Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

200 Back Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Miguel Cancel AK Sharks logo 2:05.03
861 -0.2%
2 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logo 2:06.41
989 +1.1% PB
3 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logo 2:07.78
863 +2.6% SB
4 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming logo 2:08.22
800
5 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logo 2:11.08
757 +1.8% PB
6 Joseph Kim Episcopal AmberJax logo 2:12.42
721 +2.3% SB
7 Garrett Stanley Swim Florida logo 2:14.65
692 -1.6%
8 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logo 2:16.23
652 -0.9%
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Grant Sanders Tbay logo 2:06.96
824
10 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logo 2:11.71
833 +3.2% PB
11 Mason Laur T2 Aquatics logo 2:14.18
788 PB
12 Patrick Doyle Sunrise Swimming logo 2:14.28
786 +0.3% PB
13 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logo 2:15.33
722 -1.7%
14 Gus Pastos Gator Swim Club logo 2:17.60
726 -0.2%
15 Dante Padron AK Sharks logo 2:18.67
609 +0.7% PB
16 Alexandro Marquez Pompano Beach Piranhas logo 2:20.13
638 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Trev McGovern Gator Swim Club logo 2:14.52
694 -2.0%
18 Lucas Kravchenko Central Brevard logo 2:15.58
675 +1.2% SB
19 Dominic Bono AK Sharks logo 2:16.71
798 +1.7% PB
20 Ian Cooper unattached 2:17.43
642 +6.8% PB
21 Joshua Balbi Saint Andrew's Swimming logo 2:17.88
677
Connor Jones Central Brevard logo 2:21.07
621 +2.1% PB
Jonathan Schofield Gator Swim Club logo 2:21.24
565 -0.1%
Nicholas Cox Bolles School Sharks logo 2:23.52
538 PB
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Jose Ochoa Metro Aquatic Club of Miami logo 2:17.08
691
26 Jack D'Avi YMCA of Broward County logo 2:19.26
697 +1.7% SB
27 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logo 2:20.67
628 +0.5% SB
Hudson Bishop East Coast Aquatic Club logo 2:21.08
820 PB
Jackson Kirk Bolles School Sharks logo 2:23.35
583 +7.1% PB
Miguel Sierra AK Sharks logo 2:24.06
615 +0.2% SB
Isaiah Jimenez Gulliver Swim Club logo 2:25.86
585 +1.9% PB
Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logo 2:27.70
470 +0.2% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Miguel Cancel AK Sharks logo 2:03.65
889 +0.9% PB
2 Dakota Mahaffey Bolles School Sharks logo 2:06.82
827 -0.3%
3 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logo 2:07.89
861 +2.5% SB
4 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming logo 2:09.84
769
5 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logo 2:10.07
919 -1.8%
6 Garrett Stanley Swim Florida logo 2:11.36
752 +0.9% PB
7 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logo 2:11.96
741 +1.1% PB
8 Joseph Kim Episcopal AmberJax logo 2:12.26
724 +2.4% SB
9 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logo 2:14.27
687 +0.6% SB
10 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logo 2:14.89
775 +0.9% SB
11 Mason Laur T2 Aquatics logo 2:15.88
757 PB
12 Grant Sanders Tbay logo 2:15.89
658
13 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logo 2:16.40
703 -2.5%
14 Drew Dickson-Sullivan Westminster Academy Swim Club logo 2:16.65
644 +3.0% PB
15 Patrick Doyle Sunrise Swimming logo 2:16.95
738 -1.6%
16 Gus Pastos Gator Swim Club logo 2:17.07
736 +0.2% PB
17 Alexandro Marquez Pompano Beach Piranhas logo 2:17.18
689 PB
18 Dante Padron AK Sharks logo 2:17.38
632 +1.7% PB
19 Trev McGovern Gator Swim Club logo 2:17.45
642 -4.2%
20 Jorge Ricardo Roche South Florida Aquatic Club logo 2:17.89
623 -4.2%
21 Ian Cooper unattached 2:18.16
629 +6.3% PB
22 Matt Molloy T2 Aquatics logo 2:19.06
701
23 Connor Jones Central Brevard logo 2:19.11
655 +3.5% PB
24 Nicholas Cox Bolles School Sharks logo 2:19.68
603 PB
25 Joshua Balbi Saint Andrew's Swimming logo 2:20.40
633
26 Dominic Bono AK Sharks logo 2:20.51
731 -1.0%
27 Jonathan Schofield Gator Swim Club logo 2:20.82
572 +0.2% SB
28 Lucas Kravchenko Central Brevard logo 2:21.17
577 -2.9%
29 Jose Ochoa Metro Aquatic Club of Miami logo 2:21.64
612
30 Alexander Bungert Gator Swim Club logo 2:21.82
708 PB
31 Leo Mateus South Florida Aquatic Club logo 2:21.86
608 -0.3%
32 Anton Sunyak T2 Aquatics logo 2:22.17
647 +7.9% PB
33 Ethan Beach unattached 2:22.29
547 -14.8%
34 Isaiah Jimenez Gulliver Swim Club logo 2:22.55
641 +4.1% PB
35 Jack D'Avi YMCA of Broward County logo 2:22.94
634 -0.9%
36 Paolo Sunyak T2 Aquatics logo 2:24.17
516
37 Hudson Bishop East Coast Aquatic Club logo 2:25.26
748 PB
38 Jackson Kirk Bolles School Sharks logo 2:25.46
548 +5.7% SB
39 Miguel Sierra AK Sharks logo 2:25.70
588 -0.9%
40 Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logo 2:27.10
480 +0.6% SB
41 Mason Williams NTC Aquatics  logo 2:27.42
560 -0.3%
42 Jacob Wienants Gulliver Swim Club logo 2:30.70
507 +1.3% SB
43 Matthew Amor Metro Aquatic Club of Miami logo 2:31.22
416 -1.4%
44 Freddie Cole Rocoa of Brevard logo 2:40.33
324
Clark Beach unattached NS
Keanan Dols Sarasota YMCA Sharks logo NS
Robinson Molina Molina Westminster Academy Swim Club logo NS
Jordan Saslo Hilltoppers of Inverness logo NS
Hector Paz Metro Aquatic Club of Miami logo NS
Kyle Smithers Storm Swim Club logo NS
Ethan Roach Saint Andrew's Swimming logo NS
Ryan Lochte Daytona Beach Speed logo NS