Site logo

Filters

Southeastern LCM Championships

  • Completed
  • Jul. 20–23, 2017
  • LCM
  • Huntsville, AL

200 Free Men 10 and Under

Timed Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Stephen Zhukov Atomic City Aquatic Club logoAtomic City Aquatic Club 2:25.65
821 +5.4% PB
2 Logan Hall Atomic City Aquatic Club logoAtomic City Aquatic Club 2:35.05
682 +1.4% PB
3 Luke Bedsole Huntsville Swim Association logoHuntsville Swim Association 2:40.12
611 PB
4 Caleb Dulin Nashville Aquatic Club logoNashville Aquatic Club 2:40.34
608 PB
5 Grayson Strauss Nashville Aquatic Club logoNashville Aquatic Club 2:40.37
608 PB
6 John Nicholson unattached 2:40.82
754
7 Andrew Shackell Ensworth Aquatics logoEnsworth Aquatics 2:42.74
576 +4.2% PB
8 Andrew Chou Atomic City Aquatic Club logoAtomic City Aquatic Club 2:43.12
570 +3.9% PB
9 Austin O'Steen Auburn Aquatics logoAuburn Aquatics 2:43.61
715 +2.9% PB
10 Nathan Liu Memphis Tiger Swim Club logoMemphis Tiger Swim Club 2:45.08
545
11 Judd Lunsford Huntsville Swim Association logoHuntsville Swim Association 2:45.36
541
12 Elliott Darr Nashville Aquatic Club logoNashville Aquatic Club 2:45.80
686
13 William Benedict Tennessee Aquatics logoTennessee Aquatics 2:46.76
673 +8.1% PB
14 Elijah Linkous Tennessee Aquatics logoTennessee Aquatics 2:47.07
519
15 Cole Coleman City of Mobile Swim Association logoCity of Mobile Swim Association 2:47.52
513 +3.6% PB
16 Alex Park Montgomery YMCA Barracudas logoMontgomery YMCA Barracudas 2:47.66
511 +1.0% PB
17 Thomas Chadwell Tennessee Aquatics logoTennessee Aquatics 2:47.97
508 +0.6% PB
18 Alex Sullivan Holley By The Se logoHolley By The Se 2:49.93
483 +2.6% PB
19 Michael Lipscomb Barracuda Swim Club of Northeast Tennessee logoBarracuda Swim Club of Northeast Tennessee 2:50.53
624
20 Jedidiah Holliman Mccallie GPS Aquatics logoMccallie GPS Aquatics 2:52.05
604
21 John Mitchell Excel Aquatics logoExcel Aquatics 2:52.18
455 -0.6%
22 Ian Malone Greater Pensacola Aquatic Club logoGreater Pensacola Aquatic Club 2:52.36
601 +1.7% PB
23 Vinson Montgomery Anniston-AL logoAnniston-AL 2:53.85
435 +6.6% PB
24 Phinn Waters TNT Swimming logoTNT Swimming 2:53.95
434 +1.8% PB
25 Juan Pace Huntsville Swim Association logoHuntsville Swim Association 2:55.61
414
26 Ken Ning Life Time Swim Team Southeast logoLife Time Swim Team Southeast 2:56.14
408 +0.9% PB
27 Joshua Reaves Anniston-AL logoAnniston-AL 2:56.41
550 +2.1% PB
28 Sasha Stern Auburn Aquatics logoAuburn Aquatics 2:56.67
402
29 Nikolas Burnham Mountain Valley Aquatics logoMountain Valley Aquatics 3:01.51
348
30 John Underwood Life Time Swim Team Southeast logoLife Time Swim Team Southeast 3:09.71
263 -5.3%