Site logo

Filters

LE LESD Mark J Braun Fall Classic

  • Completed
  • Nov. 17–19, 2017
  • SCY
  • Geneva, OH

200 Back Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Paige Hetrick unattached 1:58.03
915
2 Torie Buerger Allegheny North logoAllegheny North 2:01.41
850 PB
3 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:02.71
826 +6.1% SB
4 Margaret Clough Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:05.16
780
5 Emma Borrow Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:05.22
765 +5.7% PB
6 Abby Matheny Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:05.77
755
7 Leia Ross unattached 2:06.66
748 +4.0% SB
8 Olivia Livingston JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 2:07.49
738 PB
9 Emily Morrissey Norwin Aqua Club logoNorwin Aqua Club 2:08.62
717
10 Allyson Wilson Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:09.01
696
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Ella Gilson unattached 2:07.26
742 +5.0% PB
12 Karen Siddoway Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:08.12
722
13 Morgan Miklus Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:08.65
712 PB
14 Sarah Bennett YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:08.98
706 0.0%
15 Anita Field Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:10.11
674
16 Madeline Dyer Firestone Akron logoFirestone Akron 2:10.49
680 PB
17 Grace Gackenbach Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:10.51
679 +6.1% PB
18 Mia Beyerl M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:11.17
658
19 Natalie Tarbuck Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:11.66
659 +6.3% PB
20 Lila McGrath Allegheny North logoAllegheny North 2:11.95
654 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Margaret Clough Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:01.63
846 PB
2 Torie Buerger Allegheny North logoAllegheny North 2:02.47
830 PB
3 Paige Hetrick unattached 2:02.97
821
4 Abby Matheny Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:04.79
773
5 Leia Ross unattached 2:05.67
766 +4.7% PB
6 Paige McCormick Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:07.47
738 +2.4% SB
7 Olivia Livingston JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 2:07.65
735 PB
8 Emma Borrow Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:08.14
712 +3.5% PB
9 Allyson Wilson Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:08.41
707 PB
10 Emily Morrissey Norwin Aqua Club logoNorwin Aqua Club 2:09.66
699
11 Morgan Miklus Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:10.40
681 PB
12 Karen Siddoway Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:10.68
676
13 Anita Field Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:10.96
659
14 Madeline Dyer Firestone Akron logoFirestone Akron 2:11.08
669 PB
15 Mia Beyerl M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:11.36
654
16 Sarah Bennett YMCA Geauga Otters logoYMCA Geauga Otters 2:11.56
661 -2.0%
17 Ella Gilson unattached 2:11.93
659 +1.5% SB
18 Grace Gackenbach Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 2:11.99
653 +5.0% PB
19 Natalie Tarbuck Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:12.44
645 +5.8% PB
20 Lila McGrath Allegheny North logoAllegheny North 2:12.54
644
21 Hannah Muro Franklin Area Swim Team logoFranklin Area Swim Team 2:13.17
633
22 Abbie Duncan M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:13.39
629 PB
23 Morgan Schuld Lake Shore Swim Club logoLake Shore Swim Club 2:13.52
627
24 Lena Sylvan Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:13.79
626 +3.5% PB
25 Jordan Harkins Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:14.58
608 +3.1% PB
26 Amila Niksic Team Pittsburgh Aquatics logoTeam Pittsburgh Aquatics 2:14.60
608 PB
27 Taylor Schoeffel Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:14.73
610
28 Rachel Weber Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:14.76
610 +2.5% PB
29 Cassidy Wilson Greater Toledo logoGreater Toledo 2:14.83
594
30 Maya Conte Cleveland Swim logoCleveland Swim 2:15.00
601 +4.2% SB
31 Emma Pentrack West Allegheny Aqua Club logoWest Allegheny Aqua Club 2:15.03
601 +4.2% SB
32 Lauren Connors Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:15.06
590 PB
33 Sydney Howell University Swim Club logoUniversity Swim Club 2:15.26
587 +7.1% PB
34 Jen DiVito Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:15.39
595 PB
35 Maddie Lauther Mercersburg Academy Aquatics logoMercersburg Academy Aquatics 2:15.79
578 +1.1% SB
36 Stefani Attewell North East Ohio Nemesis logoNorth East Ohio Nemesis 2:15.86
587 PB
37 Isabella Ratino Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:15.94
576
38 Corinne Baber Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:16.26
568
39 Meadow Hynd Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:16.31
579
40 Caroline Wright Upper St Clair S logoUpper St Clair S 2:16.48
581 PB
41 Amanda Palutsis Canton City Schools logoCanton City Schools 2:16.99
558
42 Sophie Carlin Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:17.24
554
43 RYLEE JACKSON Greater Latrobe Aqua Club logoGreater Latrobe Aqua Club 2:17.25
554
44 Gianna Ferrante Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:17.37
561
45 Gabrielle Loring Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:17.46
560 +0.5% SB
46 Sarah Doncevic Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:17.63
561 PB
47 Marleah Schlick Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:17.78
545
48 Avery Ericksen Countryside YMCA logoCountryside YMCA 2:18.07
550 PB
49 Libby Bare Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:19.58
529 PB
50 MADELEINE SONGER unattached 2:19.68
513
51 Emily Steffey Great Lakes Sailfish Swimming logoGreat Lakes Sailfish Swimming 2:19.77
522
52 Sarah Stevens Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:19.81
521
53 Molly Franklin Vacationland Swim Club logoVacationland Swim Club 2:20.10
507
54 Marley Howell M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:20.14
506
55 Erin Ingalls Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:20.27
513 PB
56 Sidney Willis Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 2:20.66
507 +9.0% PB
57 Molly Dynda Greater Toledo logoGreater Toledo 2:20.68
511
58 Sarah Hack Greater Toledo logoGreater Toledo 2:20.73
496
59 Lillie Archer Moon Aqua Club logoMoon Aqua Club 2:21.14
499
60 Gena Leib Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 2:21.19
489 PB
61 Macy Arn Springfield Family YMCA (Ohio) logoSpringfield Family YMCA (Ohio) 2:21.28
497
62 Lauren Barnett M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:21.37
496
63 Alicia Lehman M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:21.95
486
64 Elizabeth Vollmer West Allegheny Aqua Club logoWest Allegheny Aqua Club 2:23.32
465 +1.9% SB
65 Rebecca Arn Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:23.50
452
66 Caroline Coates Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:23.62
464 +0.6% PB
67 Anissa Tekelenburg Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 2:24.11
452
68 Eva LaGard West Allegheny Aqua Club logoWest Allegheny Aqua Club 2:24.85
441 +5.8% SB
69 Maddy Eippert Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:25.02
442 PB
70 Abi Ponzio Greater Toledo logoGreater Toledo 2:25.07
428
71 Marissa Covetta Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:25.18
426
72 Catherine Kight Greater Toledo logoGreater Toledo 2:25.53
421
73 Noelle Kara Hudson Explorer Aquatic (Ohio) logoHudson Explorer Aquatic (Ohio) 2:25.75
427 PB
74 Genevieve Chiappetta M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 2:28.29
388
75 Charlotte Cupp Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins 2:34.99
297