Site logo

Indiana Senior Short Course Championship

500 Free Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Paul Gabhart unattached 4:27.17
838 0.0%
2 Nicholas Dibley Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:33.16
817 0.0%
3 Andrew Alders Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:33.38
815 +3.4% PB
4 Kyle Haflich Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:33.76
773 0.0%
5 Nick Hanas Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:37.29
753 -1.5%
6 Aaron Frollo Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:37.43
815 -0.7%
7 Erik Sriubas Irish Aquatics logoIrish Aquatics 4:40.32
724 0.0%
8 Lucas Piunti Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:40.44
786
9 Jackson Vanwanzeele Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:45.78
698 -0.8%
10 Grant Afman Munster Swim Club logoMunster Swim Club 4:46.81
727 PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Nick Harris Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:38.58
741 -0.7%
12 Sam Russell Donner Swim Club logoDonner Swim Club 4:42.24
706 0.0%
13 Dillon Freiberger Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 4:43.17
722 -1.7%
14 Trevor Sallee Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:43.69
679 0.0%
15 Aiden Maurer South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 4:43.91
691 -0.6%
16 Mac Ratzlaff Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 4:45.95
734 -0.6%
17 John Bossler Irish Aquatics logoIrish Aquatics 4:46.81
727 +1.3% PB
18 Samuel Jennings Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 4:46.89
688 -0.0%
19 Jack Tinsley Lake Central Barracudas logoLake Central Barracudas 4:47.54
682 -3.6%
20 Noah Baldwin Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:47.95
641 -0.1%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
21 Austin Toney Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:41.98
771 +1.1% PB
22 Ethan Wing Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:44.10
689 0.0%
23 Charlie King Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:44.79
745 +0.1% PB
24 Chandler Lipp Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 4:45.36
740 0.0%
25 Griffin Seaver Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 4:47.22
685 0.0%
26 Cory Jacocks Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:50.04
659 0.0%
27 Aaron Helms Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 4:50.55
631 -1.9%
28 Henry Lang Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 4:51.23
625
29 Elliot Cooper Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:52.72
612 -2.6%
30 Zachary Cook Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 4:53.75
589
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
31 Jackson Ketcham East Central logoEast Central 4:46.76
689 +1.0% PB
32 Brady Ferguson Center Grove Aquatic Club logoCenter Grove Aquatic Club 4:46.80
688 +1.3% PB
33 Brock Kinnamon Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:50.65
692 -1.0%
34 Eric Carlson Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:51.35
685 +0.4% PB
35 Turner Koch Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:52.08
679 +0.3% PB
36 Bruno Kitazuka Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:52.33
677
37 Brett Calvin Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 4:52.98
633 PB
38 Calob Cope Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:53.24
631 +4.5% PB
39 Thaddeus Scott Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:54.07
624 0.0%
40 Jack Burke Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:56.83
637 +0.3% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Paul Gabhart unattached 4:34.32
767 -2.7%
2 Andrew Alders Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:36.60
784 +2.2% PB
3 Nick Hanas Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:37.26
753 -1.5%
4 Nicholas Dibley Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:37.48
775 -1.6%
5 Lucas Piunti Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:37.90
810 PB
6 Kyle Haflich Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:39.56
718 -2.1%
7 Aaron Frollo Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:40.79
783 -1.9%
8 Erik Sriubas Irish Aquatics logoIrish Aquatics 4:43.36
696 -1.1%
9 Jackson Vanwanzeele Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:43.48
719 0.0%
10 Grant Afman Munster Swim Club logoMunster Swim Club 4:44.56
747 PB
11 Trevor Sallee Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:44.94
668 -0.4%
12 Sam Russell Donner Swim Club logoDonner Swim Club 4:45.18
679 -1.0%
13 Dillon Freiberger Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 4:45.91
697 -2.7%
14 Nick Harris Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:46.18
670 -3.5%
15 Aiden Maurer South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 4:46.84
664 -1.7%
16 Noah Baldwin Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:47.52
644 0.0%
17 Mac Ratzlaff Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 4:48.19
714 -1.4%
18 Jack Tinsley Lake Central Barracudas logoLake Central Barracudas 4:48.24
675 -3.8%
19 Samuel Jennings Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 4:48.30
675 -0.5%
20 John Bossler Irish Aquatics logoIrish Aquatics 4:48.93
707 +0.6% PB
21 Seth Glasscock Bloomington Swim Club logoBloomington Swim Club 4:49.16
643 +0.0% PB
22 Matthew Rach PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 4:49.22
629
23 Zachary Cook Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 4:49.35
628
24 Austin Toney Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:49.57
701 -1.6%
25 Henry Lang Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 4:49.82
637
26 Charlie King Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:49.84
699 -1.7%
27 Elliot Cooper Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:50.20
634 -1.7%
28 Ethan Wing Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:50.37
632 -2.2%
29 Chandler Lipp Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 4:50.91
689 -1.9%
30 Cory Jacocks Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:51.01
651 -0.3%
31 Griffin Seaver Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 4:51.16
649 -1.4%
32 Aaron Helms Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 4:51.19
625 -2.2%
33 Matthew Wollam Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 4:51.53
609 PB
34 Peter LaBarge Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 4:51.58
622 +4.8% PB
35 Jackson Ketcham East Central logoEast Central 4:52.02
642 -0.8%
36 Bruno Kitazuka Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 4:52.03
679
37 Brock Kinnamon Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 4:52.13
678 -1.5%
38 Brady Ferguson Center Grove Aquatic Club logoCenter Grove Aquatic Club 4:52.14
641 -0.5%
39 Eric Carlson Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:52.39
676 0.0%
40 Brett Calvin Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 4:52.55
637 PB
41 Calob Cope Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:53.00
633 +4.6% PB
42 Brenden Gough Whiteland Hypers logoWhiteland Hypers 4:53.42
606
43 Evan Holland Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 4:53.51
605 -4.8%
44 Evan Patterson Donner Swim Club logoDonner Swim Club 4:53.81
626
45 Max Wiser Franklin Regional logoFranklin Regional 4:54.15
599
46 Thaddeus Scott Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 4:54.21
622 -0.0%
47 Daren Glore Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 4:54.69
595 +3.1% PB
48 Nicholas Green Donner Swim Club logoDonner Swim Club 4:55.62
648 -3.9%
49 Jack Burke Swac Swim Team logoSwac Swim Team 4:55.88
645 +0.6% PB
50 Christian Mikrut Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 4:56.43
580
51 Tyler Overmyer Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:56.64
564 -1.3%
52 Turner Koch Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 4:56.70
638 -1.3%
52 Jacob Penrose Lawrence Swim Team logoLawrence Swim Team 4:56.70
577
54 Samuel Schein Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 4:56.81
576 -0.3%
55 Marko Tasic unattached 4:56.94
562 +2.4% SB
56 Mason Beall Rochester Royals Comm. Swim Team logoRochester Royals Comm. Swim Team 4:56.96
636 -2.0%
57 Max White Howard County Aquatics logoHoward County Aquatics 4:57.52
570
58 Anders Brurok Irish Aquatics logoIrish Aquatics 4:58.77
583 -0.2%
59 Jack Bauer IUPUI Jaguars logoIUPUI Jaguars 4:58.84
546
60 Evan Lesniewski Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 4:58.86
582 +2.1% PB
61 Jakob Janson Noblesville Swim Club logoNoblesville Swim Club 4:59.00
558 0.0%
62 Ben Mitchell Center Grove Aquatic Club logoCenter Grove Aquatic Club 4:59.27
579 -1.3%
63 Samuel Lower Concord Swim Club logoConcord Swim Club 5:00.19
534 -0.5%
64 Trevor Adcock Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 5:00.35
570
65 Will Plumb Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 5:01.13
600 -2.2%
66 Ryan Sacco Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 5:01.15
527 -0.0%
67 Noah Lichtenberg Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 5:01.19
539
68 Matt Bond Concord Swim Club logoConcord Swim Club 5:01.25
562 -2.4%
69 Alex Bowling Boilermaker Aquatics logoBoilermaker Aquatics 5:01.49
537 -0.7%
70 Kameron Case Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 5:03.19
523
71 Hunter Carlson Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 5:03.80
578 +1.1% SB
72 Ryan Diamond Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 5:04.44
499 PB
73 Elijah Riley Swac Swim Team logoSwac Swim Team 5:04.45
535 PB
74 Caleb Peschke Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 5:04.57
709 PB
75 Evan Sellers Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 5:05.24
529 -4.6%
76 Matthew Howell PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 5:05.35
565 -2.6%
77 Dalton Polley Seymour Swimming logoSeymour Swimming 5:06.20
498 -3.4%
78 Justin Singh Munster Swim Club logoMunster Swim Club 5:06.59
518 -3.7%
79 Jacob Bohnert Boonville Aquatic Dolphins logoBoonville Aquatic Dolphins 5:06.93
479
80 Bernal Cortes Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 5:08.44
480
81 Justin Wallar Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 5:08.72
465 -9.6%
82 Gabriel Anderson Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 5:08.77
478 -4.3%
83 Joshua Kessler Swac Swim Team logoSwac Swim Team 5:10.08
490 +3.0% PB
84 Chris Joven Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 5:11.02
447
85 Cody Mowers South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 5:12.23
450 -0.5%
86 Aaron Troutman PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 5:13.23
465 -1.5%
87 Coly Tabberson Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 5:16.45
418 PB
88 Kyle Brothers PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 5:16.54
475