Site logo

Middle Atlantic Senior Short Course Championship

500 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Mia Abruzzo Plymouth Whitemarsh Aquatics logoPlymouth Whitemarsh Aquatics 4:53.38
833 -0.5%
2 Erin Cavanagh Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 4:55.08
816 -0.7%
3 Ashley Kolessar Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 4:58.43
807 +0.0% PB
4 Grace Yoon Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 4:58.57
759 -0.4%
5 Emma Menzer Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 4:58.86
757 +1.8% PB
6 Mackenzie Brandt Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:01.23
824 +3.6% PB
7 Elle Braun Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:04.62
700 -2.7%
8 Alexa Turco Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:04.99
697 +0.7% SB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Margot Kaczorowski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:01.55
730 -0.2%
10 Katherine Fronczak Westtown Aquatics Program logoWesttown Aquatics Program 5:03.27
713 -0.4%
11 Sydney Bergstrom Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:04.28
749 +1.2% PB
12 Emma Steckiel Governor Mifflin logoGovernor Mifflin 5:07.75
691 -1.4%
13 Abbie Amdor Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:09.06
658 +0.0% PB
14 Gabrielle McKee Pottstown YMCA / TOPS Swimming logoPottstown YMCA / TOPS Swimming 5:09.51
674 -0.7%
15 Emily Wisniewski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:14.52
608 -1.6%
16 Emma Boratto Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:16.69
589 -1.7%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Ava Berzanski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:10.53
665 +3.2% PB
18 Alana Andress Plymouth Whitemarsh Aquatics logoPlymouth Whitemarsh Aquatics 5:12.66
625 +3.0% PB
19 Amy Townend Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:13.59
617 -1.6%
20 Audrey Moore Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 5:13.63
636 -0.4%
21 Katie Hines Burlington County YMCA logoBurlington County YMCA 5:14.46
598 -0.9%
22 Zoe Sheridan Parkland Swimmin logoParkland Swimmin 5:16.97
586 -1.4%
23 Megan Sicinski Parkland Swimmin logoParkland Swimmin 5:22.04
532 -2.3%
24 Mary Kate Leonard Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:22.35
583 -4.2%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Mia Abruzzo Plymouth Whitemarsh Aquatics logoPlymouth Whitemarsh Aquatics 4:56.20
804 -1.5%
2 Ashley Kolessar Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 4:57.67
815 +0.3% PB
3 Emma Menzer Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 4:59.37
752 +1.6% PB
4 Erin Cavanagh Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 4:59.51
771 -2.2%
5 Elle Braun Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:01.23
733 -1.6%
6 Grace Yoon Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:02.24
723 -1.7%
7 Mackenzie Brandt Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:02.62
810 +3.1% PB
8 Abby Henderson Penn Charter Aquatic Club logoPenn Charter Aquatic Club 5:06.00
687 +2.9% PB
9 Alexa Turco Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:06.10
686 +0.3% SB
10 Emma Steckiel Governor Mifflin logoGovernor Mifflin 5:06.28
705 -0.9%
11 Abbie Amdor Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:07.22
676 +0.6% PB
12 Katherine Fronczak Westtown Aquatics Program logoWesttown Aquatics Program 5:07.30
675 -1.7%
13 Sydney Bergstrom Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:08.41
709 -0.1%
14 Emily Wisniewski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:09.60
653 -0.0%
15 Gabrielle McKee Pottstown YMCA / TOPS Swimming logoPottstown YMCA / TOPS Swimming 5:09.80
672 -0.8%
16 Margot Kaczorowski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:10.02
649 -3.0%
17 Gabriella Lopez-Ona Penn Charter Aquatic Club logoPenn Charter Aquatic Club 5:10.98
640 -1.7%
18 Emma Boratto Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:11.58
635 -0.0%
19 Skylar Roerig KRO logoKRO 5:12.00
651
20 Alana Andress Plymouth Whitemarsh Aquatics logoPlymouth Whitemarsh Aquatics 5:12.98
622 +2.9% PB
21 Audrey Moore Greater Philadelphia Aquatic Club logoGreater Philadelphia Aquatic Club 5:13.09
641 -0.2%
22 Zoe Sheridan Parkland Swimmin logoParkland Swimmin 5:13.22
620 -0.2%
23 Ava Berzanski Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:13.49
638 +2.2% PB
24 Katie Hines Burlington County YMCA logoBurlington County YMCA 5:13.61
606 -0.6%
25 Megan Sicinski Parkland Swimmin logoParkland Swimmin 5:13.62
606 +0.3% PB
26 Amy Townend Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:14.30
610 -1.9%
27 Mary Kate Leonard Upper Dublin Aquatic Club logoUpper Dublin Aquatic Club 5:14.92
649 -1.8%
28 Erin Shema Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:16.28
612
29 Carley Castura Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:16.93
576 -0.2%
30 Molly Davis Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:17.04
586 +3.4% SB
31 Natalie Smith Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:17.07
575 +0.3% PB
32 Reilly King Emmaus Aquatic Club logoEmmaus Aquatic Club 5:17.66
580 -0.5%
33 Sarah Murray Westtown Aquatics Program logoWesttown Aquatics Program 5:17.70
570 +4.8% SB
34 Gianna Farina Parkland Aquatic Club logoParkland Aquatic Club 5:18.86
570 +7.7% PB
35 Sabrina Shaffer Penn Charter Aquatic Club logoPenn Charter Aquatic Club 5:19.92
561 -3.0%
36 Sarah Grace Bobeck Parkland Aquatic Club logoParkland Aquatic Club 5:20.19
558 -1.9%
37 Andrea Teofanova Pleasantville Aquatics logoPleasantville Aquatics 5:20.24
558 -0.4%
38 Elisabeth Forsyth Lower Merion Aquatic Club logoLower Merion Aquatic Club 5:21.61
565
39 Colleen Phelan Episcopal Academy Aquatic Club logoEpiscopal Academy Aquatic Club 5:21.91
544 +0.4% PB
40 Parker Schulz North Penn Aquatic Club logoNorth Penn Aquatic Club 5:21.95
543 -2.3%
41 Kate Menzer Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:22.33
559 -2.3%
42 Ally Gozdan Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:22.90
525 -0.8%
43 Taylor Sies Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:22.95
554 -4.4%
44 Julia Riegel Central Bucks Swim Team logoCentral Bucks Swim Team 5:23.15
576 PB
45 Lauren Baines Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:23.42
531 -1.0%
46 Madison Freeland Salvation Army Kroc Aquatics logoSalvation Army Kroc Aquatics 5:23.54
530 +0.6% SB
47 Alex Towers Penn Charter Aquatic Club logoPenn Charter Aquatic Club 5:24.58
521 -3.2%
48 Apolina Burton West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 5:25.38
557 -0.5%
49 Corinne McCall Blue Dolphin Aquatics logoBlue Dolphin Aquatics 5:26.21
526 -3.2%
50 Maya Byrne Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:26.40
525 -1.2%
51 Ren Wolstenholme Caa logoCaa 5:26.64
523 -3.4%
52 Brianna Shaw Jersey Wahoos logoJersey Wahoos 5:26.72
522 +0.2% PB
53 Rylee Kelly Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:28.00
534 +2.8% PB
54 Caleigh Hoban Bradywine YMCA (Delaware) logoBradywine YMCA (Delaware) 5:28.86
486 -2.3%
55 Ellie Friedlander Governor Mifflin logoGovernor Mifflin 5:32.52
538
56 Gabby Sizemore Blue Eagle Swim Team logoBlue Eagle Swim Team 5:36.42
426 -4.2%
57 Bridget Egan Suburban Seahawks Club logoSuburban Seahawks Club 5:38.35
430 -6.8%
58 Alaina Ricci Westtown Aquatics Program logoWesttown Aquatics Program 5:40.84
393 -6.1%
Carolyn Hearn George School Aq logoGeorge School Aq NS
Madison Lewis Pottstown YMCA / TOPS Swimming logoPottstown YMCA / TOPS Swimming NS
Ella Gross Central Bucks Swim Team logoCentral Bucks Swim Team NS
Sara Matson George School Aq logoGeorge School Aq NS