95
82
15 Daniel Black Kearney logoKearney 2:09.98
82 -1.3%
16 Garrett Baldes Saint Louis University logoSaint Louis University 2:10.13
82
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 Franklin Liu Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:09.88
82
18 Matthew Clark Blue Springs South logoBlue Springs South 2:12.96
73 +2.5% PB
19 Maximus Kline Liberty Senior logoLiberty Senior 2:14.47
69 +2.2% SB
20 Christopher Wissmann Park Hill South logoPark Hill South 2:14.67
68 -0.5%
21 Nicholas Dalaviras Saint Louis University logoSaint Louis University 2:14.90
68 PB
22 Kartik Deshpande Marquette logoMarquette 2:15.65
66 PB
23 Akshay Ramakrishnan Marquette logoMarquette 2:18.30
58 PB
24 Ethan Sahudin Lee's Summit West logoLee's Summit West 2:19.16
56 -1.3%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Brogan Davis Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 1:55.07
134
2 Andy Huffman Lees Summit logoLees Summit 1:57.10
126
3 Daniel Worth Lees Summit North logoLees Summit North 1:59.21
118 PB
4 Sam Hahs Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 1:59.83
116
5 Matt States Lchs Girls logoLchs Girls 2:01.77
109 PB
6 Jack Riffel Marquette logoMarquette 2:02.18
108 PB
7 Robbie Hill Oak Park logoOak Park 2:02.39
107 -2.6%
8 Dominic Cyr Christian Brothers logoChristian Brothers 2:03.22
104
9 Michael Raskin Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:04.44
100 PB
10 Joe Jellinek Saint Louis University logoSaint Louis University 2:04.82
99
11 Riley Nofziger Lees Summit logoLees Summit 2:06.80
92 +2.6% SB
12 Daniel Black Kearney logoKearney 2:07.33
90 +0.7% SB
13 Charlie Duffy Staley logoStaley 2:08.09
88 -1.1%
14 Joshua Brown Saint Louis University logoSaint Louis University 2:08.33
87 PB
15 Garrett Baldes Saint Louis University logoSaint Louis University 2:08.42
87
16 Carter Woods Kearney logoKearney 2:08.60
86 +0.3% PB
17 Franklin Liu Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:11.05
79
18 Nicholas Dalaviras Saint Louis University logoSaint Louis University 2:11.99
76 PB
19 Maximus Kline Liberty Senior logoLiberty Senior 2:12.06
76 +3.9% SB
20 Ethan Sahudin Lee's Summit West logoLee's Summit West 2:12.31
75 +3.7% PB
21 Christopher Wissmann Park Hill South logoPark Hill South 2:12.49
75 +1.1% PB
22 Matthew Clark Blue Springs South logoBlue Springs South 2:12.97
73 +2.5% PB
23 Kartik Deshpande Marquette logoMarquette 2:13.51
72 PB
24 Akshay Ramakrishnan Marquette logoMarquette 2:13.59
71 PB
25 Dan Martin Lee's Summit West logoLee's Summit West 2:13.90
71 +1.5% PB
26 Mason Smith Liberty (Wentz.) logoLiberty (Wentz.) 2:14.19
70
27 Cogan Davis Blue Springs logoBlue Springs 2:15.20
67 +2.2% PB
28 Ben Steelman Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 2:15.36
66
29 Arren Jett Blue Springs logoBlue Springs 2:16.04
64 -0.3%
30 Jerry Orozco Platte County logoPlatte County 2:16.10
64 +0.5% PB
31 Avery Fredman Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:18.42
58
32 Spencer Adamson Staley logoStaley 2:18.59
57 -2.0%
33 Chris Skidmore Liberty Senior logoLiberty Senior 2:19.23
56 +5.2% PB
34 Talon Green Liberty (Wentz.) logoLiberty (Wentz.) 2:19.66
55
35 Nathan Shaw Park Hill South logoPark Hill South 2:20.40
53 PB
36 Will Christie Lchs Girls logoLchs Girls 2:21.07
51
37 Jack Nelson Central (Saint Joseph) logoCentral (Saint Joseph) 2:21.29
50 +1.9% PB
38 Tanner Movick Joplin logoJoplin 2:21.45
50
39 Matthew Hobbs Kearney logoKearney 2:21.66
49
40 Daniel Thoenen Lchs Girls logoLchs Girls 2:23.91
44
41 Bo Brundige Marquette logoMarquette 2:24.42
42
42 Aiden Conner Blue Springs South logoBlue Springs South 2:25.01
41 +5.2% PB
43 Philip Lasek Desmet Jesuit logoDesmet Jesuit 2:25.22
40
44 Alex Lonsdale Liberty Senior logoLiberty Senior 2:25.34
40 +2.8% SB
45 William Sullivan Lee's Summit West logoLee's Summit West 2:25.60
39 +1.6% PB
46 Colby Williams Staley logoStaley 2:26.45
37 -1.2%
47 Tanner Sutherland Raytown logoRaytown 2:26.97
36 -0.2%
48 Graham Fredman Ladue Horton Watkins logoLadue Horton Watkins 2:27.24
36 PB
49 Bradley Hidalgo Desmet Jesuit logoDesmet Jesuit 2:27.28
35
50 Drew Slinkard Lee's Summit West logoLee's Summit West 2:27.75
34 -0.1%
51 Aaron Acker Raytown logoRaytown 2:28.58
32 +1.5% PB
52 Joey Lake Oak Park logoOak Park 2:29.00
31 -2.5%
53 Jacob Griesenauer Christian Brothers logoChristian Brothers 2:30.57
28
54 Grant Bergstrom Park Hill South logoPark Hill South 2:31.66
25 PB
55 Brian Faintich Liberty (Wentz.) logoLiberty (Wentz.) 2:32.09
24
56 Matthew Mielcuszny Desmet Jesuit logoDesmet Jesuit 2:32.39
24
57 Justin Tuschhoff Central (Cape Girardeau) logoCentral (Cape Girardeau) 2:32.53
23
58 Zach Franzen Liberty Senior logoLiberty Senior 2:34.61
19 +3.7% PB
59 Carter Philipp Christian Brothers logoChristian Brothers 2:35.37
17
60 Ethan Cupp Platte County logoPlatte County 2:37.10
13 +4.5% PB
61 Philip Davis Platte County logoPlatte County 2:40.54
6 +4.2% PB
62 Max Maynor Liberty North logoLiberty North 2:40.95
6 +0.6% PB
63 Jackson Foster Lees Summit logoLees Summit 2:41.44
5 +1.1% PB
64 Sam Harding Blue Springs South logoBlue Springs South 2:45.25
-5.3%
65 Alexander Eckes Belton logoBelton 2:45.27
+0.2% PB
66 Gabe Marthaler Blue Springs logoBlue Springs 2:46.71
-1.6%
67 Ben Thomas Blue Springs logoBlue Springs 2:46.73
-3.7%
68 Charlie Cunningham Oak Park logoOak Park 2:46.91
+1.0% SB
69 Joe McCollum Liberty (Wentz.) logoLiberty (Wentz.) 2:46.97
70 Zac Purdue Liberty North logoLiberty North 2:48.68
71 Ian McCarthy Central (Saint Joseph) logoCentral (Saint Joseph) 2:49.67
+3.6% PB
72 Hayden Stewart Central (Saint Joseph) logoCentral (Saint Joseph) 2:50.34
PB
73 Von Alford Joplin logoJoplin 2:50.54
74 Matt Halley Hazelwood West logoHazelwood West 3:00.81
75 Eric Hellwig Hazelwood West logoHazelwood West 3:04.48
76 Marco Granata Christian Brothers logoChristian Brothers 3:30.81
Finnegan Hefferren Park Hill South logoPark Hill South DQ
Joey Graffam-Fizer Liberty North logoLiberty North DQ
Aidan Long Belton logoBelton DQ
Jack Rennekamp Hazelwood West logoHazelwood West DQ
Simon Davis Platte County logoPlatte County DQ
Clark Lynch Raytown South logoRaytown South DQ
Bailey Bressman Staley logoStaley NS
Paul Woods Desmet Jesuit logoDesmet Jesuit NS
Danny Blocker Blue Springs South logoBlue Springs South NS