CollegeSwimming.com

Oregon Swimming Region XII Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • Beaverton, OR

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Hillsboro HEAT Swim Team (A) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Luke Thornbrue
  2. Anton Goswitz
  3. Kenneth Sugiantoro
  4. Brett Champlin
3:10.93
 
2 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Ilia Zablotovskii
  2. Eric Wu
  3. Christopher Xia
  4. Maksim Dolbinin
3:12.60
 
3 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Trent Martinez
  2. Uriel Tejeda
  3. Marco Nosack
  4. Nalex Young
3:13.91
 
4 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. William Johnson
  2. Finn McClone
  3. Benjamin Phelps
  4. Christian Madden
3:14.65
 
5 Hillsboro HEAT Swim Team (B) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Ethan Heasley
  2. Benjamin Seeley
  3. Elijah Clements
  4. Jerrad Duncan
3:16.43
 
6 Tigard Tualatin Swim Club (A) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jared Mendez
  2. Connor Florey
  3. Ben Miller
  4. Elliot Steward
3:18.08
 
7 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Kevin Lei
  2. Noah Duyck
  3. Davis Bruton
  4. Kevin Park
3:19.54
 
8 Multnomah Athletic Club Multnomah Athletic Club
  1. Jace Creech
  2. Cody Soo
  3. Alexander Brisbois
  4. Reid Holman
3:21.54
 
9 Willamalane Swim Club Willamalane Swim Club
  1. Brady Spear
  2. Seth Mullikin
  3. Brett Rice
  4. Austin Ackerson
3:23.27
 
10 Northern Lights Swim Club Northern Lights Swim Club
  1. Ryan Chastain
  2. Konnor Kolberg
  3. Tavner Wisdom
  4. Brian Jarupakorn
3:23.42
 
11 Columbia River Swim Team (C) Columbia River Swim Team
  1. Sam Anderson
  2. Frederrick Grimshaw
  3. Daniel Brown
  4. Jacob McCarthy
3:24.44
 
12 Hillsboro HEAT Swim Team (C) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Nathan Claxton
  2. Maxwell Woodbury
  3. Stone Westergaard
  4. Levi Burres
3:24.92
 
13 Corvallis Aquatic Team Corvallis Aquatic Team
  1. Hunter Harris
  2. James Dye
  3. Evan Edwards
  4. Nicholas Ashland
3:25.07
 
14 Newport Swim Team Newport Swim Team
  1. Nicholas Topar
  2. Caden Shanks
  3. Luke Bachart
  4. Lucas Ellingson-Cosenza
3:26.05
 
15 Tualatin Hills Swim Club (D) Tualatin Hills Swim Club
  1. Neeraj Javadekar
  2. Regis Wang
  3. Suyoun Choi
  4. Linden Cho
3:26.50
 
16 Forest Grove Swim Club Forest Grove Swim Club
  1. Levi Jorgenson
  2. Hunter Bartoo
  3. Jan Peeters Weem
  4. Duncan Reasoner
3:26.86
 
17 Tualatin Hills Swim Club (C) Tualatin Hills Swim Club
  1. Max Fang
  2. Diego Nosack
  3. Andrew Lee
  4. Akira van de Groenendaal
3:27.03
 
18 Glacier Swim Club Glacier Swim Club
  1. Bergen Davis
  2. Caleb Peimann
  3. Micah Grigg
  4. Tyler Weldon
3:27.09
 
19 Lake Oswego Swim Club Lake Oswego Swim Club
  1. Matthew Bell
  2. Daniel Duran
  3. Andrew Liu
  4. Michael Bell
3:27.11
 
20 Kodiak Kingfishers Swim Team Kodiak Kingfishers Swim Team
  1. Anders Hocum
  2. Ian Rocheleau
  3. Wesley Dumm
  4. Talon Lindquist
3:27.26
 
21 Hillsboro HEAT Swim Team (D) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Kyle Fratini
  2. Caden Spangler
  3. David Kraske
  4. AJ Steiner
3:27.93
 
22 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Nathan Herde
  2. Matthew Cole
  3. Timothy Appel
  4. Cuauhtemoc Garcia
3:30.59
 
23 Sherwood YMCA Sherwood YMCA
  1. Austin Schuler
  2. Eugene Tan
  3. Elisha Bassich
  4. Daniel Bassich
3:30.91
 
24 Chugiak Aquatic Chugiak Aquatic
  1. Reid Blackstone
  2. Matthew Heaphy
  3. Jeremy Petrie
  4. James Westerman
3:30.95
 
25 Oregon City Swim Team Oregon City Swim Team
  1. Ian Watt
  2. Ethan Tran
  3. Scott Visscher
  4. Kevin Vu
3:31.39
 
26 Columbia River Swim Team (D) Columbia River Swim Team
  1. Stewart Johnson
  2. Samuel Empey
  3. Khai Tran
  4. Landon Schmid
3:32.41
 
27 Stingray Swim Team (AK) Stingray Swim Team (AK)
  1. Trevor Chiu
  2. Crieghton Beshears
  3. Ezra Billings
  4. Chris Kim
3:32.63
 
28 Hillsboro HEAT Swim Team (E) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Elijah Purry
  2. Zachary Frey
  3. Daren Sehorn
  4. Hayden Kirkpatrick
3:32.93
 
29 Tigard Tualatin Swim Club (B) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jacob Folsom
  2. Nathan Wilson
  3. Thomas Goforth
  4. Braeden Howard
3:34.50
 
30 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Camden Searcy
  2. Jensen Ervin
  3. Isaac Anderson
  4. Jayden Harrison-Bower
3:34.91