Site logo

OR WSC Marie DeHoog Open

  • Completed
  • Oct. 13–15, 2017
  • SCY
  • Springfield, OR

200 Free Men 15 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Maksim Dolbinin Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:48.73
581
2 Anzo DeGiulio Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:48.94
606
3 Chris Lessenich Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:49.66
570
4 Ilia Zablotovskii Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:50.18
577
5 Spencer Hofmann Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:50.21
576 PB
6 Edan Donaldson Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:50.64
547 PB
7 Ryan Trichler South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:51.07
557
8 Seth Mullikin Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:53.87
494 PB
9 Christopher Xia Oregon Swimming (LSC) logoOregon Swimming (LSC) 1:54.61
478 PB
10 Parker Greene Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:55.01
440 PB
11 Christian Madden Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:56.00
517
12 Peter Thompson Emerald Aquatics logoEmerald Aquatics 1:56.04
429
13 Benjamin Phelps Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:56.15
514 PB
14 Jacob McCarthy Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:56.64
417
15 Kenneth Shepherd South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:57.57
416
16 Robert Cornwell-Arquitt Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:59.07
452
17 Lucas Ellingson-Cosenza Newport Swim Team logoNewport Swim Team 1:59.37
380
18 Elijah Dapkus Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 2:00.22
363
19 Daniel Goldobin Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:00.40
425 PB
20 Craig Hoefs South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 2:00.42
425
21 William Anderson Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 2:00.78
352 +0.3% PB
22 Nathaniel Gordy Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 2:01.34
407 -1.5%
23 Kyle Hooper Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:01.84
397
24 Luke Bachart Newport Swim Team logoNewport Swim Team 2:01.86
332
25 Luke Cornwell-Arquitt Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:03.00
375
26 Ian Kerr Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:03.10
309
27 Alistair Heringer Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:03.51
365
28 Frederrick Grimshaw Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 2:06.39
312
29 Mason Cole Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:08.05
284
30 Dakota Seward Sweet Home Swim Club logoSweet Home Swim Club 2:13.67
143
31 Josh Ptacek Stayton Manta Rays, Inc. logoStayton Manta Rays, Inc. 2:21.84
91
32 Timothy Lee Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:32.21
10
Daniel Brown Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team NS
William Johnson Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team NS

200 Free Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Marcus Gentry Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:54.94
677 +1.3% PB
2 Davin Miehl Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:56.89
543
3 Mavrick Macalino South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:57.49
620
4 Gavyn Tatge South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 2:01.81
528
5 Henri Holub Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:04.77
383
6 Eli Sprengelmeyer Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:05.44
370
7 Liam Edwards Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:08.54
396
8 William LaDuca Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:08.76
392
9 Luke Milburn Albany Aquatics Association logoAlbany Aquatics Association 2:09.20
303
10 Levi Buker Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 2:11.34
267 -0.6%
11 Shaymus Marshall Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:13.33
236
12 Benjamin Miramon Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:13.54
233
13 Michael Carrabba Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 2:13.81
228 +3.4% PB
14 Joshua Phillips Emerald Aquatics logoEmerald Aquatics 2:14.22
297
15 Aiden Turpin Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:20.63
134
16 Carson Washburn YMCA Grants Pass Swimming logoYMCA Grants Pass Swimming 2:26.39
126 +0.4% PB
17 Ian Turnbull Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 2:26.61
123
18 Evan Dickens Emerald Aquatics logoEmerald Aquatics 2:28.62
101
19 Mathew Monahan Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 2:30.81
79
20 Finn Moore Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:32.95
59
21 Ian Wakeling South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 2:35.51
39
22 Nielan Gudino Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 2:35.60
38
23 Andre Aflague Crescent City Swim Club logoCrescent City Swim Club 2:36.59
32
24 James Kelly Cottage Grove Aqualions logoCottage Grove Aqualions 2:42.06
4
25 Alexander Hunter Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 2:45.70
2
26 Alexander Sexton Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 2:48.63
2
Sebastian Ramos Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club NS