Site logo

Filters

Southern Zone Age Group Championships

  • Completed
  • Aug. 01–05, 2017
  • LCM
  • Tupelo, MS

100 Back Men 13 - 14

Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nate Stoffle Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 58.86
987 +1.0% PB
2 Garrett Boone Ncs logoNcs 1:00.12
937 +2.4% PB
3 Beau Broussard Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:01.27
892 +0.5% PB
4 Nicklas J. H. Bohn Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:01.63
878 +0.3% PB
5 Jack Aikins Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:01.69
876 -0.3%
6 Henry Bethel Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:01.74
874 +0.5% PB
7 Andrew Simmons Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:02.10
860 -0.8%
8 Jacks Mitchell Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:02.33
851 -0.5%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Nate Stoffle Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 58.89
986 +0.9% PB
2 Beau Broussard Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:00.79
911 +1.2% PB
3 Garrett Boone Ncs logoNcs 1:01.65
877 -0.1%
4 Nicklas J. H. Bohn Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:01.84
870 -0.0%
5 Henry Bethel Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:02.18
857 -0.3%
6 Andrew Simmons Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:02.27
854 -1.1%
7 Jack Aikins Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:02.30
852 -1.3%
8 Jacks Mitchell Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:02.38
849 -0.6%
9 Ryan Gibbons Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 1:03.06
824 -0.7%
10 Josh Cobia Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:03.11
822 -1.4%
11 James Huenefeld Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:03.18
922 +0.7% PB
12 Baylor Nelson Ncs logoNcs 1:03.31
814 +0.3% PB
13 Nate Holder Ncs logoNcs 1:03.35
813 +1.1% PB
14 Carson Brockette Ntx Team logoNtx Team 1:03.45
809 -1.5%
15 Kamal Muhammad Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:03.60
803 +1.9% PB
16 Dante Desrosier Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 1:03.62
802 +9.3% PB
17 Jackson Mussler Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 1:03.97
789 -2.8%
18 Jackson Stallworth South Texas logoSouth Texas 1:04.33
776 +0.8% PB
19 Griffin Egolf Georgia Zone Team logoGeorgia Zone Team 1:04.68
763 +0.6% PB
20 Lance Lesage Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:04.72
762 -4.0%
21 Logan Ingerick Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 1:05.02
854 +0.2% PB
22 Nick Shaffer Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 1:05.19
744 -2.9%
23 Jack D'Avi Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:05.20
744 +2.5% PB
24 Evan Petty Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:05.23
743 -1.6%
25 Bret Serpas Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:05.30
844 +2.6% PB
26 Siaka Weidenbaum Southeastern Swimming logoSoutheastern Swimming 1:05.44
735 -1.7%
27 Matthew Gush Southeastern Zone logoSoutheastern Zone 1:05.78
723 +0.5% SB
28 Daim Weaver Southeastern Zone logoSoutheastern Zone 1:05.94
717 +1.0% PB
29 Kovi Reid South Texas logoSouth Texas 1:05.98
716 -3.0%
30 Corby Furrer South Texas logoSouth Texas 1:06.34
703 -4.7%
31 Dawson Joyce Florida Swimming Team logoFlorida Swimming Team 1:06.43
700 +0.4% PB
32 Benjamin Ponder Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:06.51
697 -0.6%
33 Cameron Coffey Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 1:06.79
687 -3.0%
34 GARRETT ROACH Southeastern Zone logoSoutheastern Zone 1:06.80
686
35 Christopher Richardson Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:07.20
776 -1.2%
36 Cash Woolsey Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:07.27
773 +3.5% PB
37 Cohen Bruner Southeastern Zone logoSoutheastern Zone 1:07.50
662 +3.2% PB
38 Jacob Greenlee Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 1:08.16
742 +0.7% PB
39 John Robertson West Texas Zone Team logoWest Texas Zone Team 1:08.32
633 -1.5%
40 Tre'V Monroe Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:09.14
605 +2.5% PB
41 Drew Wolfram Kentucky Swimming logoKentucky Swimming 1:09.50
592 -1.0%
42 Bode Neale Southeastern Zone logoSoutheastern Zone 1:09.53
591
43 Daniel Quijada Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:09.98
576 +5.1% PB
44 Andrew Fu Ntx Team logoNtx Team 1:10.23
568 -1.8%
45 Alexander Meyer Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:10.91
545 +1.9% PB
46 Jeremy Koch MS logoMS 1:11.08
540 -2.6%
47 Jack Fergus Ntx Team logoNtx Team 1:11.36
530 -0.1%
48 Victor Valdes Florida Gold Coast Zone Team logoFlorida Gold Coast Zone Team 1:12.18
606 +5.6% PB
49 Adam Werth Louisiana Swimming logoLouisiana Swimming 1:12.65
489 -3.5%
50 Rohan Kolhe Ntx Team logoNtx Team 1:13.34
568 PB
51 Macguire McDuff West Virginia logoWest Virginia 1:14.12
443
52 Owen Zundell West Virginia logoWest Virginia 1:19.44
384 PB
53 Shawn Powers West Virginia logoWest Virginia 1:20.98
195
Raul Santos Ntx Team logoNtx Team DQ