Site logo

Speedo Champions Series - Gainesville

100 Back Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Ethan Beach unattached 56.80
901 +1.5% PB
2 Miguel Cancel AK Sharks logoAK Sharks A 57.93
854 +1.8% PB
3 Dakota Mahaffey Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 58.16
845 -0.4%
4 Robinson Molina Molina Westminster Academy Swim Club logoWestminster Academy Swim Club 58.50
831 -1.3%
5 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 58.71
822
6 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 59.02
981 +1.0% PB
7 Aitor Fungairino Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:00.46
765 -1.4%
8 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:02.09
797 +1.1% PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Lucas Kravchenko Central Brevard logoCentral Brevard 59.60
800 +3.9% SB
10 Trev McGovern Gator Swim Club logoGator Swim Club 59.80
792 +3.7% PB
11 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:00.44
805 +3.5% SB
12 Joshua Balbi Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:01.32
771
13 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:01.49
712 +1.3% SB
14 Steven Rua Swim Florida logoSwim Florida 1:02.23
697 PB
15 Nicholas Cox Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:02.34
692 PB
16 Matthew Dieffenthaller unattached 1:03.21
659 +3.7% SB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Garrett Stanley Swim Florida logoSwim Florida 1:02.36
692 +1.1% PB
18 Nixon Hernandez East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:02.58
670 PB
19 Ian Cooper unattached 1:03.00
667 -1.5%
20 Mason Laur T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:03.11
758 +2.3% PB
21 Gus Pastos Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:03.40
747 +0.3% PB
22 Paolo Sunyak T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:03.94
619
23 Jorge Ricardo Roche South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:03.96
618 -1.4%
24 Jonathan Schofield Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:04.25
608 +0.4% SB
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Oscar Madsen T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:02.71
678 PB
26 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:02.77
715 +4.6% PB
27 Ethan Roach Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:02.98
763 +0.9% PB
28 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.21
622 PB
Mason Williams NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 1:04.88
692 +0.0% SB
Patrick Doyle Sunrise Swimming logoSunrise Swimming 1:04.93
691 +0.4% PB
Zi Win Lim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:05.00
632 +5.1% SB
Dominic Miller unattached 1:06.31
641 +1.6% SB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Clark Beach unattached 57.48
873 -3.3%
2 Ethan Beach unattached 57.57
869 +0.1% SB
3 Miguel Cancel AK Sharks logoAK Sharks 58.13
846 +1.5% PB
3 Grady Heath Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 58.13
846 -0.2%
5 Nicholas Sharp Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 58.76
820
6 Dakota Mahaffey Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 58.85
816 -1.6%
7 Robinson Molina Molina Westminster Academy Swim Club logoWestminster Academy Swim Club 59.29
799 -2.6%
8 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 1:00.67
916 -1.8%
9 Keanan Dols Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:01.47
713 -1.4%
10 Aitor Fungairino Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:01.58
722 -3.3%
11 Lance Lesage South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:01.67
813 +1.8% PB
12 Trev McGovern Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:01.68
718 +0.7% SB
13 Carlos Cartagena-Diaz Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:01.69
717 -1.9%
14 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:01.88
749 +1.2% SB
15 Joshua Balbi Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:01.93
747
16 Martin Baffico Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:02.16
686 +0.2% SB
17 Steven Rua Swim Florida logoSwim Florida 1:02.22
697 PB
18 Nicholas Cox Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:02.28
695 PB
19 Lucas Kravchenko Central Brevard logoCentral Brevard 1:02.61
682 -1.0%
20 Matthew Dieffenthaller unattached 1:02.75
677 +4.4% SB
21 Garrett Stanley Swim Florida logoSwim Florida 1:02.90
671 +0.3% PB
22 Gus Pastos Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:02.99
763 +1.0% PB
23 Mason Laur T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:03.00
763 +2.4% PB
24 Tyler Hanley Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:03.03
761 +0.3% PB
25 Cole Parnell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 1:03.26
697 +0.9% SB
26 Nixon Hernandez East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:03.28
644 PB
27 Ian Cooper unattached 1:03.47
650 -2.3%
28 Paolo Sunyak T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:03.58
632
28 Ryan Gibbons Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:03.58
741 +0.9% SB
30 Jorge Ricardo Roche South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:03.59
632 -0.8%
31 Jonathan Schofield Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:03.65
630 +1.3% SB
32 Ethan Roach Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:03.98
726 -0.7%
33 Oscar Madsen T2 Aquatics logoT2 Aquatics 1:04.07
627 PB
34 Noah Evans Blue Dolfins logoBlue Dolfins 1:04.17
663 -2.8%
35 Patrick Doyle Sunrise Swimming logoSunrise Swimming 1:04.21
717 +1.5% PB
36 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:04.39
616 PB
37 Dominic Miller unattached 1:04.48
707 +4.3% PB
38 Sarsen Whatmore Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:04.51
650 +2.0% SB
39 Mason Williams NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 1:04.83
694 +0.1% SB
39 Jonathan Farah South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:04.83
586
41 Zi Win Lim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:04.92
635 +5.3% SB
42 Hudson Bishop East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:05.03
854 PB
43 Xavier Barnes unattached 1:05.04
631 +3.0% PB
44 Jackson Kirk Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:05.07
630
44 Miguel Sierra AK Sharks logoAK Sharks 1:05.07
686 +2.8% PB
46 Chris Sylvester Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:05.48
576 +4.5% PB
47 Ryan Nordheim Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:05.53
669 +2.2% PB
48 Jack D'Avi YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:05.54
668 +2.5% SB
49 Dante Padron AK Sharks logoAK Sharks 1:05.77
553 +0.7% PB
50 Adam Stumpf Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:06.06
555 -1.9%
51 Riley Taylor Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 1:06.15
646 +0.3% SB
52 Aaron Rodriguez Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:06.24
588 +2.1% SB
53 Matthew Pokorny Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:06.47
541 +4.2% SB
54 Vittorio Parravano Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:06.53
577 +1.2% PB
55 alex Pike Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 1:06.70
571 -3.8%
56 Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:07.17
516 +1.3% SB
57 Mason Schmidt Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:07.20
515 +5.5% SB
58 Grant Cioffi Storm Swim Club logoStorm Swim Club 1:07.47
493 +3.6% PB
59 Jacob Wienants Gulliver Swim Club logoGulliver Swim Club 1:07.78
589 +2.8% SB
Dillon Hillis Bolles School Sharks logoBolles School Sharks NS
Steven Behar East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club NS
Mason Herbet Blue Dolfins logoBlue Dolfins NS