Site logo

Filters

Adirondack Swimming Short Course Championships

  • Completed
  • Mar. 11–18, 2018
  • SCY
  • Troy, NY

100 Back Women 13 - 14

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Alayna Gray Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 58.75
767 +3.4% PB
2 Stella Trickett Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:00.07
711 +1.5% PB
3 Mia Scott Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:00.16
708 +3.4% PB
4 Meghan Rock Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:01.93
696 +6.8% PB
5 Claire Gerdeman Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:02.50
614 +2.8% PB
6 Alexandra Kassian Hawks Swimming Association logoHawks Swimming Association 1:03.70
567 +3.3% PB
7 Olivia Barnett Lake Champlain W logoLake Champlain W 1:03.91
559 +3.0% PB
8 Megan Buzas Duanesburg Electric Eels logoDuanesburg Electric Eels 1:04.18
549 +1.1% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Kaci Owens Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:03.25
644 +1.2% PB
10 Natasha Sheffer Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:04.52
536 PB
11 Brenna McLaughlin Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:04.59
534 +7.0% PB
12 Lily DeBellis Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:04.71
588 -1.1%
13 Megan Plante Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:05.12
573 -2.1%
14 Rachel Gallucci Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:05.16
513 PB
15 Ally Frame Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:05.43
561 +1.8% PB
16 Eleanora Meyer Kingston and Ulster Co. YMCA logoKingston and Ulster Co. YMCA 1:05.70
493 +1.2% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Alayna Gray Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 59.28
744 +2.6% PB
2 Mia Scott Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:01.13
668 +1.9% PB
3 Stella Trickett Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:01.20
665 -0.3%
4 Meghan Rock Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:01.63
708 +7.2% PB
5 Claire Gerdeman Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:02.25
623 +3.2% PB
6 Megan Buzas Duanesburg Electric Eels logoDuanesburg Electric Eels 1:03.21
586 +2.6% PB
7 Alexandra Kassian Hawks Swimming Association logoHawks Swimming Association 1:03.49
575 +3.6% PB
8 Megan Novak Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:03.96
557 PB
9 Olivia Barnett Lake Champlain W logoLake Champlain W 1:04.23
547 +2.5% PB
10 Lily DeBellis Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:04.69
589 -1.1%
11 Kaci Owens Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:04.90
581 -1.4%
12 Rachel Gallucci Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:05.01
518 PB
13 Brenna McLaughlin Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:05.16
513 +6.2% PB
14 Megan Plante Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:05.54
557 -2.8%
15 Madeline Lemza Lake Champlain W logoLake Champlain W 1:05.83
488 +3.7% PB
15 Ally Frame Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:05.83
546 +1.2% PB
18 Eleanora Meyer Kingston and Ulster Co. YMCA logoKingston and Ulster Co. YMCA 1:06.27
473 +0.4% PB
17 Natasha Sheffer Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:06.27
473
19 Tiffany Riddle Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 1:06.37
527 +2.2% PB
20 Marianna Santabarbara Duanesburg Electric Eels logoDuanesburg Electric Eels 1:06.39
468 +3.4% PB
21 Emma Lindecke Duanesburg Electric Eels logoDuanesburg Electric Eels 1:06.61
460 +2.4% PB
22 Emily Gerard Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:06.64
459 +2.7% PB
23 Carys Bartlett Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:06.95
449 +1.5% PB
24 Caitlin Valerian Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:06.97
505 +2.6% PB
25 Abigail Lorch Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:07.24
495 +6.1% PB
26 Norah Wilson Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:07.34
435 +1.4% PB
27 Rosemarie Versaci Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:07.47
430 +2.2% PB
28 Gabriela McSwieney Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:07.72
422 +2.4% PB
29 Ava DeMassio Hawks Swimming Association logoHawks Swimming Association 1:07.97
470 -2.0%
30 Madeline Norton Uncle Sam Swim Team logoUncle Sam Swim Team 1:07.99
469 -2.3%
31 Olivia Martin Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:08.06
410 +0.1% SB
32 Amelia Kulzer Uncle Sam Swim Team logoUncle Sam Swim Team 1:08.19
406 0.0%
33 Eva Sheffer Clifton Park-Halfmoon Piranhas logoClifton Park-Halfmoon Piranhas 1:08.27
459 +3.4% PB
34 Olivia Russo Clinton Cudas logoClinton Cudas 1:08.70
389 +1.0% PB
35 Virginia Frazee Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:09.12
375 -0.6%
36 Emily Depew Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:09.39
366 +0.1% PB
37 Alise Hale Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 1:09.46
364 +1.0% PB
38 Sina Lufkin Northern TRIBS Swimming logoNorthern TRIBS Swimming 1:09.65
413 +0.1% PB
39 Marisa Swider Uncle Sam Swim Team logoUncle Sam Swim Team 1:10.15
342 -0.3%
40 Julia Ficano Clinton Cudas logoClinton Cudas 1:10.98
370 -1.2%
41 Francesca Coppola Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 1:11.23
308 -1.8%
42 Emily McCord Kingston and Ulster Co. YMCA logoKingston and Ulster Co. YMCA 1:11.26
361 -2.2%
43 Angelina Vertullo Kingston and Ulster Co. YMCA logoKingston and Ulster Co. YMCA 1:11.31
306 -2.4%
44 Cecilia Cao Delmar Dolfins logoDelmar Dolfins 1:11.96
339 -1.3%