Site logo

OR WSC Marie DeHoog Open

  • Completed
  • Oct. 13–15, 2017
  • SCY
  • Springfield, OR

100 Breast Men 15 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Eric Wu Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 59.97
759
2 Anzo DeGiulio Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:02.55
663
3 Chris Lessenich Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:05.74
515
4 Ryan Trichler South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:05.76
549
5 Spencer Hofmann Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:06.50
524
6 Brady Spear Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:06.78
480
7 Craig Hoefs South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:07.80
509
8 Ian Kerr Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:09.87
413 PB
9 William Anderson Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:10.44
395 -1.3%
10 Daniel Olson Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:10.68
416
11 Trevor Cook Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:10.73
415 PB
12 Benjamin Phelps Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:10.74
414
13 Tyler Cook Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:10.95
322
14 Silas Sloan Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:11.61
326
15 Daniel Goldobin Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:11.75
383
16 Luke Bachart Newport Swim Team logoNewport Swim Team 1:12.97
318
17 Kyle Hooper Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:13.79
322
18 Alistair Heringer Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:13.98
317
19 Benjamin Chong Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:14.42
304
20 Maxwell Moeller Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:14.65
216
21 Robert Cornwell-Arquitt Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:15.15
283
22 Frederrick Grimshaw Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:15.20
282
23 Garrett Edwards Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:15.45
248
24 Elijah Dapkus Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:15.63
243
25 Jonathan Madsen Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:18.49
195 -1.9%
26 Nicholas Topar Newport Swim Team logoNewport Swim Team 1:19.38
148
27 Blake Lee Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:21.22
130
28 Austin Ackerson Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:22.18
109
29 Josh Ptacek Stayton Manta Rays, Inc. logoStayton Manta Rays, Inc. 1:22.45
103
30 Timothy Lee Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:29.72
2
Caleb Warde Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club NS
Peter Thompson Emerald Aquatics logoEmerald Aquatics NS

100 Breast Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Diego Reyes Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:06.51
622
2 Nicholas Wahlman Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team 1:08.20
565
3 Charles Page-Jones Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:10.46
579
4 Spencer Ahten Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:11.69
539
5 Dominic Colvin Roseburg Y Swim Team logoRoseburg Y Swim Team 1:13.13
494
6 Davin Miehl Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:14.16
377
7 Rio Trichler South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:14.22
461
8 Nicholas Vaz Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:17.01
295
9 Levi Buker Superior Stingray Swimming logoSuperior Stingray Swimming 1:17.99
269 -3.4%
10 Tyler Ahten Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:18.51
337
11 William LaDuca Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:18.63
334
12 Brayden Klosterman Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:18.85
328
13 Finn Moore Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:22.70
228
14 Trent McQuaid Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:22.74
151
15 Aiden Turpin Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:24.64
110
16 Evan Dickens Emerald Aquatics logoEmerald Aquatics 1:27.02
130
17 Carson Washburn YMCA Grants Pass Swimming logoYMCA Grants Pass Swimming 1:29.52
81 +0.1% PB
18 Nielan Gudino Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:31.36
50
19 Adrian Bayu Aji Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:32.31
36
20 Alexander Hunter Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics 1:33.71
2
21 Andre Aflague Crescent City Swim Club logoCrescent City Swim Club 1:36.09
2
22 Ian Turnbull Willamalane Swim Club logoWillamalane Swim Club 1:36.35
2
23 James Kelly Cottage Grove Aqualions logoCottage Grove Aqualions 1:37.95
2
24 Alexander Sexton Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club 1:39.29
2
25 Ian Wakeling South Coast Aquatic Team logoSouth Coast Aquatic Team 1:41.08
2
William Morach Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics NS
Sebastian Ramos Bearcat Swim Club logoBearcat Swim Club NS
Trenton Worden Albany Aquatics Association logoAlbany Aquatics Association NS