Site logo

Indiana Senior Short Course Championship

  • Completed
  • Mar. 09–11, 2018
  • SCY
  • Indianapolis, IN

1650 Free Men

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Lucas Piunti Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 15:48.69
859
2 Augustus Rothrock Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 15:50.15
855
3 Aaron Frollo Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 15:55.10
843 PB
4 Nicholas Dibley Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 15:59.55
832 0.0%
5 Kyle Haflich Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 16:00.54
781 0.0%
6 Trevor Sallee Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 16:09.53
759 0.0%
7 Nick Harris Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 16:10.59
766 +0.4% SB
8 Erik Sriubas Irish Aquatics logoIrish Aquatics 16:17.21
749 -0.5%
9 Christian Salinas Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 16:17.43
749 PB
10 Nick Hanas Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 16:18.55
746
11 Zach Zishka Swac Swim Team logoSwac Swim Team 16:22.01
776 PB
12 Evan Holland Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 16:23.37
734
13 Noah Javens Boilermaker Aquatics logoBoilermaker Aquatics 16:27.56
724
14 Aiden Maurer South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 16:28.10
723 PB
15 Griffin Seaver Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 16:29.64
758 0.0%
16 John Bossler Irish Aquatics logoIrish Aquatics 16:30.81
755 PB
17 Chandler Lipp Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 16:45.87
719 0.0%
18 Bennett Vail Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 16:49.82
709 +0.6% PB
19 Eric Carlson Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 16:50.00
709 PB
20 Ben Mitchell Center Grove Aquatic Club logoCenter Grove Aquatic Club 16:54.28
699 PB
21 Calob Cope Swac Swim Team logoSwac Swim Team 16:56.17
694 PB
22 Brenden Gough Whiteland Hypers logoWhiteland Hypers 16:56.67
655 +1.4% PB
23 Matthew Wollam Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 16:57.55
643 PB
24 Bruno Kitazuka Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 16:57.96
690
25 Elliot Cooper Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 16:58.75
650
26 Jacob Penrose Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 17:00.35
646 -0.3%
27 Tyler Overmyer Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 17:01.74
633 PB
28 Brock Kinnamon Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 17:02.80
679 0.0%
29 Samuel Jennings Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 17:07.97
667 +0.6% SB
30 Brady Ferguson Center Grove Aquatic Club logoCenter Grove Aquatic Club 17:10.68
660 PB
31 Evan Lesniewski Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 17:11.62
658
32 Anthony Ries Fish Aquatics logoFish Aquatics 17:12.13
708 PB
33 Samuel Lower Concord Swim Club logoConcord Swim Club 17:13.48
606 -0.5%
34 Thaddeus Scott Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 17:14.08
653 0.0%
35 Hunter Carlson Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 17:16.54
647 PB
36 Samuel Metcalfe Concord Swim Club logoConcord Swim Club 17:16.65
608
37 Austin Toney Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 17:20.15
639
38 Anders Brurok Irish Aquatics logoIrish Aquatics 17:21.45
636 PB
39 Bryce Scott Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 17:21.79
765
40 Jakob Janson Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 17:22.08
596 0.0%
41 Will Plumb Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 17:23.10
632 -1.0%
42 Christopher Walton Eastern Hancock Aquatic Club logoEastern Hancock Aquatic Club 17:23.17
584
43 Ryan Sacco Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 17:25.50
579 PB
44 Kameron Case Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 17:30.90
576
45 Roy Raz Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 17:30.97
614 -1.2%
46 Michael Nichter Swac Swim Team logoSwac Swim Team 17:33.95
560 0.0%
47 Joseph Grese Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 17:34.67
606 +4.1% PB
48 Caleb Peschke Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 17:36.58
731 +0.0% PB
49 Joshua Kessler Swac Swim Team logoSwac Swim Team 17:37.80
599
50 Cody Mowers South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 17:38.97
558 PB
51 Jason McNeill Concord Swim Club logoConcord Swim Club 17:39.06
558 -0.7%
52 Elijah Riley Swac Swim Team logoSwac Swim Team 17:40.59
592 +0.3% PB
53 Kellen Reese Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 17:42.47
588 +3.7% PB
54 Jack Dempsey Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 17:50.29
533 -2.4%
55 Bernal Cortes Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 17:50.71
532
56 Devon Anderson Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 17:52.81
527 -0.5%
57 Noah Lichtenberg Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 17:55.90
521 +5.2% PB
58 Coly Tabberson Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 17:59.18
514 PB
59 Will Huff Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 18:02.95
505
60 Ryan Diamond Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 18:09.72
482
61 Austin Orr Lebanon Swim Club logoLebanon Swim Club 18:25.97
447
Carter Highum Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club DQ
Troy Weber PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) DQ
Christopher Goolsby Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers DQ