CollegeSwimming.com

Oregon Swimming Region XII Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • Beaverton, OR

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Hillsboro HEAT Swim Team (A) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Jerrad Duncan
  2. Ethan Heasley
  3. Brett Champlin
  4. Luke Thornbrue
1:25.44
 
2 Multnomah Athletic Club Multnomah Athletic Club
  1. Nathaniel McFaul
  2. Jonathan Westlake
  3. Rob Mead
  4. Van Mathias
1:26.81
 
3 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Ethan Luc
  2. Trent Martinez
  3. Uriel Tejeda
  4. Marco Nosack
1:26.98
 
4 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Eric Wu
  2. Ilia Zablotovskii
  3. Sam Anderson
  4. Maksim Dolbinin
1:27.20
 
5 Oregon City Swim Team Oregon City Swim Team
  1. Kevin Vu
  2. Ethan Tran
  3. Ian Watt
  4. Scott Visscher
1:29.81
 
6 Hillsboro HEAT Swim Team (B) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Maxwell Woodbury
  2. Anton Goswitz
  3. Elijah Clements
  4. Benjamin Seeley
1:30.03
 
7 Corvallis Aquatic Team Corvallis Aquatic Team
  1. Noah Vial
  2. Hunter Harris
  3. James Dye
  4. Nicholas Ashland
1:30.32
 
8 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. William Johnson
  2. Christian Madden
  3. Daniel Brown
  4. Benjamin Phelps
1:30.74
 
9 Hillsboro HEAT Swim Team (C) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. AJ Steiner
  2. Caden Spangler
  3. Nathan Claxton
  4. Levi Burres
1:31.00
 
10 Columbia River Swim Team (C) Columbia River Swim Team
  1. Andrey Khabibrakhmanov
  2. Finn McClone
  3. Jacob McCarthy
  4. Khai Tran
1:31.46
 
11 Tigard Tualatin Swim Club (A) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Ben Miller
  2. Jared Mendez
  3. Jacob Folsom
  4. Elliot Steward
1:31.99
 
12 Northern Lights Swim Club Northern Lights Swim Club
  1. Ryan Chastain
  2. Konnor Kolberg
  3. Ethan Kwon
  4. Brian Jarupakorn
1:32.73
 
13 Willamalane Swim Club Willamalane Swim Club
  1. Brady Spear
  2. Seth Mullikin
  3. Brett Rice
  4. Nathaniel Gordy
1:32.90
 
14 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Davis Bruton
  2. Angus Corbeau
  3. Suyoun Choi
  4. Ben Harper
1:32.91
 
15 Tualatin Hills Swim Club (C) Tualatin Hills Swim Club
  1. Noah Duyck
  2. Regis Wang
  3. Linden Cho
  4. Kevin Lei
1:33.43
 
16 Kodiak Kingfishers Swim Team Kodiak Kingfishers Swim Team
  1. Anders Hocum
  2. Ian Rocheleau
  3. Wesley Dumm
  4. Talon Lindquist
1:33.81
 
17 Glacier Swim Club Glacier Swim Club
  1. Bergen Davis
  2. Eric Schumacher
  3. Micah Grigg
  4. Tyler Weldon
1:34.05
 
18 Lake Oswego Swim Club Lake Oswego Swim Club
  1. Will Chun
  2. Matthew Bell
  3. Daniel Duran
  4. Andrew Liu
1:34.34
 
19 Newport Swim Team Newport Swim Team
  1. Lucas Ellingson-Cosenza
  2. Luke Bachart
  3. Nicholas Topar
  4. Caden Shanks
1:34.38
 
20 Tualatin Hills Swim Club (D) Tualatin Hills Swim Club
  1. Andrew Lee
  2. Akira van de Groenendaal
  3. Max Fang
  4. Kevin Park
1:34.42
 
21 Hillsboro HEAT Swim Team (D) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. David Kraske
  2. Daren Sehorn
  3. Kyle Fratini
  4. Stone Westergaard
1:34.75
 
22 Forest Grove Swim Club Forest Grove Swim Club
  1. Trevor Monk
  2. Hunter Bartoo
  3. Duncan Reasoner
  4. Levi Jorgenson
1:34.99
 
23 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Matthew Cole
  2. Nathan Herde
  3. Cuauhtemoc Garcia
  4. Timothy Appel
1:35.18
 
23 Redmond Aquatic Redmond Aquatic
  1. Alex Smith
  2. Ryan Konop
  3. Zachariah Senner
  4. Daniel Maggiora
1:35.18
 
25 Superior Stingray Swimming Superior Stingray Swimming
  1. Caleb Ringger
  2. Emilio Bedolla
  3. Jonathan Madsen
  4. Daniel Olson
1:35.26
 
26 Columbia River Swim Team (D) Columbia River Swim Team
  1. Samuel Empey
  2. Chase Hicks
  3. Nikoloay Solovey
  4. Stewart Johnson
1:35.57
 
27 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Sasha Moore
  2. Camden Searcy
  3. Isaac Anderson
  4. Jayden Harrison-Bower
1:35.99
 
28 McMinnville Swim Club McMinnville Swim Club
  1. Collin Bushey
  2. Noah Burres
  3. Ethan Yochum
  4. Andrew Ingham
1:36.10
 
29 Stingray Swim Team (AK) Stingray Swim Team (AK)
  1. Crieghton Beshears
  2. Ezra Billings
  3. Trevor Chiu
  4. Chris Kim
1:36.19
 
30 Tigard Tualatin Swim Club (B) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Nathan Wilson
  2. Connor Florey
  3. Nathaniel Whitehead
  4. Braeden Howard
1:36.68
 
31 Chugiak Aquatic Chugiak Aquatic
  1. Matthew Heaphy
  2. Jeremy Petrie
  3. James Westerman
  4. Reid Blackstone
1:37.26
 
32 Hillsboro HEAT Swim Team (E) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Hayden Kirkpatrick
  2. Spencer McLin
  3. Pujan Patel
  4. Wyatt Hendren
1:39.37
 
33 Hillsboro HEAT Swim Team (F) Hillsboro HEAT Swim Team
  1. Kyle Sayre
  2. Franklin Chu
  3. Brian Pangilinan
  4. Zachary Frey
1:40.64
 
34 David Douglas Sc David Douglas Sc
  1. Duo Xu
  2. Johnny Tran
  3. Justin Zhao
  4. Danny Tran
1:44.70