Site logo

Lake Erie Swimming Senior Championships

200 Breast Women

A Final SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Madeline Dyer Firestone Akron logoFirestone Akron 2:15.77
747 +0.8% PB
2 Giovanna Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:16.55
734 +3.0% SB
3 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:17.00
727 +1.1% PB
4 Anna Martin Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:17.29
722 +0.6% PB
5 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:17.96
712 +8.9% PB
6 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:18.28
707 +6.2% PB
7 Ally Wharton Firestone Akron logoFirestone Akron 2:20.00
681 -1.9%
8 Leanna Myers Canton City Schools logoCanton City Schools 2:20.59
673 +5.0% PB
B Final SCY
Name Team Time FINA Imp
9 Hannah Bach Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:19.87
683 +2.4% PB
10 Sylvia Stewart-Bates Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:23.30
635 +1.4% PB
11 Cate O'Haimhirgin Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:23.54
632 PB
12 Libby Miller Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:25.59
606 -1.8%
13 Bryanna Renuart Firestone Akron logoFirestone Akron 2:26.04
600
14 Lindsay Berlin Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:26.18
598 +2.4% PB
15 Rachel Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:26.47
595 +2.3% PB
16 Katie Visci Vacationland Swim Club logoVacationland Swim Club 2:28.11
575 +3.6% PB
C Final SCY
Name Team Time FINA Imp
17 Rebekah Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:28.16
575 +1.0% PB
18 Amanda Palutsis Canton City Schools logoCanton City Schools 2:30.17
552 PB
19 Jordan Stump Firestone Akron logoFirestone Akron 2:30.58
547 +0.7% PB
20 Chris McFarland Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:31.09
542 PB
21 Mara Voytek unattached 2:32.21
530 PB
22 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:33.11
521 +1.9% PB
23 Katarina Valentic YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:34.78
504 +3.4% PB
24 Taylor Kochanowski Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:34.85
503 +0.7% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Giovanna Cappabianca Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:19.48
689 +0.9% SB
2 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:20.06
680 +5.0% PB
3 Abby Hay Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.19
678 -1.2%
4 Anna Martin Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:21.23
663 -2.2%
5 Madeline Dyer Firestone Akron logoFirestone Akron 2:21.48
660 -3.3%
6 Sarah Turchanik Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:21.72
657 +6.4% PB
7 Ally Wharton Firestone Akron logoFirestone Akron 2:22.39
647 -3.7%
8 Leanna Myers Canton City Schools logoCanton City Schools 2:24.21
623 +2.6% PB
9 Hannah Bach Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:26.71
592 -2.4%
10 Cate O'Haimhirgin Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:27.92
577 PB
11 Rachel Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:28.10
575 +1.2% PB
12 Sylvia Stewart-Bates Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:28.51
571 -2.2%
13 Lindsay Berlin Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:28.82
567 +0.6% SB
14 Bryanna Renuart Firestone Akron logoFirestone Akron 2:29.03
565
15 Katie Visci Vacationland Swim Club logoVacationland Swim Club 2:29.20
563 +2.8% PB
16 Libby Miller Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:29.33
561 -4.4%
17 Jordan Stump Firestone Akron logoFirestone Akron 2:29.66
558 +1.3% PB
18 Rebekah Klem Canton City Schools logoCanton City Schools 2:30.24
551 -0.3%
19 Taylor Kochanowski Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:31.87
534 +2.6% PB
20 Mara Voytek unattached 2:32.40
528 PB
21 Chris McFarland Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:32.51
527 PB
22 Amanda Palutsis Canton City Schools logoCanton City Schools 2:32.82
524 PB
23 Katarina Valentic YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:36.00
492 +2.7% SB
24 Chloe Casterline Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:36.51
488 -0.7%
25 Julia Johnson Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:37.64
477 -1.0%
26 Erika Eyssen Swim United logoSwim United 2:38.00
474 +2.0% SB
27 Ellie macphail Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:38.10
473 PB
28 Natali Trem University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:39.35
462
29 Grace Ryan Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:41.05
447 +2.6% PB
30 Kylie Baker Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:42.22
438
31 Caroline Coates Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:42.49
436 +3.3% SB
32 Kali McLin Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:42.52
435 +0.6% PB
33 Rachel Potter Swim United logoSwim United 2:43.79
425
34 Lynndee Popovich Cleveland Splash logoCleveland Splash 2:44.05
423
35 Katie Caniglia Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:44.06
423 +5.3% PB
36 Anna Mills Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:44.21
422
37 Emily Strawser Swim United logoSwim United 2:45.20
415 +3.9% PB
38 Anna Baldwin Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:46.58
404
39 Madeline Vogel Medina Recreation Swim Team logoMedina Recreation Swim Team 2:48.92
388
40 Annabelle Saultz Cleveland Splash logoCleveland Splash 2:50.64
376
41 Isabella Mcfadden Westside Waves logoWestside Waves 2:52.00
367
42 Alexis DiMatteo Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:53.00
361 +8.1% PB
43 Hannah Fiume Cuyahoga Falls Riverfront YMCA logoCuyahoga Falls Riverfront YMCA 2:58.60
328
44 Rayna Klugherz Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:58.86
327 -5.6%