Site logo

Filters

Alaska Junior Olympic Championships

  • Completed
  • Apr. 26–29, 2018
  • SCY
  • Anchorage, AK

400 IM Men 15 and Over

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Talon Lindquist Kodiak Kingfishers Swim Team logoKodiak Kingfishers Swim Team 3:58.83
820 +1.6% SB
2 Bergen Davis Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:06.78
756 -2.0%
3 Spencer Holt Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:15.12
674 -1.0%
4 Noah Palmer Midnight Sun Swim Team logoMidnight Sun Swim Team 4:16.61
660 PB
5 Jake Simmons Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:20.11
627 -6.1%
6 Casey Hamilton Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:25.42
578 -9.2%
7 Konnor Kolberg Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:33.63
563 +1.3% PB
8 Raymie Matiashowski Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:34.89
494 -3.7%
9 Reid Blackstone Chugiak Aquatic logoChugiak Aquatic 4:38.84
444 -2.8%
10 Dakota Olson Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:41.88
435 -1.9%
11 Ethan Kwon Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:43.46
432 +5.1% PB
12 Ezra Billings Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:49.45
430 +0.6% PB
13 Derick Johnson North Pole Aquatic Club logoNorth Pole Aquatic Club 4:50.71
374 -0.3%
14 Mikel Carhart Anchorage YMCA Swim Team logoAnchorage YMCA Swim Team 4:50.91
363
15 Michael Lucero Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:51.71
341
16 Crieghton Beshears Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:55.22
339 +2.8% PB
17 Aidan Kenna Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 5:13.25
214
18 James Westerman Chugiak Aquatic logoChugiak Aquatic 5:14.20
249 PB

400 IM Men 13 - 14

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Matthew Heaphy Chugiak Aquatic logoChugiak Aquatic 4:32.71
624 +2.9% PB
2 Tavner Wisdom Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:35.45
599 +0.6% PB
3 Nick Price Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 4:35.80
596 -0.5%
4 Chaz VanSlyke Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:38.40
676 -0.2%
5 Ian Rocheleau Kodiak Kingfishers Swim Team logoKodiak Kingfishers Swim Team 4:42.68
537
6 Logan Fox Stingray Swim Team (AK) logoStingray Swim Team (AK) 4:47.25
498 -0.9%
7 Koda Poulin Peninsula Piranhas Swim Team logoPeninsula Piranhas Swim Team 4:53.21
450 -1.6%
8 Harrison Holt Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 4:59.36
500 +1.3% PB
9 Caleb Rapanut Chugiak Aquatic logoChugiak Aquatic 5:07.93
338 PB
10 Nikolai Siekawitch Wrangell Swim Club logoWrangell Swim Club 5:09.05
425 +4.6% PB
11 Samson Anderson Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 5:13.38
393 +0.1% PB
12 Matthew Rice Baranof Barracud logoBaranof Barracud 5:15.97
375 +1.7% PB

400 IM Men 11 - 12

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Joseph Nendza Baranof Barracud logoBaranof Barracud 4:57.39
658 +8.8% PB
2 Sven Rasmussen Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 5:06.10
593 +0.2% PB
3 Patrick Foy Kodiak Kingfishers Swim Team logoKodiak Kingfishers Swim Team 5:11.98
551
4 Patrick Conley North Pole Aquatic Club logoNorth Pole Aquatic Club 5:16.54
519 +0.4% PB
5 Eli Hobson Northern Lights Swim Club logoNorthern Lights Swim Club 5:20.60
492 -0.7%
6 Chris Degener Glacier Swim Club logoGlacier Swim Club 5:41.83
355