Site logo

Florida Gold Coast Senior Long Course Championships

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Davion Conley Westminster Academy Swim Club logo 1:04.37
A 882 +1.1% PB
2 Teolio Darias Gulliver Swim Club logo 1:06.19
819 +0.4% SB
3 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logo 1:06.91
794
4 Harvey Beckwith Coral Springs Swim Club logo 1:07.99
758 +2.2% PB
5 Victor Fajer Azura Florida Aquatics  logo 1:08.33
747 +3.1% PB
6 Matthew Petreski Hammerhead Aquat logo 1:09.03
742 +2.8% SB
7 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logo 1:09.17
738 +0.4% SB
8 Pedro Bernotti Boca Raton Swim logo 1:10.60
672 PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Xavier Philips East Coast Aquatic Club logo 1:10.38
679 +4.3% PB
10 Ricardo Torres Azura Florida Aquatics  logo 1:10.62
671 -1.1%
11 Daniel Westgate Stone Crabs Swim Team logo 1:10.84
683 +4.0% PB
12 Alfredo Wolfermann Miami Swimming logo 1:12.67
625
13 Matthew Dewey Stone Crabs Swim Team logo 1:13.11
592 +3.2% SB
14 Bryce Butler TS Aquatics logo 1:13.18
590 +4.4% PB
15 Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logo 1:13.75
592 +1.0% PB
16 Ithan Velarde Performance Aquatics logo 1:16.77
482 +1.1% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Davion Conley Westminster Academy Swim Club logo 1:05.57
840 -0.7%
2 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logo 1:06.90
795
3 Teolio Darias Gulliver Swim Club logo 1:07.26
783 -1.2%
4 Victor Fajer Azura Florida Aquatics  logo 1:07.89
761 +3.7% PB
5 Harvey Beckwith Coral Springs Swim Club logo 1:08.31
747 +1.7% PB
6 Matthew Petreski Hammerhead Aquat logo 1:08.51
760 +3.5% SB
7 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logo 1:09.85
715 -0.6%
8 Jake Silberman Pine Crest logo 1:09.93
694 +2.8% SB
9 Pedro Bernotti Boca Raton Swim logo 1:10.93
661 PB
10 Ricardo Torres Azura Florida Aquatics  logo 1:11.39
647 -2.2%
11 Michael Hartshorne Jupiter Dragons Swim Team logo 1:11.73
636 +3.4% SB
12 Alfredo Wolfermann Miami Swimming logo 1:12.14
642
13 Daniel Westgate Stone Crabs Swim Team logo 1:12.41
633 +1.9% SB
14 Xavier Philips East Coast Aquatic Club logo 1:12.54
610 +1.4% SB
15 Bryce Butler TS Aquatics logo 1:12.55
610 +5.3% PB
16 Matthew Dewey Stone Crabs Swim Team logo 1:13.10
593 +3.2% SB
17 Ryan Ledo Metro Aquatic Club of Miami logo 1:13.47
600 +4.1% PB
18 Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logo 1:14.24
576 +0.3% PB
19 Pedro Serrano Metro Aquatic Club of Miami logo 1:14.66
564 +3.5% PB
20 Ithan Velarde Performance Aquatics logo 1:15.10
531 +3.3% SB
21 Ethan Di Egidio Azura Florida Aquatics  logo 1:15.35
543 -3.6%
22 Samuel Cesin-Salazar Azura Florida Aquatics  logo 1:16.00
504 +0.7% PB
23 Samuel Bauta AK Sharks logo 1:16.25
516 -4.0%
24 David Blanco TS Aquatics logo 1:16.45
510 -1.5%
25 David Genz Boca Raton Swim logo 1:16.50
490 +4.4% PB
26 Samuel Manrique YMCA of Broward County logo 1:17.01
493 -0.5%
27 Cornelius McCarthy East Coast Aquatic Club logo 1:17.46
480 -2.3%
28 Dylan Smiley Miami Country Day Aquatics logo 1:18.02
708 +1.5% PB
29 Sebastian Velazquez Metro Aquatic Club of Miami logo 1:18.29
456 +3.9% PB
30 Julian Perez Wahoos of Wellington logo 1:18.36
454
31 Cameron Anderson Martin County Aquatics logo 1:18.57
430
32 Max Uttenreuther North Miami Swim Team logo 1:19.89
411 +1.9% SB
33 Yonder Rojas Metro Aquatic Club of Miami logo 1:20.77
387 +2.3% PB
Juan Ramirez Metro Aquatic Club of Miami logo NS