Site logo

Filters

KY CARD Cardinal Christmas Classic

200 Free Women 11 - 12

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kate Mouser Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:01.95
618 +3.0% PB
2 Madi McGlothen Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:02.72
697 +3.7% PB
3 Ava Sutphin M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:02.78
696 PB
4 Audrey Dixon Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:05.55
638
5 Alexandra Johnson M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:08.68
576 PB
6 Megan Wedeking Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:09.11
677 PB
7 Olivia Ridenour Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:10.00
660 +2.1% PB
8 Christina Aouad Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:11.67
519
9 Sofia Matern M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:14.67
570 PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
10 Emma Martin Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:06.91
611 +4.2% PB
11 Nicole Nunez Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:12.05
512
12 Sydney Koehrn Swac Swim Team logoSwac Swim Team 2:14.84
567 +1.0% PB
13 Isabella Ratliff Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:15.22
455 -0.8%
14 Kara Edstrom Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:16.47
434 +2.2% PB
15 Katherine Bridwell Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:17.02
424
16 Lucia Johnson M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:17.05
424
17 Molly Craycraft Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:18.01
408
18 Landrey Sipes Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:18.85
394
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Kate Mouser Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:03.75
578 +1.5% PB
2 Ava Sutphin M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:04.77
654 PB
3 Audrey Dixon Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:05.62
637
4 Madi McGlothen Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:07.12
607 +0.2% PB
5 Alexandra Johnson M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:10.03
550 PB
6 Olivia Ridenour Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:10.45
651 +1.7% PB
7 Christina Aouad Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:11.51
522
8 Megan Wedeking Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:11.79
625 PB
9 Sofia Matern M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:13.24
597 PB
10 Emma Martin Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:13.53
485 -0.8%
11 Lucia Johnson M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:14.11
475
12 Brielle Vail Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:14.18
473 -0.9%
13 Nicole Nunez Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:14.65
465
14 Isabella Ratliff Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:15.94
443 -1.3%
15 Alexandra Shackell Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:16.30
540 -1.1%
16 Elizabeth Doran Ashland Area YMCA logoAshland Area YMCA 2:16.33
436
17 Sydney Koehrn Swac Swim Team logoSwac Swim Team 2:17.29
522 -0.8%
18 Katherine Adams Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:18.73
497
19 Kara Edstrom Huntington YMCA (WV) logoHuntington YMCA (WV) 2:19.63
381 -0.1%
20 Landrey Sipes Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:19.69
380
21 Molly Craycraft Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:20.31
370
22 Lily Mitchell M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:20.50
467 PB
23 Katherine Bridwell Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:20.79
363
24 Layla Boggs Ashland Area YMCA logoAshland Area YMCA 2:21.04
458 PB
25 Liana Renard Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:21.54
351
26 Rebecca Montgomery Georgetown-Scott County Super logoGeorgetown-Scott County Super 2:21.56
449
27 Kendall Chapman Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:22.24
438
28 Ella Kaak Georgetown-Scott County Super logoGeorgetown-Scott County Super 2:23.05
424
29 Emma Pletcher Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:23.21
325 +4.7% PB
30 Caroline Raible Triton Swimming logoTriton Swimming 2:23.26
325
31 Sophia Altstadt Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:23.69
318
32 Jade O'Brien M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:25.07
392 PB
33 Chloe Albrecht Greater Columbus Swim Team  of Ohio logoGreater Columbus Swim Team of Ohio 2:26.48
278
34 Addison Knoblauch Swac Swim Team logoSwac Swim Team 2:26.51
278
35 Lillian Moore Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:27.34
358 PB
36 Xy Holmes Ashland Area YMCA logoAshland Area YMCA 2:27.39
357
37 Morgan Clark Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:27.44
265
38 Kate Mardis Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:28.61
339
39 Kenzie Orr Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:29.19
241 -1.9%
40 Gwendolyn Bakker Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:29.51
237 PB
41 Isabella Sutphin M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 2:29.60
324 PB
42 Margaret Holmes Triton Swimming logoTriton Swimming 2:29.81
233 +2.4% PB
43 Emerson Harned Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:29.95
231
44 Jade Paumi Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:31.68
295
45 Molly McCormack Wilderness Trace YMCA Stingrays / Commonwealth Swim Club logoWilderness Trace YMCA Stingrays / Commonwealth Swim Club 2:32.03
205
46 Rachel Blevins Ashland Area YMCA logoAshland Area YMCA 2:32.06
290
47 Alysa Li Greater Columbus Swim Team  of Ohio logoGreater Columbus Swim Team of Ohio 2:32.22
203
48 Elise Lewantowicz Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:32.82
196
49 Lilly Johnson Triton Swimming logoTriton Swimming 2:32.99
194 +2.7% PB
50 Megan King Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 2:33.11
276
51 Masha Shtapova Triton Swimming logoTriton Swimming 2:34.53
176
52 Alexandra Jones Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:34.62
175 +1.3% PB
53 Lauren Kuprion Triton Swimming logoTriton Swimming 2:34.83
253 +1.2% PB
54 Jessa Zaheri Georgetown-Scott County Super logoGeorgetown-Scott County Super 2:35.24
168
55 Sydney Brown Wilderness Trace YMCA Stingrays / Commonwealth Swim Club logoWilderness Trace YMCA Stingrays / Commonwealth Swim Club 2:35.90
240
56 Georgia Lunsford Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:35.91
161
57 Addison Lilly Triton Swimming logoTriton Swimming 2:36.37
156
58 Avery Dethy Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 2:36.51
232
59 Ellie Hausfeld Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:37.22
147
60 Molly Miller Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:37.51
220 +0.9% PB
61 Cross Harper Triton Swimming logoTriton Swimming 2:38.29
211
62 Kylie Paumi Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team 2:39.38
198
63 Elizabeth Kanemitsu Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 2:40.29
116
64 Isabella Cornwell Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team 2:40.72
112
65 Riley Auton Triton Swimming logoTriton Swimming 2:41.00
180
66 Lucy Schoenlein Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:41.25
107 +2.8% PB
67 Lilly Batten Georgetown-Scott County Super logoGeorgetown-Scott County Super 2:42.26
166
68 Sophia Faber Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:42.43
97
69 Brynna Sponcil Pbcy logoPbcy 2:43.41
154
70 Lucy Owens Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 2:44.96
139
71 Claire Jones Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 2:46.38
125
72 Morgan Cumbie Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:48.23
52
73 Olivia Seuling Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 2:48.99
102
74 Gretchen Hamilton Georgetown-Scott County Super logoGeorgetown-Scott County Super 2:51.59
81
75 Daphne Altstadt Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics 2:51.63
81
76 Keiko Ohta Triton Swimming logoTriton Swimming 2:53.60
23
77 Gabrielle Peck Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 2:53.66
66
78 Molly Melloan Triton Swimming logoTriton Swimming 2:55.23
16
79 Caitlin Day Triton Swimming logoTriton Swimming 3:02.98
16
80 Shannon Mahoney Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 3:06.69
2
81 Gretchen Sprecher Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 3:10.22
2
82 Mackenzie McCarty Pbcy logoPbcy 3:11.29
2
83 Anna-Grace Phillips Triton Swimming logoTriton Swimming 3:12.93
2 -1.5%
84 Julia Barsch Triton Swimming logoTriton Swimming 3:14.91
2
85 Ashley Wiemers Pbcy logoPbcy 3:22.80
2
86 Livia Shade Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 4:41.85
2
Caroline Wilson Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics DNF
Kelsey Colglazier M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac NS
Ella Geoghegan Triton Swimming logoTriton Swimming NS
Thunvi Kulkarni Triton Swimming logoTriton Swimming NS
Abigail Reupert Milford Area Swim Team logoMilford Area Swim Team NS
Aubrey North Swac Swim Team logoSwac Swim Team NS
Grace Vernon Triton Swimming logoTriton Swimming NS
Amanda Kesler Bluegrass Marlins Swim Team logoBluegrass Marlins Swim Team NS
Riley Hourigan Triton Swimming logoTriton Swimming NS
Celia Allen Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics NS
Hannah Utz Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club NS
Margaret Riley Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics NS
Katherine Talbott Cardinal Aquatics logoCardinal Aquatics NS
Camille Wilhite North Lexington YMCA logoNorth Lexington YMCA NS
Mary Katherine Schaper Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics NS
Mia Leis Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team NS