Site logo

Lake Erie Swimming Senior Championships

200 IM Women

A Final SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Jackie Pash Firestone Akron logoFirestone Akron 2:02.64
755 -0.7%
2 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:02.92
749 -0.8%
3 Jessica Bonezzi Firestone Akron logoFirestone Akron 2:03.83
733 PB
4 Bainon Hart Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:04.24
726 PB
5 Giovanna Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:04.61
719 -1.6%
6 Jordyn Homoki Swim United logoSwim United 2:07.18
677 +0.2% SB
7 Mackenzie Vargas Firestone Akron logoFirestone Akron 2:08.58
655 +3.2% SB
8 Mara Voytek unattached 2:10.24
630 +1.1% SB
B Final SCY
Name Team Time FINA Imp
9 Sylvia Stewart-Bates Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:09.11
647 +0.6% PB
10 Chris McFarland Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:10.57
625 +8.4% PB
11 Parker Timken Canton City Schools logoCanton City Schools 2:11.63
610 -0.8%
12 Amanda Palutsis Canton City Schools logoCanton City Schools 2:11.83
607 +4.1% PB
13 Molly Chelovitz Firestone Akron logoFirestone Akron 2:12.94
592 +4.9% PB
14 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:14.56
571 -0.9%
15 Leanna Myers Canton City Schools logoCanton City Schools 2:15.40
561 -4.2%
16 Ellie macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:16.99
541 +1.8% SB
C Final SCY
Name Team Time FINA Imp
17 Libby Miller Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:11.98
605 -0.2%
18 Madison Kelly Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:14.60
571 +2.6% PB
19 Claire Kenney Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:15.79
556 PB
20 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:16.09
552 +2.6% PB
21 Rebekah Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:17.63
534 +0.4% PB
22 Lena Sylvan Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:18.17
528 +1.3% PB
23 Emilia Guilfoyle Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:18.36
525 +5.3% PB
24 Mallory Dondorfer Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:20.18
505 +1.2% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:05.29
708 -2.7%
2 Jackie Pash Firestone Akron logoFirestone Akron 2:06.03
695 -3.5%
3 Bainon Hart Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:06.33
690 PB
4 Jessica Bonezzi Firestone Akron logoFirestone Akron 2:07.14
677
5 Giovanna Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:07.74
668 -4.2%
6 Jordyn Homoki Swim United logoSwim United 2:10.28
629 -2.2%
7 Mara Voytek unattached 2:10.46
627 +1.0% SB
8 Mackenzie Vargas Firestone Akron logoFirestone Akron 2:12.15
603 +0.5% SB
9 Sylvia Stewart-Bates Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:12.31
601 -1.9%
10 Parker Timken Canton City Schools logoCanton City Schools 2:13.54
584 -2.3%
11 Chris McFarland Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:14.21
576 +5.9% SB
12 Leanna Myers Canton City Schools logoCanton City Schools 2:14.23
575 -3.3%
13 Ellie macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:14.57
571 +3.5% SB
14 Amanda Palutsis Canton City Schools logoCanton City Schools 2:14.63
570 +2.1% PB
15 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:15.30
562 -1.4%
16 Molly Chelovitz Firestone Akron logoFirestone Akron 2:16.41
548 +2.4% PB
17 Maya Conte Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:16.61
546 -2.1%
18 Claire Kenney Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:17.37
537 PB
19 Rebekah Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:17.88
531 +0.3% PB
20 Libby Miller Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:18.46
524 -5.1%
21 Gia DiRenzo Penguin Swimming logoPenguin Swimming 2:18.67
522 +2.2% PB
22 Helen Sun Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:19.01
518 +0.9% PB
23 Mallory Dondorfer Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:19.26
515 +1.9% SB
24 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:19.52
512 +0.1% SB
24 Madison Kelly Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:19.52
512 -1.0%
26 Sarah Bennett YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:19.81
509 PB
27 Emilia Guilfoyle Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:19.83
509 +4.3% PB
28 Lena Sylvan Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.14
506 -0.2%
29 Anna Weber Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:20.38
503 -1.4%
30 Marissa Covetta Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.73
499 +2.7% SB
31 Stefani Attewell unattached 2:21.37
493 -2.5%
32 Gabrielle Bess Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:22.13
485 -1.8%
33 Mariam Zayour Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:22.65
479 -1.4%
34 Natali Trem University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:22.82
478 -3.7%
35 Dolores Martin Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:22.90
477 PB
36 Abby Silcox Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.23
474 PB
37 Caroline Coates Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.48
471 -3.5%
38 Katie Caniglia Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.98
466 +2.6% PB
39 Emily Steffey Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:24.00
466 -1.9%
40 Ryley Mayberry Swim United logoSwim United 2:24.22
464 PB
41 Taylor Kochanowski Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:24.23
464 +5.8% PB
42 Natalie Dumm YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:24.67
460 +2.0% PB
43 Rylie Nutter Firestone Akron logoFirestone Akron 2:24.68
460 -6.4%
44 Noelle Kara Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:24.70
459
45 Maddy Eippert Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:24.79
459 +1.2% PB
46 Lynndee Popovich Cleveland Splash logoCleveland Splash 2:25.77
449 -4.7%
47 Lara Ketonen Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:25.80
449 PB
48 Jamie Alexander Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:26.36
444 PB
49 Kaitlyn DeWitt Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:26.54
442 +5.3% PB
50 Hanna Ryan Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:26.57
442
51 Katarina Valentic YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:26.66
441 -6.9%
52 Annalisa Di Cerce University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:27.74
432 -0.2%
53 Anna Lewton Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:28.16
428 PB
54 Briana Jones Swim United logoSwim United 2:28.47
425 +1.2% PB
55 Allison Agosti Firestone Akron logoFirestone Akron 2:29.62
416
56 Caitlin Downing Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:30.46
409 +4.4% PB
57 Olivia Benson Kraken Swimming logoKraken Swimming 2:30.97
404 +2.0% PB
58 Elizabeth Lowe Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:31.28
402 +7.1% PB
59 Madelyn Romstadt Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:31.51
400
60 Annabelle Saultz Cleveland Splash logoCleveland Splash 2:31.75
398 +12.0% PB
61 Marissa Bowers Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA 2:31.92
397
61 Michelle Caye Copley Water Warriors logoCopley Water Warriors 2:31.92
397 -2.6%
63 Alexis DiMatteo Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:32.77
390 PB
64 Kali McLin Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:32.83
390 PB
65 Macie Madden Shaker Sharks logoShaker Sharks 2:33.10
388
66 Delaney Gasaway Firestone Akron logoFirestone Akron 2:34.66
376 PB
67 Lily Cifranic Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:35.39
371
68 Elizabeth Zelnik Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:36.07
366
69 Sydney Grzincic University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:36.24
365 -0.1%
70 Abigail Kmet Firestone Akron logoFirestone Akron 2:37.70
355 -3.4%
71 Charlotte Hantus Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:38.54
349 -3.4%
72 Madeline Bennett Piranha Aquatics logoPiranha Aquatics 2:39.26
345 -3.0%
73 Joyce Karanouh-Schuler Cleveland Splash logoCleveland Splash 2:39.35
344 PB
74 Anna Shaw Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:40.31
338
75 Demitra Sejka Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:43.24
320
76 Rayna Klugherz Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:43.31
320
77 Sierra Szuhay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:43.75
317 -5.2%
78 Kathleen Horgan unattached 2:45.20
309
79 Grace Duryea Firestone Akron logoFirestone Akron 2:46.93
299 -4.8%
80 Emma Golden Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:48.45
291
81 Lexi Peachock Firestone Akron logoFirestone Akron 2:51.14
278
Gianna Leffler Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming NS
Ella Gilson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins NS
Maddie Hannan Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) NS