Site logo

Western Zone Senior Championships

  • Completed
  • Jul. 31, 2018 - Aug. 04, 2018
  • LCM
  • Fresno, CA

400 Medley Relay Men 19 and Under

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Orinda Aquatics (A) Orinda Aquatics
  1. Zachary Le-Nguyen
  2. Mason Loyet
  3. Richard Zhang
  4. Samuel Ayers
3:56.56
 
2 Aquasol Swim Club Aquasol Swim Club
  1. Gary Woo
  2. Paul Vos
  3. Thomas Pipkin
  4. Kyle Lehr
4:00.15
 
3 Walnut Creek Aquabears (A) Walnut Creek Aquabears
  1. Tyler James
  2. Ryan Iannaccone
  3. Matthew Wilcox
  4. Calan Brown
4:00.72
 
4 Aquawolves Colo Swim Team (A) Aquawolves Colo Swim Team
  1. Bryce Ortanes
  2. Spencer Smith
  3. Alexander Sironen
  4. Elijah Warren
4:01.33
 
5 Orinda Aquatics (B) Orinda Aquatics
  1. Matt Lanzara
  2. Michael Wheeler
  3. Jose Max Cruz Costello
  4. Sean Percin
4:01.60
 
6 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Nathan Griffin
  2. Sebastian Wolff
  3. Jackson Gurley
  4. Paul Freeman
4:01.87
 
7 Clovis Swim Club (A) Clovis Swim Club
  1. Cole Fleming
  2. Hunter Lane
  3. Ian Belflower
  4. Noah Hickman
4:02.07
 
8 Fort Collins Area Swim team (A) Fort Collins Area Swim team
  1. Lucius Gao
  2. Zach Bartel
  3. Knox Williams
  4. Lars Worlund
4:03.34
 
9 Front Range Barracudas (A) Front Range Barracudas
  1. Michael Acker
  2. Anthony Saenz
  3. Lane Austin
  4. Samuel Anderson
4:05.25
 
10 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Kieran Watson
  2. Collin Ralston
  3. Caleb Apodaca
  4. Ethan Schwartz
4:05.28
 
11 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Alex Felt
  2. Bryant Karratti
  3. Nic Tronson
  4. Devin Bunnell
4:05.62
 
12 Aces Swim Club (A) Aces Swim Club
  1. Brendan Eckerman
  2. Benjamin Brewer
  3. Matthew Rusakevich
  4. Will Mallory
4:05.72
 
13 Sandpipers of Nevada (A) Sandpipers of Nevada
  1. Trajan Houston
  2. Tyler Edlefsen
  3. Dylan Becker
  4. Nikita Nazarov
4:06.47
 
14 Denver Swim Academy (A) Denver Swim Academy
  1. Connor West
  2. Ty Coen
  3. Joey Ulrich
  4. Sean Carr
4:06.56
 
15 Unattached-Inland Empire (LSC) (A) Unattached-Inland Empire (LSC)
  1. Sam Tenhulzen
  2. Andrew Lambert
  3. Eric Kemper
  4. Zachary Washburn
4:06.88
 
16 Inland Coastal Aquatic Club Inland Coastal Aquatic Club
  1. Jabez Lee
  2. Aidan Simpson
  3. Jacob Rochman
  4. George Jenov
4:07.08
 
17 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Colton Burks
  2. Noah Maestas
  3. Hunter Foehner
  4. Alex Bruce
4:07.10
 
18 Fort Collins Area Swim team (B) Fort Collins Area Swim team
  1. Wylie Kruse
  2. Cole Mason
  3. Cole Glover
  4. Jonah Holt
4:07.12
 
19 Unattached-Montana (A) Unattached-Montana
  1. Jace Reed
  2. Mason Johnson
  3. Dylan Faust
  4. Preston Ring
4:07.78
 
20 Sierra Marlins Swim Team Sierra Marlins Swim Team
  1. Thomas Spradley
  2. Samuel Meyer
  3. Sean Swift
  4. Jonathan Chu
4:07.80
 
21 North Bay Aquatics (A) North Bay Aquatics
  1. Max Sternberg
  2. Charles Stewart
  3. Victor Sowa
  4. Luca PG Gissendaner
4:08.70
 
22 Tigard Tualatin Swim Club (A) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Nathaniel Whitehead
  2. Nathan Wilson
  3. Elliot Steward
  4. Connor Florey
4:09.36
 
23 Unattached-Wyoming (A) Unattached-Wyoming
  1. Max DeYoung
  2. Michael Richmond
  3. Kellen Chadderdon
  4. Oscar Patten
4:09.47
 
24 Wolverine Aquatics (A) Wolverine Aquatics
  1. Jack Donovan
  2. Michael Breitbart
  3. Tanner Lee
  4. Cameron Kite
4:09.51
 
25 Boulder City Henderson Heatwave Boulder City Henderson Heatwave
  1. Matas Maksimaitis
  2. Mason Romantic
  3. Gabe Weber
  4. Alex Johannessen
4:09.69
 
26 Lakewood Aquatics (A) Lakewood Aquatics
  1. Roland Fisher
  2. Jorge De Loera
  3. Louis Cerda
  4. Cameron Castro
4:10.07
 
27 Unattached-Montana (B) Unattached-Montana
  1. Simon McMahon
  2. Liam Kerns
  3. Robbie Wagner
  4. Tanner Baldry
4:10.28
 
28 Clovis Swim Club (B) Clovis Swim Club
  1. Paul Lerro
  2. Lucas Chang
  3. Justin Niles
  4. Samuel Taylor
4:10.37
 
29 Aces Swim Club (B) Aces Swim Club
  1. Fletcher Hayes
  2. Nick Stephenson
  3. Alex McMahon
  4. Lars Hanna
4:10.69
 
30 Unattached-Pacific Northwest (LSC) (A) Unattached-Pacific Northwest (LSC)
  1. Dietrich Meyer
  2. Alexander Tang
  3. Brandon Anderson
  4. Jonah Schedin
4:11.75
 
31 Aquawolves Colo Swim Team (B) Aquawolves Colo Swim Team
  1. Roberto Berkowitz
  2. Nathan Leigh
  3. Darius Dinkins
  4. David Griffith
4:12.26
 
32 Unattached-Inland Empire (LSC) (B) Unattached-Inland Empire (LSC)
  1. Noah Heaps
  2. Christian Cutter
  3. Eli Engledow
  4. Ian Walsh
4:12.53
 
33 Hillsboro HEAT Swim Team Hillsboro HEAT Swim Team
  1. David Kraske
  2. Zachary Frey
  3. Kenneth Sugiantoro
  4. Benjamin Seeley
4:12.68
 
34 Las Vegas Swim Club Las Vegas Swim Club
  1. Jack Gallob
  2. Taven Hendrex
  3. Nate Bugash
  4. Braeden Werwinski
4:13.76
 
35 Utah Valley Aquatics Utah Valley Aquatics
  1. Mckay Larsen
  2. Connor Moore
  3. Andrew Lemon
  4. Bennion Messenger
4:14.55
 
36 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Reece Shrimpton
  2. Emmett Ralston
  3. Alexander Baker
  4. Maxwell Baker
4:14.59
 
37 Vipers of Albuquerque Swim Team Vipers of Albuquerque Swim Team
  1. Evan Rand
  2. Gilbert Benton
  3. Wyatt Smith
  4. Jackson Cotter
4:14.82
 
38 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Tristan Haeger
  2. Philip Howard
  3. Erik Feldmann
  4. Nate Robinson
4:15.62
 
39 Front Range Barracudas (B) Front Range Barracudas
  1. Nicolas Coringrato
  2. Connor Hassert
  3. Jonus Ortega
  4. Nathan Steeves
4:15.64
 
40 Mako Aquatic Clu Mako Aquatic Clu
  1. Eli Meyer
  2. Kendal Southwell
  3. Camron Pazand
  4. Thomas McLaughlin
4:16.71
 
41 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Brenden Reeves
  2. Gregory Kansky
  3. Griffin McKean
  4. Lance Borgers
4:16.79
 
42 Corvallis Aquatic Team (A) Corvallis Aquatic Team
  1. Dylan Dhakhwa
  2. Trevor Cook
  3. Garrett Edwards
  4. CJ Owen
4:17.29
 
43 Sandpipers of Nevada (C) Sandpipers of Nevada
  1. Theodor Delmonaco
  2. Jean Denzel Babaran
  3. Jordan Ma
  4. Harrison Trent
4:17.63
 
44 Fort Collins Area Swim team (C) Fort Collins Area Swim team
  1. Johnny Walgast
  2. Ryan Wallick
  3. Christian Conrady
  4. Carter Nero
4:17.87
 
45 Lakewood Aquatics (B) Lakewood Aquatics
  1. Tomas Marquez
  2. Max Amiset
  3. Ivan Bayan
  4. Andrew Cabrera
4:18.08
 
46 South Bay Aquatics South Bay Aquatics
  1. Ezra Aguimatang
  2. Oscar Vargas
  3. Skylar Kinney
  4. Seth Washabaugh
4:18.22
 
47 Sparks Piranhas Sparks Piranhas
  1. Logan Copeland
  2. Moises Martinez Camarena
  3. Ryan Luke
  4. Sam Dericco
4:18.48
 
48 Portland Aquatic Club (Oregon) Portland Aquatic Club (Oregon)
  1. Isaac Anderson
  2. Austin Fogel
  3. Kai Hilbourne
  4. Sam Walker
4:18.55
 
49 Unattached-Wyoming (B) Unattached-Wyoming
  1. Daniel Tonkin
  2. Jason Richmond
  3. Stephen Wessenberg
  4. Gunnar Poley
4:18.91
 
50 University of Denver Hilltoppers (C) University of Denver Hilltoppers
  1. Matthew Grewe
  2. Gavin Gilmore
  3. Saylor Benes
  4. Johan Dellgren
4:19.16
 
51 Corvallis Aquatic Team (B) Corvallis Aquatic Team
  1. Nicholas Ashland
  2. John Edwards
  3. Daniel Valdes
  4. Trenton Bowers
4:19.71
 
52 Unattached-Montana (C) Unattached-Montana
  1. Bremer Deaton
  2. Quade Oser
  3. Christion Goetsch
  4. Jason Gibson
4:19.78
 
53 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Weston Crewe
  2. Justin Zhang
  3. Brandon Leung
  4. Jimmy Butler
4:20.20
 
54 Brentwood SeaWolves Brentwood SeaWolves
  1. Andrew Lopez
  2. Dylan Oquendo
  3. Will Stuart
  4. SEAN PASAMONTE
4:20.24
 
55 North Bay Aquatics (B) North Bay Aquatics
  1. Finn Aune
  2. Henry Harlow
  3. Zev Schuman
  4. Nicholas Glenn
4:20.53
 
56 Wolverine Aquatics (B) Wolverine Aquatics
  1. Korbin Vera
  2. Colton Harrison
  3. E CHEN Chen
  4. Jack Dugoni
4:20.65
 
57 Bakersfield Swim Club Bakersfield Swim Club
  1. Clayton Cobbs
  2. Nathan Roodzant
  3. Chris Feola
  4. Jared Vegas
4:21.36
 
58 Walnut Creek Aquabears (B) Walnut Creek Aquabears
  1. Troy Fournier
  2. Peter Christie
  3. Keegan Pierson
  4. Logan Heaney
4:21.62
 
59 Tigard Tualatin Swim Club (B) Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jared Mendez
  2. Braeden Howard
  3. Will Chun
  4. Jacob Folsom
4:22.89
 
60 Denver Swim Academy (B) Denver Swim Academy
  1. Hunter Sullivan
  2. Will Callahan
  3. Maximus Mitchell
  4. Walker Kurtz
4:22.90
 
61 Team Eugene Aquatics Team Eugene Aquatics
  1. Ian Kerr
  2. Luke Cornwell-Arquitt
  3. Robert Cornwell-Arquitt
  4. Finn Conaway
4:23.49
 
62 Unattached-Pacific Northwest (LSC) (C) Unattached-Pacific Northwest (LSC)
  1. Ross Nakamura
  2. Andrew Nguyen
  3. Matthew Cole
  4. Connor Swaney
4:23.63
 
63 Unattached-Inland Empire (LSC) (C) Unattached-Inland Empire (LSC)
  1. Kelton Ellis
  2. Simon Madson
  3. Ryan Barnard
  4. Cameron Wheeler
4:23.83
 
64 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Jack Santoro
  2. JC LoVullo
  3. Spencer Peterson
  4. Kyle Anderson
4:24.14
 
65 SUNN Swimming SUNN Swimming
  1. Sanjay Shrikanth
  2. Michael Nixon
  3. Christopher Guzik
  4. Jeremy Pietila
4:25.89
 
66 Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Jamie Gassman
  2. Soren Gordon
  3. Jeffrey Numrych
  4. Radu Magdas
4:26.33
 
67 Olympic Cascade Aquatics (C) Olympic Cascade Aquatics
  1. Adam Hansen
  2. Tyler Alderman
  3. Joshua Denenholz
  4. Danny Gutzwiler
4:28.18
 
68 Unattached-Wyoming (C) Unattached-Wyoming
  1. Jr Albers
  2. Caden Morton
  3. Corte Christensen
  4. Ryan Brinda
4:28.58
 
69 Santa Maria Swim Club Santa Maria Swim Club
  1. Mason Enthoven
  2. Ryan Aguirre
  3. Niles Ramos
  4. Nate Adams
4:32.03
 
Crow Canyon Country Club Sharks Crow Canyon Country Club Sharks
  1. Warren Hsiao
  2. Austin Poon
  3. Garrick Coloma
  4. Zach Hartman
DQ
Team Vortex Team Vortex
  1. Conner Lofstrom
  2. Alex Henderson
  3. Gabriel Martinez
  4. Logan Randall
DQ
Sandpipers of Nevada (B) Sandpipers of Nevada
  1. Hilton Aitken
  2. Maksim Maskalenka
  3. Brice Barrieault
  4. Dylan Sweikert
DQ
Unattached-Snake River (LSC) Unattached-Snake River (LSC)
  1. Samuel Miller
  2. Nathan Moore
  3. Randon Hall
  4. Joe Kaiser
DQ
Unattached-Pacific Northwest (LSC) (B) Unattached-Pacific Northwest (LSC)
  1. Rainer Meyer
  2. Nathan Fleischmann
  3. Haak Meyer
  4. Robert Thomasberg
DQ
Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team Jeffco Hurricanes / Evergreen Swim Team
  1. Ben Sperber
  2. Tate Warner
  3. Robert Day
  4. Patrick Vo
DQ
San Ramon Valley San Ramon Valley NS