Site logo

Speedo Champions Series - Iowa City

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Tanner Nelson Club Hawkeye logoClub Hawkeye A 1:03.28
920 +3.9% PB
2 Isaak Webb unattached 1:03.86
900 +1.1% PB
3 Brenner Hohenstein Minnesota logoMinnesota A 1:04.02
894
4 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:04.62
873 +6.0% SB
5 Mitch Hovis Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:04.90
864
6 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:05.03
859 +0.5% SB
7 Benjamin Attenberger Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:05.70
836 -0.3%
8 Caleb Babb unattached 1:06.51
827 -0.4%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:04.77
887 +1.2% PB
10 Kyle Barker unattached 1:05.46
844 +1.0% PB
11 Delaplaine Johansen Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:05.78
833 PB
12 Ben Andrew Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:05.84
831 +2.4% PB
13 Trystan Lundgren WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:05.90
848 +0.8% PB
14 Evan Yoder Minnesota logoMinnesota 1:06.39
812 +0.5% PB
15 Shane Anderson Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:06.85
796 +3.1% SB
16 Danny Sivak unattached 1:06.94
793 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Justin Alderson Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:06.19
883 0.0%
18 David Murphy Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:06.21
818
19 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:06.36
832 PB
20 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:06.53
807 PB
21 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:06.76
800 0.0%
22 Jack Poppitz Riptide logoRiptide 1:07.79
765 -0.1%
23 Louis Stephan Iowa Flyers Swim Club logoIowa Flyers Swim Club 1:08.02
821 +2.8% PB
Justin Torres Minnesota logoMinnesota DQ
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 William Bennett Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:07.17
786 +4.8% PB
26 Christan Frank Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:07.35
844 +2.8% PB
27 Austin Stevenson Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:07.37
779 +2.4% PB
28 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:07.44
776 -0.5%
29 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.22
814 +3.7% PB
30 Zach Affeldt South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:08.32
857 +4.9% PB
31 Grant Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 1:08.80
795
32 Garrett Prybell St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.92
746 +4.5% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Tanner Nelson Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:04.13
890 +2.6% SB
2 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 1:04.16
889 +1.8% PB
3 Isaak Webb unattached 1:04.46
879 +0.2% PB
4 Brenner Hohenstein Minnesota logoMinnesota 1:04.50
877
4 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye A 1:04.50
877 +6.2% PB
6 Mitch Hovis Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:05.15
855
7 Benjamin Attenberger Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 1:05.31
849 +0.3% PB
8 Caleb Babb unattached 1:05.46
863 +1.2% PB
9 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:05.49
862 +0.1% PB
10 Kyle Barker unattached 1:05.50
843 +0.9% PB
11 Delaplaine Johansen Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics A 1:05.51
842 PB
12 Ben Andrew Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:05.80
832 +2.5% PB
13 Trystan Lundgren WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:05.99
845 +0.7% PB
14 Evan Yoder Minnesota logoMinnesota 1:06.18
819 +0.8% PB
15 Shane Anderson Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:06.24
817 +3.9% SB
16 Danny Sivak unattached 1:06.50
808 PB
17 David Murphy Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:06.63
804
18 Justin Torres Minnesota logoMinnesota 1:06.86
796 PB
19 Justin Alderson Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:06.93
858 -1.1%
20 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:07.12
787 -0.5%
21 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:07.13
806
22 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:07.35
779 PB
23 Louis Stephan Iowa Flyers Swim Club logoIowa Flyers Swim Club 1:07.63
834 +3.4% PB
24 Jack Poppitz Riptide logoRiptide 1:07.70
768 0.0%
25 Chris Phillips Lyons Swim Club logoLyons Swim Club 1:07.76
766
25 Christan Frank Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:07.76
830 +2.2% PB
27 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:07.90
761 +0.3% SB
28 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:08.00
758 -1.3%
29 William Bennett Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:08.02
757 +3.6% PB
30 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.08
819 +3.9% PB
31 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:08.17
752 +0.6% SB
32 Austin Stevenson Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:08.82
730 +0.3% PB
33 Zach Affeldt South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:08.84
839 +4.1% PB
34 Grant Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 1:08.87
793
35 Craig Robrock South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:08.99
725 +7.4% PB
36 Garrett Prybell St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:09.08
741 +4.3% SB
36 Henry Miller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:09.08
741 -1.6%
38 Calvin Groenewold Ultimate Swimming, Inc. logoUltimate Swimming, Inc. 1:09.25
780 +1.2% PB
39 Phil Scarim Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 1:09.37
776 -0.5%
40 Dan Bajda Elmhurst Swim Team logoElmhurst Swim Team 1:09.44
774 +2.2% PB
41 Brian Knothe Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:09.46
819 -0.9%
42 Caleb Aman Lane 4 Aquatics logoLane 4 Aquatics 1:09.64
703 -2.9%
43 Kyle Lewarchick St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:09.68
702 PB
44 Alex Dvorak Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:09.76
809 +1.4% PB
45 Elmer Weng Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:09.86
806 +2.2% SB
46 David Rak Lyons Swim Club logoLyons Swim Club 1:09.88
695 +2.6% SB
47 Truman teDuits Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:09.90
759 -0.7%
48 Wes Jekel Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:09.98
711
48 Rohan Nagori Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:09.98
757 +1.9% SB
50 Sam Kastan Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:10.01
710 -1.4%
51 Jack Hoppe Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 1:10.33
745 +1.9% PB
52 Jacob Simonek Palos-Orland Swim Association logoPalos-Orland Swim Association 1:10.42
697 0.0%
53 Austin Cabel St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:10.76
686 +1.9% PB
54 William Leader WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:10.77
667
55 Jeddrick Gamilla Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:10.80
776 +3.7% PB
56 Eric Bergeson AquaStorm logoAquaStorm 1:10.89
663 PB
57 Murphy Kinsella Blue Devil Swim Club logoBlue Devil Swim Club 1:10.90
681 -0.2%
58 Colby Lomaglio Homewood Flossmoor Swim Club logoHomewood Flossmoor Swim Club 1:11.20
763 -0.4%
59 Jordan Christensen Iowa Flyers Swim Club logoIowa Flyers Swim Club 1:11.26
810 -2.3%
60 Kyri Chen Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:11.41
665 +5.0% SB
61 Ryan Ramminger unattached 1:11.49
643 -0.4%
62 Dylan Jones Sheridan Swim Team logoSheridan Swim Team 1:11.86
696 -1.3%
63 Young Liang J-Hawk Aquatic Club logoJ-Hawk Aquatic Club 1:12.06
735 +1.1% SB
64 Andy Hobar Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 1:12.34
616
65 Nate Baxter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:12.67
670 +4.1% PB
66 Robert Fix WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:12.99
660 -1.8%
67 Miles McIntyre Sheridan Swim Team logoSheridan Swim Team 1:13.75
683 -2.7%
68 Adam Peterson Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:13.95
566 +0.7% PB
69 Ethan Lee unattached 1:14.40
553
Lucas Smiarowski Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association DQ
Frank Errichiello unattached NS
Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) DQ
Aidan Farley Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association NS