Site logo

Speedo Champions Series - Iowa City

200 Free Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Cameron Tysoe Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 1:50.64
917 +0.5% PB
2 John Mitchell Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 1:51.06
907 +1.5% PB
3 Jason Head Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:52.08
882 +1.3% SB
4 Nick Smith Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 1:52.15
880 +2.9% PB
5 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr A 1:53.06
859 +2.5% PB
6 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:53.80
841 +0.5% SB
7 Cameron Kelley Linn-Mar Swim Te logoLinn-Mar Swim Te 1:55.17
809 +1.1% PB
8 Shane Anderson Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:55.34
805 +0.1% SB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:54.21
865 0.0%
10 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:54.27
833 +4.8% PB
11 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:54.80
817 +1.0% PB
12 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota 1:54.90
815
13 Aidan Farley Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 1:55.60
799 +2.1% PB
14 Stjepan Fiolic Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:55.89
792 PB
15 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:56.78
771
16 Max Lezer Minnesota logoMinnesota 1:56.87
769
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Peter Wetzlar Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:54.95
814 -2.4%
18 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club A 1:55.47
802 PB
19 Trever Brenner Sioux Falls Swim logoSioux Falls Swim 1:55.72
685 +0.8% SB
20 Aayush Deshpande Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:56.22
818 +1.3% PB
21 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:56.27
783 +2.9% PB
22 Drake Horton Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:56.34
781 +2.1% PB
23 Trent Lakes unattached 1:57.83
747 +3.2% PB
24 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 1:58.13
741
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc A 1:55.54
800 +0.8% PB
26 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:56.03
792
27 Grafton Parlette Rochester Orcas Swim Club logoRochester Orcas Swim Club 1:57.59
839 +5.1% PB
28 Xander Guerrero Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:58.57
734 +0.1% PB
29 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 1:58.93
726 +0.9% PB
30 Lucas Conrads Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:59.08
805 +0.7% PB
31 Aidan Dillon YMCA Flying Fish logoYMCA Flying Fish 1:59.70
706 +2.5% PB
32 Mike Petro Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 2:00.41
690 -2.1%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Jason Head Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 1:51.08
906 +2.1% PB
2 Nick Smith Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:52.95
861 +2.2% SB
3 Cameron Tysoe Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:53.28
853 -1.9%
4 John Mitchell Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:53.73
843 -0.9%
5 Ben Colin Dubuque Area Swimmin' Hurr logoDubuque Area Swimmin' Hurr 1:53.93
838 +1.7% PB
6 Shane Anderson Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics A 1:53.94
838 +1.3% SB
7 Cameron Kelley Linn-Mar Swim Te logoLinn-Mar Swim Te A 1:54.17
832 +2.0% PB
8 Ben McDade Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:54.29
829 +0.1% SB
9 Niko Stines Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 1:54.42
826 +1.3% PB
10 Kevin Braun Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics A 1:54.55
823 PB
11 Nick Plachinski Minnesota logoMinnesota A 1:54.72
819
12 Michael Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:54.82
850 -0.5%
13 Aidan Farley Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association A 1:54.89
815 +2.7% PB
14 Sean Dwyer South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:54.97
816 +4.2% PB
15 Max Lezer Minnesota logoMinnesota A 1:55.69
796 PB
16 Stjepan Fiolic Club Hawkeye logoClub Hawkeye A 1:55.81
794 PB
17 Connor Rumpit Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:56.07
788
18 Trever Brenner Sioux Falls Swim logoSioux Falls Swim 1:56.39
673 +0.2% SB
19 Peter Wetzlar Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 1:56.44
779 -3.8%
20 Mason Schoof Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:56.96
767 +2.3% PB
21 Drake Horton Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:57.49
755 +1.1% PB
22 Aayush Deshpande Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:57.60
786 +0.2% SB
22 Griffin Wolner Winona Swim Club logoWinona Swim Club 1:57.60
753
24 Trent Lakes unattached 1:57.84
747 +3.2% PB
25 Donovan Lahmann WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:57.88
749
26 Lucas Conrads Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:57.90
832 +1.7% PB
27 Xander Guerrero Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:58.12
744 +0.4% PB
28 Jacob Cunningham Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:58.31
737 +7.6% PB
29 Peter Lefebvre unattached 1:58.49
733
30 Michael Balcerak Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:58.61
730 -1.8%
31 Grafton Parlette Rochester Orcas Swim Club logoRochester Orcas Swim Club 1:58.69
814 +4.2% PB
32 Tim Rizzo Riptide logoRiptide 1:58.80
729 +1.0% PB
33 Aidan Dillon YMCA Flying Fish logoYMCA Flying Fish 1:58.83
725 +3.3% PB
34 William Troy unattached 1:58.86
724 PB
35 Mike Petro Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc 1:58.92
723 -0.8%
36 Liam Bergerson Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 1:59.07
723 +0.9% PB
37 Frank Niziolek St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:59.17
717 +0.9% SB
38 Jack Hiss Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:59.46
714 +1.2% PB
39 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:59.57
711 PB
40 Nicholas George Koto unattached 1:59.64
707
41 Daniel Puczko Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:59.65
707 -0.4%
42 Ricky Williams St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:59.71
738 -0.9%
43 Brendan Wagner Elmhurst Swim Team logoElmhurst Swim Team 1:59.89
704 +0.3% PB
44 Daniel Ng Cats Aquatic Team logoCats Aquatic Team 1:59.94
700 -1.5%
45 Gavin Wicklander Blackline Aquatics logoBlackline Aquatics 2:00.12
696 -0.4%
46 Connor Boyle Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 2:00.21
780 +1.7% SB
47 Michael Sullivan Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 2:00.24
694
48 Patrick White West Chicago Sharks logoWest Chicago Sharks 2:00.32
695 -1.5%
49 Damon Venner Sioux Falls Swim logoSioux Falls Swim 2:00.41
608 +0.3% PB
50 Ryan Linnihan Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 2:00.63
688 +1.7% SB
51 Sebastian Smolecki Hickory Willow Swim Association logoHickory Willow Swim Association 2:00.65
718 -0.5%
52 Josh Dellorto Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:01.13
674
53 Cullen Cochlan WEST Swim Club logoWEST Swim Club 2:01.26
704 -0.1%
54 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 2:01.36
672
54 Tommy Hackley YMCA Flying Fish logoYMCA Flying Fish 2:01.36
669 +0.9% SB
56 Nathan Kim Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 2:02.25
683 -2.2%
57 Colin Williams Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 2:02.61
642
58 Daryl Kay Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 2:02.73
643 -0.4%
59 Charlie Bunn Lane 4 Aquatics logoLane 4 Aquatics 2:02.83
670 +0.1% PB
60 Chris Phillips Lyons Swim Club logoLyons Swim Club 2:03.00
634
61 Evan Ziolkowski YMCA Flying Fish logoYMCA Flying Fish 2:03.31
628 -0.1%
62 Ryan Ramminger unattached 2:04.73
598 -1.7%
63 Alexander Taylor Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics 2:22.17
283 -17.7%