Site logo

Speedo Champions Series - Iowa City

100 Back Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Cameron Tysoe Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 55.40
960 +0.4% PB
2 Coley Sullivan Lakeside (KY) logoLakeside (KY) A 56.21
926 +5.1% PB
3 Justin Temprano Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 56.83
900
4 Joshua Swart Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 56.92
896 +0.2% SB
5 Alexander Taylor Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 57.23
883 +1.8% PB
6 Griffin O'Leary Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 58.60
998 PB
7 Sean Calkins Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 59.18
803
8 Danny Sivak unattached 59.23
801 PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 57.77
861 +0.4% PB
10 Michael Schwers Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team A 58.53
829 PB
11 Wes Jekel Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 58.80
832 PB
12 Collin Schuster Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 58.90
867 +1.6% PB
13 Stephen Boden Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 59.06
808 PB
14 Jackson Kuhlers Club Hawkeye logoClub Hawkeye 59.85
776 PB
15 Josh Dellorto Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 59.90
774 +3.4% SB
16 Peter Lefebvre unattached 59.97
772
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 59.03
809 +2.0% PB
18 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 59.31
798 +5.1% SB
19 Liam Bergerson Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 59.81
791 +0.3% PB
20 Nolan Francis Woodson Y Northern Swimmers logoWoodson Y Northern Swimmers 1:00.02
783 +2.8% PB
21 Hurricane Harris SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA 1:00.28
812
22 Trent Lakes unattached 1:00.41
754 +4.3% SB
23 Jack Thorell WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:00.93
786 -0.7%
24 Brett Spires Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 1:01.76
701 -6.9%
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Andy Ritsema Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 59.70
835 +1.0% PB
25 Ryan Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 59.70
796 +5.0% PB
27 Ziyad Saleem Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 59.87
884 +0.4% PB
28 Calvin Windle St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:00.33
866 +6.2% PB
29 Kyri Chen Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:01.07
741 -0.0%
30 Frank Errichiello unattached 1:01.51
711 +2.7% SB
31 Marco Conati unattached 1:01.57
709 PB
32 Cole Grosshans WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:03.00
654 +0.2% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Cameron Tysoe Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 55.84
941 -0.4%
2 Coley Sullivan Lakeside (KY) logoLakeside (KY) 56.49
914 +4.7% PB
3 Joshua Swart Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 56.98
893 +0.1% SB
4 Justin Temprano Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 57.35
878
5 Alexander Taylor Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 57.53
870 +1.3% PB
6 Griffin O'Leary Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 58.73
992 PB
7 Sean Calkins Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 58.77
820
8 Danny Sivak unattached 58.89
815 PB
9 Collin Schuster Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 59.05
861 +1.4% PB
10 Michael Schwers Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 59.09
807 PB
11 Stephen Boden Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 59.21
802 PB
12 Jackson Kuhlers Club Hawkeye logoClub Hawkeye 59.31
798 PB
13 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 59.44
793 -2.4%
14 Peter Lefebvre unattached 59.46
792
15 Wes Jekel Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 59.52
803 PB
16 Josh Dellorto Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 59.62
785 +3.9% PB
17 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 59.65
784 +4.6% SB
18 Liam Bergerson Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 59.77
793 +0.4% PB
19 Brett Spires Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 59.83
777 -3.5%
20 Trent Lakes unattached 59.86
776 +5.2% PB
21 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:00.15
764 +0.1% PB
22 Nolan Francis Woodson Y Northern Swimmers logoWoodson Y Northern Swimmers 1:00.40
768 +2.2% PB
23 Jack Thorell WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:00.53
802 0.0%
24 Hurricane Harris SPDY - Stevens Point Area YMCA logoSPDY - Stevens Point Area YMCA 1:00.69
796
25 Hans Hover Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 1:00.70
743 +3.6% PB
26 Andy Ritsema Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 1:00.80
791 -0.8%
27 Kyri Chen Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:00.93
747 +0.2% SB
28 Frank Errichiello unattached 1:01.02
730 +3.4% PB
29 Ryan Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:01.11
740 +2.8% PB
30 Cole Grosshans WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:01.13
726 +3.2% PB
31 Ziyad Saleem Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:01.14
834 -1.7%
32 Calvin Windle St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:01.16
833 +4.9% PB
33 Marco Conati unattached 1:01.76
701 PB
34 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:01.86
711 +6.5% PB
35 James Tidd Minnesota logoMinnesota 1:01.94
695
36 Daniel Ng Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:01.95
694 PB
37 Grafton Parlette Rochester Orcas Swim Club logoRochester Orcas Swim Club 1:02.11
796 +4.9% PB
38 Adam Braunschweig Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:02.21
793 +0.4% PB
39 Ben Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:02.27
734 +0.1% PB
40 Grant Bochenski Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:02.48
782 -0.7%
41 Liam Metzsch Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:02.66
667
42 Cullen Cochlan WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:02.91
710 +2.8% PB
43 Branko Kosanovich WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:02.94
709 PB
44 John Ruan Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:03.05
652 +0.8% SB
45 Liam Shannon WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:03.06
760 -0.2%
46 Janssen Gamilla Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:03.11
650 PB
47 Nick Cavanah Linn-Mar Swim Te logoLinn-Mar Swim Te 1:03.13
702 -4.2%
48 Mike Petro Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:03.19
647
49 Xander Guerrero Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:03.64
643 -1.3%
50 Joseph Wenszell Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:03.72
627 +0.5% SB
51 Gavin Wicklander Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 1:03.79
625 -3.2%
52 Ryan Tate Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 1:03.95
619
53 Sebastian Smolecki Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 1:04.11
665 -1.9%
54 Charlie Bunn Lane 4 Aquatics logoLane 4 Aquatics 1:04.96
634 +1.4% PB
55 Caleb Aman Lane 4 Aquatics logoLane 4 Aquatics 1:08.23
467