Site logo

Filters

LE LESD Mark J Braun Fall Classic

  • Completed
  • Nov. 17–19, 2017
  • SCY
  • Geneva, OH

500 Free Men

A Final SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Mason Gonzalez Allegheny North 4:35.51
 
770 PB
2 Rick Mihm Allegheny North 4:37.08
 
779
3 Jack Wright Allegheny North 4:38.70
 
764 PB
4 Bobby Bolmanski Millcreek Swim Team 4:39.96
 
714
5 Ty Watson Lake Erie Silver Dolphins 4:41.57
 
713 +2.0% PB
6 Stephen Hopta Peters Township 4:43.05
 
699
7 Eric Chimes Cleveland Swim 4:43.20
 
697 +1.5% SB
8 Charlie Clark Vacationland Swim Club 4:44.92
 
744 +0.1% PB
9 Alex Deemer Lake Erie Silver Dolphins 4:51.64
 
621 +3.1% SB
10 Andrew Pierre --- (unattached) 4:53.34
 
630 +1.2% SB
B Final SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
11 John Ehling Allegheny North 4:45.55
 
700 PB
12 Zach McClellan Greater Toledo 4:49.46
 
664 PB
13 Brett Scheib Hampton Dolphins 4:51.23
 
625
14 Neil Wible North Hills Aquatic 4:52.09
 
617
15 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming 4:52.31
 
677 PB
16 Noah Jamison Woodland Hills Aquatic Team 4:54.67
 
618 +1.5% SB
17 Cameron Rutz Countryside YMCA 4:56.23
 
581
18 Teddy Murphey Lake Erie Silver Dolphins 4:57.66
 
592 +4.2% PB
19 Joseph McNutt Lake Erie Silver Dolphins 5:01.09
 
600 PB
20 Austin Murphy Countryside YMCA 5:38.29
 
256
Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Jack Fitzpatrick Upper St Clair S 4:37.09
 
779 PB
2 Stephen Hopta Peters Township 4:38.74
 
739
3 Bobby Bolmanski Millcreek Swim Team 4:38.84
 
724
4 Mason Gonzalez Allegheny North 4:42.13
 
707
5 Jack Wright Allegheny North 4:43.07
 
723
6 Ty Watson Lake Erie Silver Dolphins 4:45.05
 
680 +0.8% PB
7 Rick Mihm Allegheny North 4:45.21
 
703
8 Charlie Clark Vacationland Swim Club 4:45.25
 
741 -0.0%
9 Alex Deemer Lake Erie Silver Dolphins 4:46.09
 
671 +4.9% SB
10 Andrew Pierre --- (unattached) 4:46.74
 
689 +3.4% SB
11 Ethan Banks Solon Stars Swim Club 4:47.72
 
680 +0.9% SB
12 Eric Chimes Cleveland Swim 4:47.96
 
654 -0.1%
13 ADAM WHISNER Greater Pittsburgh Aquatic Club 4:48.27
 
638
14 Zach McClellan Greater Toledo 4:50.45
 
656 PB
15 Joseph Richmond Great Lakes Sailfish Swimming 4:50.86
 
690 PB
16 Alec Thomas Lake Erie Silver Dolphins 4:52.47
 
614
17 Noah Jamison Woodland Hills Aquatic Team 4:53.39
 
630 +2.0% SB
18 Cameron Rutz Countryside YMCA 4:53.67
 
603
19 John Ehling Allegheny North 4:54.62
 
619
20 Joseph McNutt Lake Erie Silver Dolphins 4:55.64
 
647 PB
21 Brett Scheib Hampton Dolphins 4:57.10
 
574
22 Neil Wible North Hills Aquatic 4:57.16
 
573
23 Austin Murphy Countryside YMCA 4:57.60
 
556
24 Teddy Murphey Lake Erie Silver Dolphins 4:58.00
 
590 +4.1% PB
25 Anthony Petruzzi Medina Recreation Swim Team 4:58.91
 
545
26 Brian Regovich Great Lakes Sailfish Swimming 4:59.60
 
553
27 Theodore Jones Greater Toledo 4:59.67
 
575
28 Austin Olsavsky Medina Recreation Swim Team 4:59.92
 
573
29 Steven Etter Nittany Lion Aquatic Club 5:00.77
 
566 +0.5% SB
30 Justin Flores Lake Erie Silver Dolphins 5:00.78
 
566
31 John Vieira Millcreek Swim Team 5:00.80
 
543
32 Brady Ireland Greater Toledo 5:02.75
 
586
33 Nicolas Tekieli Great Lakes Sailfish Swimming 5:03.46
 
580
34 Andrew Vance Ridgewood Branch YMCA 5:05.09
 
507
35 Robert Shotts --- (unattached) 5:06.19
 
521 -0.6%
36 Connor Quiggle Seneca Valley Sw 5:07.05
 
491
37 Aidan Demkee Woodland Hills Aquatic Team 5:08.65
 
479 +1.7% SB
38 Brendan Neal Upper St Clair S 5:11.54
 
478
39 Jack O'Brien Lake Erie Silver Dolphins 5:15.40
 
484
40 Noah Golovan Lake Erie Silver Dolphins 5:30.64
 
337
41 Shawn Luke Klein Lake Erie Silver Dolphins 6:24.43
 
39