Site logo

Florida Gold Coast Senior Long Course Championships

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Rapha Windmuller North Miami Swim Team logo 1:06.30
924 +1.5% PB
2 Carlos Nava Metro Aquatic Club of Miami logo 1:08.48
806 +3.3% PB
3 Cameron Brown Azura Florida Aquatics  logo 1:09.56
770 -1.5%
4 Alejandro Panting unattached 1:09.57
815 -1.3%
5 Noah Sipowski Westminster Academy Swim Club logo 1:11.29
760 +2.9% PB
6 Roberto Valdes Gulliver Swim Club logo 1:12.08
689 +3.6% SB
7 Manuel Lopez unattached 1:13.68
466 +0.6% PB
8 Kenan Kocoglu TS Aquatics logo 1:13.89
632 -0.7%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Santiago Gomez Azura Florida Aquatics  logo 1:13.21
654 +0.6% PB
10 Michael Fernandez Pine Crest logo 1:13.35
695 +0.5% PB
11 Steven Behar East Coast Aquatic Club logo 1:14.27
621 +2.2% PB
12 Santiago Homes YMCA of Broward County logo 1:15.99
569 +0.5% PB
13 John Paul Handal South Florida Aquatic Club logo 1:16.25
606 -0.9%
14 Troy Gardner Wahoos of Wellington logo 1:16.79
545 -0.4%
15 Juan Domecq Coral Springs Swim Club logo 1:17.04
583 +6.3% PB
16 Philip Moldovanu Wahoos of Wellington logo 1:17.17
579
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Rapha Windmuller North Miami Swim Team logo 1:07.19
894 +0.2% PB
2 Josh Hanks Pine Crest logo 1:09.01
834 +0.3% PB
3 Carlos Nava Metro Aquatic Club of Miami logo 1:09.61
769 +1.7% PB
4 Jimmy Hart Pine Crest logo 1:09.77
763 -1.5%
5 Alejandro Panting unattached 1:10.22
794 -2.2%
6 Noah Sipowski Westminster Academy Swim Club logo 1:11.40
756 +2.7% PB
7 Cameron Brown Azura Florida Aquatics  logo 1:11.77
699 -4.8%
8 Manuel Lopez unattached 1:12.97
480 +1.5% PB
9 Kenan Kocoglu TS Aquatics logo 1:13.40
648 -0.1%
10 Roberto Valdes Gulliver Swim Club logo 1:13.98
630 +1.1% SB
11 Jose Ochoa unattached 1:14.03
460
12 Santiago Gomez Azura Florida Aquatics  logo 1:14.53
613 -1.2%
13 Steven Behar East Coast Aquatic Club logo 1:14.96
600 +1.3% SB
14 Jose Hermida Metro Aquatic Club of Miami logo 1:15.10
641 +2.7% SB
15 Santiago Homes YMCA of Broward County logo 1:15.38
587 +1.3% PB
16 Michael Fernandez Pine Crest logo 1:16.10
611 -3.2%
16 Troy Gardner Wahoos of Wellington logo 1:16.10
565 +0.5% PB
18 Merlin Plant Miami Swimming logo 1:16.81
544 PB
19 Juan Domecq Coral Springs Swim Club logo 1:16.83
589 +6.6% PB
20 Matthew Posso Metro Aquatic Club of Miami logo 1:17.01
584 PB
21 Philip Moldovanu Wahoos of Wellington logo 1:17.20
578
22 John Paul Handal South Florida Aquatic Club logo 1:17.21
578 -2.2%
23 Alan Oved Swim Fort Lauderdale logo 1:17.58
522 +4.1% PB
24 Dylan Graybeal Jupiter Dragons Swim Team logo 1:17.67
564 PB
25 Benjamin Wilson Miami Country Day Aquatics logo 1:17.83
514
26 Dylan Tamaroff Cooper City Cyclones logo 1:18.27
547 +2.5% PB
27 Antonio De Sousa Miami Swimming logo 1:18.31
501
28 Nikolai Valencia unattached 1:18.49
386
29 Ian Hamilton Azura Florida Aquatics  logo 1:18.57
493 -0.4%
30 Josh Curtis Jupiter Dragons Swim Team logo 1:18.70
489 PB
31 Jared Tamaroff Cooper City Cyclones logo 1:18.89
529 +1.6% PB
32 Aaron Alegre Metro Aquatic Club of Miami logo 1:18.90
484 +2.7% PB
33 Ivan Zientek Metro Aquatic Club of Miami logo 1:19.13
522 +2.2% PB
34 Sam McCormick Coral Springs Swim Club logo 1:19.31
472 -5.0%
35 Alec Tamaroff Cooper City Cyclones logo 1:19.49
512 +0.9% PB
36 Daniel Watson Heritage Aquatic Team logo 1:20.24
491 PB
37 Jason Lauzurique Flying Fish Swim Club (Florida) logo 1:20.83
474
38 Sheldon Win Pine Crest logo 1:20.96
471 -3.9%
39 Patrick Franzino Coral Springs Swim Club logo 1:21.66
407 PB
40 Mateo Valdivieso Plantation Swim Team logo 1:22.33
433 -6.8%
41 Justin Bartolomeo Heritage Aquatic Team logo 1:22.75
422 +4.0% PB
Rodrigo Gomez Azura Florida Aquatics  logo NS

Filters