Site logo

Florida Gold Coast Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 27–29, 2018
  • LCM
  • Coral Springs, FL

200 IM Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Sean Arrington Miami Swimming logoMiami Swimming 2:12.92
741
2 JULIAN ITURBE Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:12.94
740 PB
3 Ricardo Torres Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:14.51
710 -1.1%
4 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:15.75
686
5 Jonathan Farah South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:18.59
632
6 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:19.16
633
7 Matthew Petreski Hammerhead Aquat logoHammerhead Aquat 2:21.34
593 +1.9% SB
8 Michael Limia Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:27.10
483
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
9 Jose Pac Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:18.20
640 PB
10 Pedro Bernotti Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:18.76
629 PB
11 Carson Fregosi Pine Crest logoPine Crest 2:22.26
566 +3.6% SB
12 Daniel Rodriquez unattached 2:22.58
560 PB
13 Samuel Cesin-Salazar Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:23.56
543 +5.3% PB
14 Salvador Perez Miami Swimming logoMiami Swimming 2:23.64
552
15 Kenaz Sweeting Hammerhead Aquat logoHammerhead Aquat 2:25.29
524 PB
16 Alfredo Wolfermann Miami Swimming logoMiami Swimming 2:30.60
436
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ricardo Torres Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:15.91
683 -2.1%
2 Sean Arrington Miami Swimming logoMiami Swimming 2:16.22
677
3 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:16.44
673
4 Jonathan Farah South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:18.07
642
5 JULIAN ITURBE Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:18.42
635
6 Matthew Petreski Hammerhead Aquat logoHammerhead Aquat 2:18.70
641 +3.7% SB
7 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:18.77
640 PB
8 Michael Limia Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:19.44
617
9 Jose Pac Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 2:21.18
585
10 Dante Padron AK Sharks logoAK Sharks 2:21.67
576
11 Pedro Bernotti Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 2:21.88
573
12 Daniel Rodriquez unattached 2:23.25
548 PB
13 Carson Fregosi Pine Crest logoPine Crest 2:23.45
545 +2.8% SB
14 Samuel Cesin-Salazar Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:23.94
536 +5.0% PB
15 Salvador Perez Miami Swimming logoMiami Swimming 2:26.14
509
16 Kenaz Sweeting Hammerhead Aquat logoHammerhead Aquat 2:26.81
498 PB
17 Ryan Ledo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:27.49
487 PB
18 Cole Moreno Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 2:27.90
469 +2.3% SB
19 Kerollos Ibrahim unattached 2:28.53
459
20 Ethan Di Egidio Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 2:30.02
445 -1.0%
21 Alfredo Wolfermann Miami Swimming logoMiami Swimming 2:30.52
437
22 Samuel Manrique YMCA of South Fl logoYMCA of South Fl 2:30.66
435 -1.4%
23 Daniel Westgate Stone Crabs Swim Team logoStone Crabs Swim Team 2:32.61
405
24 Nico Carbone Miami Swimming logoMiami Swimming 2:38.38
319
David Blanco TS Aquatics logoTS Aquatics NS
Miguel Basalo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami NS