Site logo

Western Zone Senior Championships

  • Completed
  • Jul. 31, 2018 - Aug. 04, 2018
  • LCM
  • Fresno, CA

400 Free Relay Men 19 and Under

Timed Finals LCM
Name Time
1 Orinda Aquatics (A) logoOrinda Aquatics (A)
  1. Sean Percin
  2. Zachary Le-Nguyen
  3. Michael Wheeler
  4. Samuel Ayers
3:33.77
2 Walnut Creek Aquabears (A) logoWalnut Creek Aquabears (A)
  1. Tyler James
  2. Calan Brown
  3. Ryan Iannaccone
  4. Keegan Pierson
3:35.53
3 Aquasol Swim Club logoAquasol Swim Club
  1. Kyle Lehr
  2. Gary Woo
  3. Patrick Sammon
  4. Thomas Pipkin
3:35.70
4 University of Denver Hilltoppers (A) logoUniversity of Denver Hilltoppers (A)
  1. Jackson Gurley
  2. Paul Freeman
  3. Sawyer Inglis
  4. Alex Bruce
3:35.99
5 Clovis Swim Club (A) logoClovis Swim Club (A)
  1. Samuel Taylor
  2. Cole Fleming
  3. Hunter Lane
  4. Noah Hickman
3:37.35
6 Denver Swim Academy (A) logoDenver Swim Academy (A)
  1. Ty Coen
  2. Connor West
  3. Sean Carr
  4. Joey Ulrich
3:38.94
7 FAST-CO (A) logoFAST-CO (A)
  1. Jonah Holt
  2. Lucius Gao
  3. Zach Bartel
  4. Lars Worlund
3:39.33
8 Front Range Barracudas (A) logoFront Range Barracudas (A)
  1. Lane Austin
  2. Samuel Anderson
  3. Jonus Ortega
  4. Anthony Saenz
3:40.35
9 Aquawolves Colo Swim Team (A) logoAquawolves Colo Swim Team (A)
  1. David Griffith
  2. Bryce Ortanes
  3. Alexander Sironen
  4. Elijah Warren
3:40.63
10 Orinda Aquatics (B) logoOrinda Aquatics (B)
  1. Richard Zhang
  2. Ryan Lenahan
  3. Isaac Kim
  4. Matt Lanzara
3:41.13
11 Sandpipers of Nevada (B) logoSandpipers of Nevada (B)
  1. Harrison Trent
  2. Everett Rojas
  3. Brice Barrieault
  4. Dylan Sweikert
3:41.57
12 Sandpipers of Nevada (A) logoSandpipers of Nevada (A)
  1. Morgan Ma
  2. Tyler Edlefsen
  3. Dylan Becker
  4. Nikita Nazarov
3:41.70
13 Aces Swim Club (A) logoAces Swim Club (A)
  1. Brendan Eckerman
  2. Logan Strid
  3. Benjamin Brewer
  4. Will Mallory
3:41.72
13 University of Denver Hilltoppers (B) logoUniversity of Denver Hilltoppers (B)
  1. Matthew Grewe
  2. Noah Maestas
  3. Sebastian Wolff
  4. Saylor Benes
3:41.72
15 Hilltop Aquatic Swim Team logoHilltop Aquatic Swim Team
  1. Jon Condie
  2. Bryant Karratti
  3. Dylan Stauffer
  4. Devin Bunnell
3:42.17
16 Unattached-Montana (A) logoUnattached-Montana (A)
  1. Jace Reed
  2. Dylan Faust
  3. Finnian Westenfelder
  4. Tanner Baldry
3:42.41
17 Lakewood Aquatics (A) logoLakewood Aquatics (A)
  1. Louis Cerda
  2. Andrew Cabrera
  3. Tomas Marquez
  4. Cameron Castro
3:42.91
18 Walnut Creek Aquabears (B) logoWalnut Creek Aquabears (B)
  1. Logan Heaney
  2. Tom Jansen
  3. Peter Christie
  4. Troy Fournier
3:43.50
19 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Ethan Schwartz
  2. Alexander Baker
  3. Collin Ralston
  4. Caleb Apodaca
3:43.64
20 Crow Canyon Country Club Sharks logoCrow Canyon Country Club Sharks
  1. Evan O'Connell
  2. Zach Hartman
  3. Warren Hsiao
  4. Austin Poon
3:43.65
21 Unattached-Inland Empire (LSC) (A) logoUnattached-Inland Empire (LSC) (A)
  1. Zachary Washburn
  2. Ian Walsh
  3. Christian Cutter
  4. Eli Engledow
3:44.32
22 Unattached-Wyoming (A) logoUnattached-Wyoming (A)
  1. Oscar Patten
  2. Max DeYoung
  3. Michael Richmond
  4. Kellen Chadderdon
3:44.50
23 Team Vortex logoTeam Vortex
  1. Gabriel Martinez
  2. Alex Henderson
  3. Evan Short
  4. Conner Lofstrom
3:45.37
24 North Bay Aquatics (A) logoNorth Bay Aquatics (A)
  1. Luca PG Gissendaner
  2. Max Sternberg
  3. Charles Stewart
  4. Victor Sowa
3:45.92
25 Front Range Barracudas (B) logoFront Range Barracudas (B)
  1. Michael Acker
  2. Nicolas Coringrato
  3. Connor Hassert
  4. Nathan Steeves
3:46.16
26 Unattached-Pacific Northwest (LSC) (A) logoUnattached-Pacific Northwest (LSC) (A)
  1. Dietrich Meyer
  2. Jonah Schedin
  3. Robert Thomasberg
  4. Brandon Anderson
3:47.03
27 Tigard Tualatin Swim Club (A) logoTigard Tualatin Swim Club (A)
  1. Elliot Steward
  2. Nathaniel Whitehead
  3. Nathan Wilson
  4. Connor Florey
3:47.04
28 University of Denver Hilltoppers (C) logoUniversity of Denver Hilltoppers (C)
  1. Gavin Gilmore
  2. Johan Dellgren
  3. Andres Banuelos
  4. Cameron Smooke
3:47.24
29 Anthem Dolphins logoAnthem Dolphins
  1. Spencer Peterson
  2. JC LoVullo
  3. Jack Santoro
  4. Kyle Anderson
3:47.32
30 Aces Swim Club (B) logoAces Swim Club (B)
  1. Alex McMahon
  2. Fletcher Hayes
  3. Lars Hanna
  4. Nick Stephenson
3:47.42
31 Corvallis Aquatic Team (A) logoCorvallis Aquatic Team (A)
  1. CJ Owen
  2. Dylan Dhakhwa
  3. Daniel Valdes
  4. Garrett Edwards
3:47.77
32 FAST-CO (B) logoFAST-CO (B)
  1. Wylie Kruse
  2. Christian Conrady
  3. Knox Williams
  4. Carter Nero
3:48.13
33 Inland Coastal Aquatic Club logoInland Coastal Aquatic Club
  1. Jabez Lee
  2. Aidan Simpson
  3. Lei Jin
  4. Jacob Rochman
3:48.26
34 Unattached-Wyoming (B) logoUnattached-Wyoming (B)
  1. Benjamin Anderson
  2. Ryan Brinda
  3. Jr Albers
  4. Stephen Wessenberg
3:48.62
35 Mako Aquatic Clu logoMako Aquatic Clu
  1. Thomas McLaughlin
  2. Eli Meyer
  3. Trevor Lawson
  4. Camron Pazand
3:48.79
36 Clovis Swim Club (B) logoClovis Swim Club (B)
  1. Ian Belflower
  2. Jeffrey Forbes
  3. Daniel Morris
  4. AJ Sheppard
3:48.94
37 Hillsboro HEAT Swim Team logoHillsboro HEAT Swim Team
  1. Benjamin Seeley
  2. Kyle Fratini
  3. Zach Frey
  4. Kenneth Sugiantoro
3:49.81
38 Bend Swim Club logoBend Swim Club
  1. Griffin McKean
  2. Lance Borgers
  3. Parker Ruggles
  4. Brenden Reeves
3:49.85
39 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Nate Robinson
  2. Jimmy Butler
  3. Justin Zhang
  4. Erik Feldmann
3:49.92
40 Unattached-Montana (B) logoUnattached-Montana (B)
  1. Lyndon Amon
  2. Jason Gibson
  3. Simon McMahon
  4. Brayden Arnold
3:50.27
41 Utah Valley Aquatics logoUtah Valley Aquatics
  1. Tanner Nelson
  2. Connor Moore
  3. McKay Larsen
  4. Bennion Messenger
3:50.28
42 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Max Baker
  2. Reece Shrimpton
  3. Adam Hansen
  4. Kieran Watson
3:50.34
43 Unattached-Inland Empire (LSC) (B) logoUnattached-Inland Empire (LSC) (B)
  1. Noah Heaps
  2. Phi Ton
  3. Tage Madson
  4. Sam Tenhulzen
3:50.76
44 Corvallis Aquatic Team (B) logoCorvallis Aquatic Team (B)
  1. Trenton Bowers
  2. Davin Miehl
  3. Nicholas Ashland
  4. James Dye
3:51.73
45 Mt. Hood Aquatics logoMt. Hood Aquatics
  1. Josiah Hoccom
  2. Max Larson
  3. Justin Logue
  4. Taz Larson
3:51.89
46 Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team logoJeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Bhodi Yohn
  2. Tate Warner
  3. Ben Sperber
  4. Robert Day
3:52.34
47 Aquawolves Colo Swim Team (B) logoAquawolves Colo Swim Team (B)
  1. Spencer Smith
  2. Roberto Berkowitz
  3. Darius Dinkins
  4. Nathan Leigh
3:52.45
47 Sierra Marlins Swim Team logoSierra Marlins Swim Team
  1. Sean Swift
  2. Thomas Spradley
  3. Jonathan Chu
  4. Michael Wyant
3:52.45
49 North Bay Aquatics (B) logoNorth Bay Aquatics (B)
  1. Nicholas Glenn
  2. Henry Harlow
  3. Duncan Bailey
  4. Finn Aune
3:52.86
50 Brentwood SeaWolves logoBrentwood SeaWolves
  1. Will Stuart
  2. Andrew Lopez
  3. SEAN PASAMONTE
  4. Dylan Oquendo
3:53.14
51 Vipers of Albuquerque Swim Team logoVipers of Albuquerque Swim Team
  1. Jackson Cotter
  2. Gilbert Benton
  3. Evan Rand
  4. Wyatt Smith
3:53.55
52 Unattached-Pacific Northwest (LSC) (B) logoUnattached-Pacific Northwest (LSC) (B)
  1. Matthew Cole
  2. Haak Meyer
  3. Connor Swaney
  4. Nathan Fleischmann
3:53.82
53 Portland Aquatic Club (Oregon) logoPortland Aquatic Club (Oregon)
  1. Kai Hilbourne
  2. Isaac Anderson
  3. Sam Walker
  4. Austin Fogel
3:54.88
54 Denver Swim Academy (B) logoDenver Swim Academy (B)
  1. Walker Kurtz
  2. Will Callahan
  3. Hunter Sullivan
  4. Max Mitchell
3:54.94
55 Lakewood Aquatics (B) logoLakewood Aquatics (B)
  1. Ivan Bayan
  2. Gabriel Oliveira
  3. Christian Gonzalez
  4. Oscar Padilla
3:55.21
56 Wolverine Aquatics logoWolverine Aquatics
  1. Cameron Kite
  2. Jack Dugoni
  3. Michael Breitbart
  4. E CHEN Chen
3:55.40
57 Tigard Tualatin Swim Club (B) logoTigard Tualatin Swim Club (B)
  1. Will Chun
  2. Jared Mendez
  3. Braeden Howard
  4. Jacob Folsom
3:55.42
58 Las Vegas Swim Club logoLas Vegas Swim Club
  1. Jack Gallob
  2. Nate Bugash
  3. Taven Hendrex
  4. Braeden Werwinski
3:56.30
59 Sparks Piranhas logoSparks Piranhas
  1. Sam Dericco
  2. Logan Copeland
  3. Ryan Luke
  4. Moises Martinez Camarena
3:56.54
60 Olympic Cascade Aquatics (C) logoOlympic Cascade Aquatics (C)
  1. Tyler Alderman
  2. Danny Gutzwiler
  3. Joshua Denenholz
  4. Edmund Davis
3:57.66
61 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. Philip Howard
  2. Tristan Haeger
  3. Weston Crewe
  4. Brandon Leung
3:58.30
62 Unattached-Wyoming (C) logoUnattached-Wyoming (C)
  1. Gunnar Poley
  2. Daniel Tonkin
  3. Caden Morton
  4. Jason Richmond
3:58.99
63 Santa Maria Swim Club logoSanta Maria Swim Club
  1. Nate Adams
  2. Dylan Adams
  3. Ryan Aguirre
  4. Mason Enthoven
4:01.46
64 Unattached-Inland Empire (LSC) (C) logoUnattached-Inland Empire (LSC) (C)
  1. William Neer
  2. Adam England
  3. Jackson Calloway
  4. Ethan Downing
4:01.91
65 Team Eugene Aquatics logoTeam Eugene Aquatics
  1. Ian Kerr
  2. Finn Conaway
  3. Luke Cornwell-Arquitt
  4. Robert Cornwell-Arquitt
4:03.16
66 SUNN Swimming logoSUNN Swimming
  1. Jeremy Pietila
  2. Sanjay Shrikanth
  3. David Gallagher
  4. Michael Nixon
4:03.51
67 Unattached-Pacific Northwest (LSC) (C) logoUnattached-Pacific Northwest (LSC) (C)
  1. Ross Nakamura
  2. Rainer Meyer
  3. Connor Poggemann
  4. Nathan Herde
4:04.38
68 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Radu Magdas
  2. Jamie Gassman
  3. Soren Gordon
  4. Jeffrey Numrych
4:04.52
69 Unattached-Montana (C) logoUnattached-Montana (C)
  1. Alexander Bertrand
  2. Jorgen Midboe
  3. Liam Kerns
  4. Bremer Deaton
4:04.55
San Ramon Valley logoSan Ramon Valley
  1. Frankie Fitzpatrick
  2. Chaitha Dasari
  3. Kyle Wong
  4. Jonathan Tan
DQ
FAST-CO (C) logoFAST-CO (C) DQ