Site logo

Illinois Swimming Senior Championship

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • Chicago, IL

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Spencer Walker
  2. Caleb Carlson
  3. I. I. Qiao
  4. Will Kamps
3:18.28
 
2 New Trier Aquatics (A) New Trier Aquatics
  1. Patrick Gridley
  2. Charlie Scheinfeld
  3. Ryan Gridley
  4. Tommy Barr
3:19.10
 
3 Fox Valley Swim Team (A) Fox Valley Swim Team
  1. Jared Simpson
  2. Bryan Ellig
  3. Aayush Deshpande
  4. Connor Boyle
3:23.46
 
4 WEST Swim Club (A) WEST Swim Club
  1. Cole Grosshans
  2. Michael Walsh
  3. Jeff Vitek
  4. Donovan Lahmann
3:24.74
 
5 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Mitch Milosch
  2. Will Myhre
  3. Nate Baxter
  4. Harrison Hollman
3:25.91
 
6 Arlington Alligators Inc Arlington Alligators Inc
  1. Lukas Slifierz
  2. Nick Konstantos
  3. Mike Petro
  4. Michael Balcerak
3:27.71
 
7 West Chicago Sharks (A) West Chicago Sharks
  1. Nick Vance
  2. Garrett Clasen
  3. Teegan Cook
  4. Patrick White
3:28.18
 
8 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. Benjamin Kimmel
  2. Michael Rosa
  3. Nolan Fergus
  4. Will Raidt
3:29.05
 
9 Academy Bullets Swim Club (C) Academy Bullets Swim Club
  1. Michael Chan
  2. Cael McLaren
  3. Ryan Sego
  4. Sam Wehrli
3:29.38
 
10 WEST Swim Club (B) WEST Swim Club
  1. Francis Morrissey
  2. Trystan Lundgren
  3. Branko Kosanovich
  4. Owen Ganzer
3:29.62
 
11 Wheaton Swim Club, Inc. Wheaton Swim Club, Inc.
  1. Gage Ridinger
  2. Trevor Carter
  3. Andrew Dai
  4. Liam Hutchinson
3:30.08
 
12 Cats Aquatic Team (A) Cats Aquatic Team
  1. Brian Tabourot
  2. Austin Stevenson
  3. Nicholas Baginski
  4. Daniel Ng
3:30.37
 
13 Fox Valley Swim Team (B) Fox Valley Swim Team
  1. Noah Ellis
  2. Rohan Nagori
  3. Sathya Subramanian
  4. John Ruan
3:30.84
 
14 Glenview Titan Aquatic Club (C) Glenview Titan Aquatic Club
  1. Mike Hadjiivanov
  2. Max Iida
  3. Quinn Loughran
  4. Jake Shapiro
3:31.01
 
15 Peoria Area Water Wizards Peoria Area Water Wizards
  1. Simeon Rinkenberger
  2. Garrett Schrock
  3. Matthew Terrian
  4. Ben Owens
3:32.33
 
16 St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team
  1. Srboljub Filipovic
  2. Garrett Prybell
  3. Frank Niziolek
  4. Matt Nagler
3:32.61
 
17 Swift Aquatics (A) Swift Aquatics
  1. Xander Guerrero
  2. Gabriel Piechnik
  3. Tyler Shimada
  4. Vincent Pi
3:33.21
 
18 Fox Valley Swim Team (C) Fox Valley Swim Team
  1. Lucas Conrads
  2. Brian Knothe
  3. Jake Darlinger
  4. Brian Daugherty
3:33.50
 
19 Academy Bullets Swim Club (D) Academy Bullets Swim Club
  1. Jack O'Connor
  2. Tommy Matulis
  3. Matthew Felber
  4. JP Rotatori
3:35.31
 
20 Northwestern Uni (A) Northwestern Uni
  1. Charles Schober
  2. Sam Brown
  3. Evan Clauss
  4. Everet Andrew
3:35.37
 
21 New Trier Aquatics (B) New Trier Aquatics
  1. Nick Torre
  2. Pierson Ohr
  3. Ean Vandergraaf
  4. Pearce Bailey
3:35.75
 
22 Maverick Swim Club Maverick Swim Club
  1. Grant Bochenski
  2. Jeddrick Gamilla
  3. Janssen Gamilla
  4. Alex Dvorak
3:36.13
 
23 Chicago Wolfpack Aquatic Club Chicago Wolfpack Aquatic Club
  1. Seth Miller
  2. Edward Polsky
  3. Thomas Gohres
  4. Matt Fernandez
3:36.78
 
24 Dunlap dolphins Dunlap dolphins
  1. Jack Rhode
  2. Daniel Matlock
  3. Zach Boley
  4. Zach Glover
3:36.94
 
25 Lyons Swim Club (A) Lyons Swim Club
  1. Frank Mccarter
  2. Michael Flynn
  3. William Duerr
  4. Henry Claesson
3:37.38
 
26 Fox Valley Swim Team (D) Fox Valley Swim Team
  1. Brandon Chelstrom
  2. Elmer Weng
  3. Nate Cobb
  4. Ryan Ruhde
3:38.47
 
27 Glenview Titan Aquatic Club (B) Glenview Titan Aquatic Club
  1. Elliot Chen
  2. Ethan Schonfeld
  3. Fabian Jujescu
  4. Sami Moussally
3:38.66
 
28 Academy Bullets Swim Club (E) Academy Bullets Swim Club
  1. Goncalo Wanzeller
  2. Gary Rockwood
  3. Ethan Chuang
  4. Alex Pedraza
3:38.97
 
29 Mundelein Mustang Swim Club Mundelein Mustang Swim Club
  1. Parker Geary
  2. Travis Hull
  3. Nicholas Jasinski
  4. Omar Fathallah
3:39.17
 
30 Ultimate Swimming, Inc. Ultimate Swimming, Inc.
  1. Michael Benington
  2. Calvin Groenewold
  3. Zachary Griffith
  4. Cayden Griffith
3:40.26
 
31 St Charles Swim Team (C) St Charles Swim Team
  1. Calvin Windle
  2. Austin Cabel
  3. Brad Whitehurst
  4. Ricky Williams
3:40.82
 
32 Lyons Swim Club (B) Lyons Swim Club
  1. Noah Breit
  2. Hayden Claesson
  3. Bryson Breitenbucher
  4. Benjamin Lynch
3:41.24
 
33 Cats Aquatic Team (B) Cats Aquatic Team
  1. Ethan Batko
  2. Ari Zaritsky
  3. Calvin Yoon
  4. Niccolo Comini
3:41.70
 
34 Palatine Park District Palatine Park District
  1. Caden Wadell
  2. Yoochan Lee
  3. Gavin Hill
  4. Jake Klein
3:41.86
 
35 Fox Valley Swim Team (E) Fox Valley Swim Team
  1. Michael Blackledge
  2. John Carroll
  3. Jack Hiss
  4. Sam Kastan
3:42.08
 
36 Northwestern Uni (B) Northwestern Uni
  1. Ben Huynh
  2. Tony Bayvas
  3. Rafael De Gouvea
  4. Luke Maurer
3:42.72
 
37 Glenbrook Aquatics Glenbrook Aquatics
  1. Matt Dale
  2. Sam Shin
  3. Adam Zuiker
  4. Sebastian Klein
3:43.17
 
38 Swift Aquatics (B) Swift Aquatics
  1. Zachary Butters
  2. Logan Nielson
  3. Alex Ostrowski
  4. Daniel Puczko
3:43.31
 
39 West Chicago Sharks (B) West Chicago Sharks
  1. Will Schmidt
  2. Tom Crum
  3. Michael Dybowski
  4. Payton Glod
3:43.39
 
40 Patriot Aquatic Club (IL) (B) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. John Roh
  2. Jack Zhang
  3. Beno Maya
  4. Jake Kim
3:43.45
 
41 Fox Valley Swim Team (F) Fox Valley Swim Team
  1. Preston Waldusky
  2. Jimmy Senese
  3. Chris Thomas
  4. Zach Woodham
3:43.66
 
42 WEST Swim Club (D) WEST Swim Club
  1. Jack Thorell
  2. Brayden Amendola
  3. Nolan Lahmann
  4. Jack Poynton
3:43.76
 
43 New Trier Aquatics (C) New Trier Aquatics
  1. Ben Dukes
  2. Evan Rittner
  3. Christopher Kearney
  4. Jacob Hagist
3:44.59
 
44 YMCA Flying Fish YMCA Flying Fish
  1. Aidan Dillon
  2. Ethan Lim
  3. Tommy Hackley
  4. Evan Ziolkowski
3:45.08
 
45 WEST Swim Club (E) WEST Swim Club
  1. Liam Shannon
  2. Mitchell Johnson
  3. Henry Olenec
  4. Connor Kaplan
3:45.49
 
46 WEST Swim Club (C) WEST Swim Club
  1. Thomas Willemse
  2. Conor Dunne
  3. Andrew La Valle
  4. Parker Shiell
3:48.36
 
47 Lincoln Way Swim Association Lincoln Way Swim Association
  1. Colin Brady
  2. Sean Finley
  3. Thomas Kirk
  4. Josh Carlson
3:49.81
 
48 Sterling Stingrays Swim Club Sterling Stingrays Swim Club
  1. Jack Wike
  2. Brock Drengenberg
  3. Zach Wade
  4. Calvin Sandefer
3:54.77
 
Patriot Aquatic Club (IL) (A) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. AJ Carollo
  2. Joseph Song
  3. Max Ryaguzov
  4. Topher Stensby
DQ
Reach Aquatics Swim Club Reach Aquatics Swim Club
  1. Josh Dellorto
  2. Alexander Schillinger
  3. Jake Pors
  4. Mike Kulpa
DQ
Hickory Willow Swim Association Hickory Willow Swim Association
  1. Sebastian Smolecki
  2. Phil Scarim
  3. James McCallion
  4. Rafal Jezierski
DQ
Glenview Titan Aquatic Club (A) Glenview Titan Aquatic Club
  1. Kevin Soltys
  2. Jackson Hogue
  3. Nicholas Khatkovyy
  4. Brendan Forrest
DQ
Academy Bullets Swim Club (F) Academy Bullets Swim Club NS
Fox Valley Swim Team (G) Fox Valley Swim Team NS
WEST Swim Club (F) WEST Swim Club
  1. Ben Boxell
  2. Robert Fix
  3. Jay Jensen
  4. Berkay Ozgen
NS