Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Patrick Liao
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 537 | PB |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Brandon Lacroix
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 668 | – | ||
2 |
Alexandre Perreault
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 667 | – | ||
3 |
Louis Bertrand
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 646 | +0.9% | PB | |
4 |
Lucas Rodgers
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 616 | +6.0% | PB | |
5 |
Declan Tucker
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 614 | – | PB | |
6 |
Rhys Partridge
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 610 | – | PB | |
7 |
Xavier Pimentel
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 594 | – | PB | |
8 |
Antoine Cyr Bouchard
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 556 | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
9 |
Gabriel Tejada
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 582 | PB | |
10 |
Finn Tucker
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 578 | PB | |
11 |
Thomas Beauséjour
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 572 | ||
12 |
Nicholas Harterre
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 556 | ||
13 |
Kai Baranyk
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 538 | ||
14 |
Tristen Jones
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 525 | ||
15 |
Liam Clawson-Honeyman
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 524 | ||
16 |
Aidan Stever
Northumberland Aquatic Club
|
Northumberland Aquatic Club | 498 |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Nathan Mitchell
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 467 | +1.1% | PB | |
2 |
Jacob Blackburn
Carleton Place Water Dragons
|
Carleton Place Water Dragons | 460 | – | ||
3 |
Louis Leblanc
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 394 | – | ||
4 |
Ryan Broad
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 390 | – | PB | |
5 |
Cédric Beaulieu
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 377 | – | ||
6 |
Marc-Antoine Jutras
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 368 | – | ||
7 |
Marc Ocica
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 367 | – | PB | |
8 |
Michaël Richard
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 345 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Alexandre Perreault
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 659 | – | ||
2 |
Louis Bertrand
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 620 | -0.5% | ||
3 |
Brandon Lacroix
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 606 | – | ||
4 |
Declan Tucker
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 597 | – | PB | |
5 |
Lucas Rodgers
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 594 | +4.9% | PB | |
6 |
Eli Basler
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 592 | +2.0% | PB | |
7 |
Rhys Partridge
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 587 | – | PB | |
8 |
Antoine Cyr Bouchard
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 582 | – | ||
9 |
Xavier Pimentel
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 575 | – | PB | |
10 |
Finn Tucker
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 573 | – | PB | |
11 |
Thomas Beauséjour
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 570 | – | ||
12 |
Gabriel Tejada
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 550 | – | PB | |
13 |
Matthieu Vilain
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 542 | – | ||
14 |
Kai Baranyk
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 536 | – | ||
15 |
Nicholas Harterre
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 535 | – | ||
16 |
Aidan Stever
Northumberland Aquatic Club
|
Northumberland Aquatic Club | 527 | – | ||
17 |
Liam Clawson-Honeyman
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 523 | – | ||
18 |
Dylan Phee
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 518 | – | PB | |
19 |
Tristen Jones
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 515 | – | ||
20 |
Ryder Linde Elmhirst
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 495 | – | ||
21 |
Alexandru Telea
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 495 | – | PB | |
22 |
Louis Riopel
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 492 | – | ||
23 |
Tenajh Gaitor
Bahamas
|
Bahamas | 486 | – | ||
24 |
Benjamin Allan
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 471 | +4.0% | PB | |
25 |
Emmett Brundage
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 470 | – | ||
26 |
Muad Almangush
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 463 | – | PB | |
27 |
Ethan Crawford
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 463 | – | ||
28 |
Eric Forero-Visbal
Kirkland Lake Aq
|
Kirkland Lake Aq | 460 | – | ||
29 |
Braxton Martin
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 452 | – | PB | |
30 |
North Shelp
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 451 | – | ||
31 |
Cameron Ingo
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 451 | – | ||
32 |
Nickolas Cinnamon
Belleville Youth Swim Team
|
Belleville Youth Swim Team | 444 | – | PB | |
33 |
Samuel Loureiro-Kent
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 442 | – | ||
34 |
Liam Graham
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 438 | +5.1% | PB | |
35 |
Andy Cai
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 422 | – | ||
36 |
James Pan
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 420 | – | ||
37 |
Dawson Hutchinson
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 375 | – | ||
– |
Mathieu Bolduc
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | NS | – | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Nathan Mitchell
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 465 | +0.9% | PB | |
2 |
Jacob Blackburn
Carleton Place Water Dragons
|
Carleton Place Water Dragons | 446 | – | ||
3 |
Ryan Broad
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 384 | – | PB | |
4 |
Louis Leblanc
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 378 | – | ||
5 |
Marc Ocica
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 364 | – | PB | |
6 |
Cédric Beaulieu
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 355 | – | ||
7 |
Marc-Antoine Jutras
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 340 | – | ||
8 |
Michaël Richard
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 337 | – | ||
9 |
Miguel Lamarche-Tardif
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 324 | +5.5% | PB | |
10 |
Nathaniel Belley
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 316 | – | ||
11 |
Loïc Larouche
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 307 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Steven Lett
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 414 | – | PB | |
2 |
Aidan Moffatt
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 412 | – | PB | |
3 |
Elliott Jackson
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 411 | – | PB | |
4 |
Cole Joyce
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 385 | – | ||
5 |
Braeden Gallacher
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 377 | – | PB | |
6 |
Darien Gaw
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 367 | +4.1% | PB | |
7 |
Hazim Mohamed
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 365 | – | PB | |
8 |
William LeRoy
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 329 | +0.4% | PB |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Fanghe Fu
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 536 | – | ||
2 |
Gerrit Abrams
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 513 | – | ||
3 |
Matthew Tylee
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 512 | – | ||
4 |
Zacharie Genier
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 487 | – | ||
5 |
Luis Ibarra
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 466 | +0.9% | PB | |
6 |
Joël Samano-Ouellet
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 444 | – | ||
7 |
Olivier Michaud
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 433 | – | ||
8 |
Thomas Chartrand
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 389 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Fanghe Fu
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 512 | – | ||
2 |
Gerrit Abrams
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 489 | – | ||
3 |
Matthew Tylee
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 465 | – | ||
4 |
Luis Ibarra
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 463 | +0.6% | PB | |
5 |
Joël Samano-Ouellet
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 423 | – | ||
6 |
Zacharie Genier
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 419 | – | ||
7 |
Olivier Michaud
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 398 | – | ||
8 |
Thomas Chartrand
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 396 | – | ||
9 |
Aidan Gunning
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 395 | +0.1% | PB | |
10 |
Charles Bertrand
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 389 | – | ||
11 |
Christopher D'Souza
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 388 | +3.0% | PB | |
12 |
Dawson Zhou
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 386 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Aidan Moffatt
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 419 | – | PB | |
2 |
Elliott Jackson
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 416 | – | PB | |
3 |
Steven Lett
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 400 | – | PB | |
4 |
Cole Joyce
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 395 | – | ||
5 |
William LeRoy
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 392 | +6.1% | PB | |
6 |
Darien Gaw
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 375 | +4.8% | PB | |
7 |
Hazim Mohamed
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 374 | – | PB | |
8 |
Braeden Gallacher
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 373 | – | PB | |
9 |
Oliver Hallen
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 371 | – | PB | |
10 |
Yannick Longval
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 370 | -1.2% | ||
11 |
Vincent Lafreniere
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 362 | – | ||
12 |
Jan Czajkowski
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 354 | – | PB | |
13 |
Robert McPhalen
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 345 | – | ||
14 |
Guillaume Raymond
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 338 | – | PB | |
15 |
Drew Chisholm
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 337 | – | ||
16 |
Samuel Grenier
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 330 | – | PB | |
17 |
Seth Basler
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 311 | – | PB | |
18 |
Leo Dufour
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 310 | – | ||
19 |
Dharma Gupta
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 309 | +2.2% | PB | |
20 |
Owen Googe
Belleville Youth Swim Team
|
Belleville Youth Swim Team | 308 | – | PB | |
21 |
Simon Remington-Molgat
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 307 | – | ||
22 |
Sean Longley
Bahamas
|
Bahamas | 300 | – | ||
23 |
Luke St-Germain
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 299 | – | ||
24 |
Mathis Larochelle
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 292 | – | ||
25 |
Lewis Crighton
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 291 | – | ||
26 |
William Martel
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 285 | – | ||
27 |
Nicholas Scott
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 276 | +0.6% | PB | |
28 |
Philip Marchenko
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 275 | +0.5% | PB | |
29 |
Rowan Zaitlin
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 275 | – | PB | |
30 |
Isaac Chiasson-Losier
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 271 | – | PB | |
31 |
Louis-Mathieu Brousseau
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 269 | – | ||
32 |
Eli Chubaty
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 244 | – | ||
33 |
Xavier Morales
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 239 | – | ||
34 |
Jagdev Gill
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 214 | – | ||
35 |
Edouard Lemoine
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 202 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Yegor Semenyuk
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 357 | – | PB | |
2 |
Josh Davis
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 353 | – | PB | |
3 |
Liam Sutcliffe
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 342 | – | ||
4 |
Alvin Song
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 340 | – | PB | |
5 |
Alexis Terrault
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 295 | – | ||
6 |
Peter Nozin
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 293 | +2.8% | PB | |
7 |
Jericho Mordasiewicz
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 277 | – | ||
8 |
Aly Gana
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 263 | – | PB | |
9 |
Patrick Keay
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 258 | – | ||
10 |
Ben Winterborn
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 256 | – | ||
11 |
Jordan Huddleston
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 248 | – | PB | |
12 |
Yifan Han
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 246 | – | PB | |
13 |
Austin Luu
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 240 | – | PB | |
14 |
Ahmed Terrah
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 237 | – | PB | |
15 |
Thomas Burr
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 236 | – | PB | |
16 |
Eric Dufour
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 236 | – | PB | |
17 |
Ron Khaikin
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 233 | – | ||
18 |
Noah Booth
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 225 | – | ||
19 |
Julian Rochon
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 221 | – | ||
20 |
John Norton
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 220 | – | PB | |
21 |
Nathan Gervais
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 212 | – | ||
22 |
Nicholas Campbell
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 212 | – | ||
23 |
Karel Laberge
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 208 | – | ||
24 |
Marco André Rodriguez Bravo
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 205 | – | PB | |
25 |
Tom Ellefsen
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 199 | – | PB | |
26 |
Eduard Stavila
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 198 | – | ||
27 |
Rémi Kammer-Mayer
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 198 | – | PB | |
28 |
Kevin O'Connell
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 196 | +0.9% | PB | |
29 |
Sebastien Nasr
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 195 | – | PB | |
30 |
Nick Dunbar
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 191 | +6.2% | PB | |
31 |
Samuel Beaulieu
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 188 | – | ||
32 |
Nathan Cohen
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 186 | – | PB | |
33 |
Émile Pouliot
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 174 | – | ||
34 |
Félix Mazurette
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 165 | – | ||
35 |
Mateo Munnings
Bahamas
|
Bahamas | 163 | – | ||
36 |
Victor Blais
CADAC
|
CADAC | 161 | – | ||
37 |
Jacob Paterak
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 147 | – | ||
38 |
Cayle Morden
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 145 | – | ||
39 |
Chris Carey
Bahamas
|
Bahamas | 137 | – | ||
40 |
Rémy Bonenfant
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 124 | – | ||
41 |
Gabriel Gobeil
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 122 | – | ||
– |
Kieran Sealy
Bahamas
|
Bahamas | – | – |