CollegeSwimming.com

Oregon Swimming Region XII Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • Beaverton, OR

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Hillsboro HEAT Swim Team (A) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Luke Thornbrue
  2. Brett Champlin
  3. Ethan Heasley
  4. Jerrad Duncan
1:33.95
 
2 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Ilia Zablotovskii
  2. Maksim Dolbinin
  3. Jacob McCarthy
  4. Christopher Xia
1:37.79
 
3 Hillsboro HEAT Swim Team (B) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Nathan Claxton
  2. Levi Burres
  3. Elijah Clements
  4. Benjamin Seeley
1:38.42
 
4 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Ethan Luc
  2. Marco Nosack
  3. Davis Bruton
  4. Noah Duyck
1:40.42
 
5 Corvallis Aquatic Team (A) Corvallis Aquatic Team
  1. Dylan Dhakhwa
  2. Bryce Atha
  3. Hunter Harris
  4. James Dye
1:40.57
 
6 Columbia River Swim Team (C) Columbia River Swim Team
  1. Benjamin Phelps
  2. Nicholas Wahlman
  3. Christian Madden
  4. William Johnson
1:41.03
 
7 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. Finn McClone
  2. Justin Xue
  3. Daniel Brown
  4. Sam Anderson
1:41.53
 
8 Hillsboro HEAT Swim Team (C) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Hayden Kirkpatrick
  2. Anton Goswitz
  3. Stone Westergaard
  4. Caden Spangler
1:41.68
 
9 Northern Lights Swim Club Northern Lights Swim Club
  1. Konnor Kolberg
  2. Tavner Wisdom
  3. Brian Jarupakorn
  4. Ryan Chastain
1:42.57
 
10 Kodiak Kingfishers Swim Team Kodiak Kingfishers Swim Team
  1. Talon Lindquist
  2. Anders Hocum
  3. Wesley Dumm
  4. Ian Rocheleau
1:42.63
 
11 Hillsboro HEAT Swim Team (D) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. David Kraske
  2. Zachary Frey
  3. AJ Steiner
  4. Elijah Purry
1:42.91
 
12 Superior Stingray Swimming Superior Stingray Swimming
  1. Marcus Gentry
  2. William Anderson
  3. Daniel Olson
  4. Caleb Ringger
1:43.18
 
13 Willamalane Swim Club Willamalane Swim Club
  1. Brett Rice
  2. Brady Spear
  3. Seth Mullikin
  4. Nathaniel Gordy
1:43.29
 
14 Tigard Tualatin Swim Club (A) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Nathaniel Whitehead
  2. Connor Florey
  3. Elliot Steward
  4. Jared Mendez
1:43.47
 
15 Multnomah Athletic Club Multnomah Athletic Club
  1. Reid Holman
  2. Peter Hinnen
  3. Jonathan Westlake
  4. Alexander Brisbois
1:43.51
 
16 Glacier Swim Club Glacier Swim Club
  1. Caleb Peimann
  2. Bergen Davis
  3. Micah Grigg
  4. Tyler Weldon
1:43.69
 
17 Newport Swim Team Newport Swim Team
  1. Caden Shanks
  2. Lucas Ellingson-Cosenza
  3. Nicholas Topar
  4. Luke Bachart
1:45.36
 
18 Tualatin Hills Swim Club (C) Tualatin Hills Swim Club
  1. Kevin Park
  2. Brendon Fang
  3. Max Fang
  4. Andrew Lee
1:45.66
 
19 Columbia River Swim Team (D) Columbia River Swim Team
  1. Stewart Johnson
  2. Nikoloay Solovey
  3. Frederrick Grimshaw
  4. Andrey Khabibrakhmanov
1:45.95
 
20 Lake Oswego Swim Club Lake Oswego Swim Club
  1. Daniel Duran
  2. Clay Barbee
  3. Andrew Liu
  4. Matthew Bell
1:47.27
 
21 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Nathan Herde
  2. Cuauhtemoc Garcia
  3. Matthew Cole
  4. Timothy Appel
1:47.31
 
22 Oregon City Swim Team Oregon City Swim Team
  1. Samuel Stockett
  2. Ian Watt
  3. Ethan Tran
  4. Scott Visscher
1:47.65
 
23 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Neeraj Javadekar
  2. Linden Cho
  3. Suyoun Choi
  4. Ben Harper
1:47.76
 
24 Chugiak Aquatic Chugiak Aquatic
  1. Jeremy Petrie
  2. Matthew Heaphy
  3. Reid Blackstone
  4. James Westerman
1:47.90
 
25 Redmond Aquatic Redmond Aquatic
  1. Ryan Konop
  2. Zachariah Senner
  3. Daniel Maggiora
  4. Alex Smith
1:47.92
 
26 Forest Grove Swim Club Forest Grove Swim Club
  1. Hunter Bartoo
  2. Duncan Reasoner
  3. Ryan Perez
  4. Levi Jorgenson
1:49.13
 
27 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Jensen Ervin
  2. Camden Searcy
  3. Jayden Harrison-Bower
  4. Corbin Markle
1:49.70
 
28 Stingray Swim Team (AK) Stingray Swim Team (AK)
  1. Chris Kim
  2. Ezra Billings
  3. Trevor Chiu
  4. Crieghton Beshears
1:50.07
 
29 Corvallis Aquatic Team (B) Corvallis Aquatic Team
  1. Trenton Bowers
  2. Keller Norland
  3. Nicholas Ashland
  4. Evan Edwards
1:52.51
 
30 Quick Water Swim Quick Water Swim
  1. Toshio Toguchi
  2. Austin Karr
  3. Kai Tavares
  4. Scion Matheny
1:53.00
 
31 Tigard Tualatin Swim Club (B) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Brendan Ehmig
  2. Braeden Howard
  3. Thomas Goforth
  4. Jacob Folsom
1:55.50
 
David Douglas Sc David Douglas Sc
  1. Danny Tran
  2. Justin Zhao
  3. Johnny Tran
  4. Duo Xu
DQ
Tualatin Hills Swim Club (D) Tualatin Hills Swim Club NS