CollegeSwimming.com

Oregon Swimming Region XII Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • Beaverton, OR

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Hillsboro HEAT Swim Team (A) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Luke Thornbrue
  2. Brett Champlin
  3. Ethan Heasley
  4. Jerrad Duncan
3:27.41
 
2 Hillsboro HEAT Swim Team (B) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Anton Goswitz
  2. Maxwell Woodbury
  3. Elijah Clements
  4. Benjamin Seeley
3:37.23
 
3 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Ethan Luc
  2. Marco Nosack
  3. Uriel Tejeda
  4. Trent Martinez
3:37.24
 
4 Tigard Tualatin Swim Club (A) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jared Mendez
  2. Connor Florey
  3. Ben Miller
  4. Elliot Steward
3:37.88
 
5 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Ilia Zablotovskii
  2. Eric Wu
  3. Christian Madden
  4. Maksim Dolbinin
3:38.67
 
6 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. Finn McClone
  2. Nicholas Wahlman
  3. William Johnson
  4. Sam Anderson
3:39.88
 
7 Hillsboro HEAT Swim Team (C) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Hayden Kirkpatrick
  2. Levi Burres
  3. Stone Westergaard
  4. AJ Steiner
3:40.11
 
8 Corvallis Aquatic Team Corvallis Aquatic Team
  1. Noah Vial
  2. Bryce Atha
  3. Hunter Harris
  4. James Dye
3:41.04
 
9 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Jensen Ervin
  2. Noah Cindrich
  3. Austin Fogel
  4. Christian Walker
3:45.35
 
10 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Kevin Lei
  2. Alex Young
  3. Diego Nosack
  4. Kristian Jeszenszki
3:45.58
 
11 Tualatin Hills Swim Club (C) Tualatin Hills Swim Club
  1. Chase McLaughlin
  2. Leo Han
  3. Akira van de Groenendaal
  4. Dante Olivarra
3:45.80
 
12 Columbia River Swim Team (C) Columbia River Swim Team
  1. Andrey Khabibrakhmanov
  2. Khai Tran
  3. Jacob McCarthy
  4. Benjamin Phelps
3:45.87
 
13 Kodiak Kingfishers Swim Team Kodiak Kingfishers Swim Team
  1. Talon Lindquist
  2. Anders Hocum
  3. Wesley Dumm
  4. Ian Rocheleau
3:45.98
 
14 Glacier Swim Club Glacier Swim Club
  1. Caleb Peimann
  2. Bergen Davis
  3. Micah Grigg
  4. Tyler Weldon
3:46.84
 
15 Northern Lights Swim Club Northern Lights Swim Club
  1. Konnor Kolberg
  2. Tavner Wisdom
  3. Brian Jarupakorn
  4. Ryan Chastain
3:46.96
 
16 Multnomah Athletic Club Multnomah Athletic Club
  1. Reid Holman
  2. Peter Hinnen
  3. Jonathan Westlake
  4. Alexander Brisbois
3:47.28
 
17 Hillsboro HEAT Swim Team (D) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. David Kraske
  2. Zachary Frey
  3. Nathan Claxton
  4. Caden Spangler
3:49.09
 
18 Tualatin Hills Swim Club (D) Tualatin Hills Swim Club
  1. Jaiyoun Choi
  2. Roy Wang
  3. Ryan Wei
  4. Jonathan Stahlmann
3:50.51
 
19 Newport Swim Team Newport Swim Team
  1. Caden Shanks
  2. Lucas Ellingson-Cosenza
  3. Nicholas Topar
  4. Luke Bachart
3:51.41
 
20 Superior Stingray Swimming Superior Stingray Swimming
  1. Chris Frownfelter
  2. William Anderson
  3. Levi Buker
  4. Braedon Scaglione
3:51.97
 
21 Lake Oswego Swim Club Lake Oswego Swim Club
  1. Will Chun
  2. Clay Barbee
  3. Andrew Liu
  4. Daniel Duran
3:52.38
 
22 Chugiak Aquatic Chugiak Aquatic
  1. Jeremy Petrie
  2. Josiah Keen
  3. Reid Blackstone
  4. Matthew Heaphy
3:52.50
 
23 Oregon City Swim Team Oregon City Swim Team
  1. Samuel Stockett
  2. Kevin Vu
  3. Ethan Tran
  4. Ian Watt
3:52.87
 
24 Tigard Tualatin Swim Club (B) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Nathaniel Whitehead
  2. Nathan Wilson
  3. Thomas Goforth
  4. Jacob Folsom
3:54.63
 
25 Hillsboro HEAT Swim Team (E) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Petey Eskola
  2. Spencer McLin
  3. Brian Pangilinan
  4. Kyle Fratini
3:55.24
 
26 Columbia River Swim Team (D) Columbia River Swim Team
  1. Stewart Johnson
  2. Nikoloay Solovey
  3. Samuel Empey
  4. Daniel Brown
3:57.99
 
27 Redmond Aquatic Redmond Aquatic
  1. Daniel Maggiora
  2. Alex Smith
  3. Zachariah Senner
  4. Ryan Konop
4:01.04
 
28 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Nathan Herde
  2. Cuauhtemoc Garcia
  3. Matthew Cole
  4. Timothy Appel
4:01.74
 
29 Sherwood YMCA Sherwood YMCA
  1. Daniel Bassich
  2. Eugene Tan
  3. Sam Ettelstein
  4. Austin Schuler
4:03.68
 
30 Hillsboro HEAT Swim Team (F) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Daren Sehorn
  2. Franklin Chu
  3. Pujan Patel
  4. Wyatt Hendren
4:03.71
 
31 Stingray Swim Team (AK) Stingray Swim Team (AK)
  1. Chris Kim
  2. Logan Fox
  3. Trevor Chiu
  4. Ezra Billings
4:12.81
 
Forest Grove Swim Club Forest Grove Swim Club
  1. Hunter Bartoo
  2. Duncan Reasoner
  3. Ryan Perez
  4. Levi Jorgenson
DQ