Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
PC MP Lewis Cook Memorial Senior Open
Completed
Sep 30–Oct 1, 2017
SCY
Novato, CA
PC MP Lewis Cook Memorial Senior Open
Meet Dashboard
200 Fly
Event
50 Free
100 Free
200 Free
500 Free
1000 Free
1650 Free
100 Back
200 Back
100 Breast
200 Breast
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
Men
Gender
Men
Women
Timed Finals
Name
Team
Time
Score
1
Alexei SANCOV
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
1:49.37
20
2
Bert Phung
Peak Swimming
Peak Swimming
1:54.00
17
3
Monty Randall
Walnut Creek Aquabears
Walnut Creek Aquabears
1:57.01
16
4
Harry Flanders
Orinda Aquatics
Orinda Aquatics
1:58.09
15
5
Nick Cruse
Marin Pirates
Marin Pirates
1:59.74
14
6
Cristian Twyman
Orinda Aquatics
Orinda Aquatics
2:00.41
13
7
Adrian Dulay
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
2:01.27
12
8
Dillon Smith
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:01.58
11
PB
9
Richard Zhang
Orinda Aquatics
Orinda Aquatics
2:01.70
9
10
Nathan Luis
Marin Pirates
Marin Pirates
2:02.59
7
PB
11
William Zong
Peak Swimming
Peak Swimming
2:02.62
6
PB
12
James Tang
Peak Swimming
Peak Swimming
2:02.94
5
PB
13
Devin Masongsong
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
2:02.96
4
PB
14
Brandon Shi
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:03.20
3
15
Ben Simpson
Spare Time Aquatic Sacramento
Spare Time Aquatic Sacramento
2:04.17
2
16
Anthony Vizental
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
2:04.49
1
17
Koen Garcia
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:04.51
–
PB
18
Chaitha Dasari
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:05.64
–
19
Mason Thompson
Orinda Aquatics
Orinda Aquatics
2:06.16
–
20
Jesse Walker
Spare Time Aquatic Sacramento
Spare Time Aquatic Sacramento
2:06.28
–
21
Gennady Sytnik
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
2:08.09
–
22
Bernave Twyman
Orinda Aquatics
Orinda Aquatics
2:08.88
–
23
Marcus Fredrich
Marin Pirates
Marin Pirates
2:13.20
–
24
Jonathan Ko
Burlingame Acquatics
Burlingame Acquatics
2:14.44
–
25
Matteas Klatt
Carson Tigersharks
Carson Tigersharks
2:16.90
–
26
Christopher Guzik
SUNN Swimming
SUNN Swimming
2:20.58
–
27
Damien Donado
Terrapins Swim Team
Terrapins Swim Team
2:26.74
–
28
Lohith Dasari
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:33.39
–
PB
29
Caleb Nashner
Swim South Bay
Swim South Bay
2:34.61
–
PB
30
Yash Kaul
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:38.04
–
31
Sean Rivkin
San Ramon Valley Aquatics
San Ramon Valley Aquatics
2:39.30
–
32
Angie Kennedy
Sebastopol Sea Serpents
Sebastopol Sea Serpents
2:40.00
–
Events
Close
Dummy text
1
500 Free Women
2
500 Free Men
3
200 Back Women
4
200 Back Men
5
100 Breast Women
6
100 Breast Men
7
200 Fly Women
8
200 Fly Men
9
100 Free Women
10
100 Free Men
11
200 IM Women
12
200 IM Men
13
1650 Free Women
14
1650 Free Men
15
400 IM Women
16
400 IM Men
17
200 Free Women
18
200 Free Men
19
100 Fly Women
20
100 Fly Men
21
50 Free Women
22
50 Free Men
23
200 Breast Women
24
200 Breast Men
25
100 Back Women
26
100 Back Men
27
1000 Free Women
28
1000 Free Men
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
500 Free
1000 Free
1650 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
100 IM
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay
1M Diving
3M Diving
Platform Diving