Site logo

Indiana Senior State SCY Championships

100 Fly Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Anya Goeders Mako Swim Team logoMako Swim Team 54.63
867 +4.4% PB
2 Abigail Kirkpatrick South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 55.22
829 PB
3 Katie Dougherty Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 55.66
811 +2.2% PB
4 Makenna Bottorff PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 55.84
818 +1.2% PB
5 Carla Gildersleeve Franklin Regional logoFranklin Regional 56.30
800 -3.0%
6 Natalie Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 56.46
779
7 Abbie Young Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 56.56
775 -0.6%
8 Hannah Pugh Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 56.73
783 -2.6%
9 Abby Johnston Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 57.06
755 -3.5%
10 Phoebe Rensink Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 57.84
739 -0.6%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Meagan Ronci PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 57.00
758 PB
12 Mya VanderHagen Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 57.01
789
13 Rachel Schiffli Flashes Aquatics logoFlashes Aquatics 57.28
761 -1.9%
14 Nicole Rueff Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 57.44
755 -1.6%
15 Rachel Walker Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 58.04
717
16 Allison Walker South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 58.15
713
17 Sydney Dygert Elkhart United A logoElkhart United A 58.26
740 -2.6%
18 Greta DeCoursey Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 58.46
701
19 Veronica Lantz Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 58.54
729 -1.9%
20 Sydnee Emerson Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 58.76
689 -4.6%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
21 Anna McCahill Franklin Regional logoFranklin Regional 56.95
760 +0.2% PB
22 Alex Bader Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 58.09
715 PB
23 Ashley Jenkins Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 58.25
723 PB
24 Alexandra Nusawardhana Franklin Regional logoFranklin Regional 58.46
701 -0.8%
25 Taylor Bush PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 58.59
696 -2.4%
26 Ashton Klopp Three Rivers Aquatic Club logoThree Rivers Aquatic Club 58.75
690 -0.7%
27 Abigail Harter Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 58.92
715
28 Jaclyn Klimczak Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 59.46
677
29 Alyssa Cyrus Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 59.61
689
30 Lauryn Kallay Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 1:00.40
627
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
31 Emily Weiss Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 56.94
775 PB
32 McKenna Jule Pendleton Swim Club logoPendleton Swim Club 58.61
710 PB
33 Erin Verbrugge Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 59.29
684
34 Natalie Hazelet Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 59.41
679 PB
35 Anais Nuet Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 59.43
678
36 Elizabeth Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 59.48
676 PB
37 Maddie Sheiss Fish Aquatics logoFish Aquatics 59.49
693 -1.8%
38 Jillian Dawson Concord Swim Club logoConcord Swim Club 59.66
669
39 Ashley LeFever Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 59.77
665 PB
40 Carleigh Hill Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:00.60
634 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Abigail Kirkpatrick South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 55.85
804 PB
2 Anya Goeders Mako Swim Team logoMako Swim Team 56.10
808 +1.9% PB
3 Hannah Pugh Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 56.43
795 -2.1%
4 Katie Dougherty Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 56.69
770 +0.4% PB
5 Carla Gildersleeve Franklin Regional logoFranklin Regional 56.75
782 -3.8%
6 Makenna Bottorff PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 56.86
778 -0.6%
7 Abbie Young Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 57.13
753 -1.6%
8 Caroline Schultz Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 57.14
752 -3.6%
9 Abby Johnston Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 57.17
751 -3.7%
10 Natalie Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 57.22
749
11 Phoebe Rensink Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 57.34
759 +0.2% SB
12 Mya VanderHagen Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 57.60
766
13 Meagan Ronci PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 57.66
732
14 Rachel Walker Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 57.88
723 PB
14 Sydney Dygert Elkhart United A logoElkhart United A 57.88
755 -2.0%
16 Rachel Schiffli Flashes Aquatics logoFlashes Aquatics 57.98
734 -3.2%
17 Nicole Rueff Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 57.99
733 -2.6%
18 Allison Walker South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 58.07
716
19 Veronica Lantz Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 58.09
747 -1.1%
20 Greta DeCoursey Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 58.14
713 PB
21 Sydnee Emerson Northridge Area Swimming Association logoNorthridge Area Swimming Association 58.33
706 -3.8%
22 Lauryn Kallay Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 58.41
703
23 Alex Bader Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 58.55
697
24 Abigail Harter Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 58.57
728
25 Ashley Jenkins Michiana Stars Swimming logoMichiana Stars Swimming 58.75
704
26 Alexandra Nusawardhana Franklin Regional logoFranklin Regional 58.77
689 -1.4%
27 Jaclyn Klimczak Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 58.83
701 PB
28 Aislinn Walsh Irish Aquatics logoIrish Aquatics 59.02
694
29 Ashton Klopp Three Rivers Aquatic Club logoThree Rivers Aquatic Club 59.03
679 -1.2%
30 Carmina Armstrong Jasper Aquatic Wildcats logoJasper Aquatic Wildcats 59.08
677 -2.2%
31 Anna McCahill Franklin Regional logoFranklin Regional 59.19
673 -3.7%
32 Taylor Bush PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 59.20
672 -3.5%
33 Alyssa Cyrus Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 59.36
698
34 McKenna Jule Pendleton Swim Club logoPendleton Swim Club 59.54
674
35 Mackenzie Kirkham Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 59.59
658
36 Celina German Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 59.61
657 PB
37 Erin Verbrugge Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 59.88
661
38 Anais Nuet Crown Point Swim Club logoCrown Point Swim Club 59.92
660
38 Maddie Sheiss Fish Aquatics logoFish Aquatics 59.92
677 -2.5%
40 Jillian Dawson Concord Swim Club logoConcord Swim Club 1:00.01
656
41 Ashley LeFever Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 1:00.19
650 PB
42 Natalie Hazelet Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 1:00.27
647
43 Amilia Nusbaum Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 1:00.30
631
44 Lexi Spaulding South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 1:00.42
626 -1.1%
45 Mary McPherson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:00.50
623 -1.4%
46 Elizabeth Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 1:00.52
637 PB
47 Meri Gray Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 1:00.53
622
48 Lauren Kilgore Irish Aquatics logoIrish Aquatics 1:00.59
635 -0.9%
49 Lizzy Pfeifer Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 1:00.70
616 -5.9%
50 Sydney Knurek Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 1:00.73
615 PB
51 Nalanie Marinel Cortez Club O logoClub O 1:00.96
778 +5.0% PB
52 Zoe Eichorn Goshen Swimming Inc. logoGoshen Swimming Inc. 1:00.97
664 -2.1%
53 Emily Weiss Cardinal Community Swim Club logoCardinal Community Swim Club 1:00.99
620
54 Carleigh Hill Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:01.08
616 PB
55 Erin Farley Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 1:01.13
600
56 Jenea Born Goshen Swimming Inc. logoGoshen Swimming Inc. 1:01.19
598 PB
57 Brittany Scott Terre Haute Torpedoes logoTerre Haute Torpedoes 1:01.21
597 +3.2% SB
58 Madison Kertin Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 1:01.22
611 -2.6%
59 Amanda Waldbieser Terre Haute Torpedoes logoTerre Haute Torpedoes 1:01.23
596 -1.7%
60 Sally Jones Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:01.24
628
61 Meggie McPherson Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:01.27
627
61 Sarah Jarding Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 1:01.27
627
63 Eliza Bader Jay County Swim Club logoJay County Swim Club 1:01.34
650 +0.3% PB
64 Metta Thomas Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:01.48
587
64 Shannon Glesing Washington Township Swim Club logoWashington Township Swim Club 1:01.48
587
66 Leah John Munster Swim Club logoMunster Swim Club 1:01.51
618 -2.0%
67 Lexi Wilhoit Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 1:01.58
615
68 Kara Robeson Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 1:01.63
596 PB
69 Ella Pheifer Franklin Regional logoFranklin Regional 1:01.65
581
70 Megan Rach PRO Swimming (IN) logoPRO Swimming (IN) 1:01.72
610
71 Lori McCormick Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 1:01.80
576 +6.0% SB
71 Natalie Yehle Fort Wayne Swim Team logoFort Wayne Swim Team 1:01.80
576 PB
73 Brinley Barton Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 1:01.99
569 -0.0%
74 Emma Helmich Swac Swim Team logoSwac Swim Team 1:02.18
562 -1.0%
75 Jessie Fraley Franklin Regional logoFranklin Regional 1:02.22
592
76 Sarah Jacobs Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 1:02.26
573
77 Jacqueline Richard Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 1:02.38
555
78 Katherine Hand Viper Aquatic Swim Team logoViper Aquatic Swim Team 1:02.39
569
79 Madison Rosen Carmel Swim Club logoCarmel Swim Club 1:02.41
585
80 Ellen Fero Fishers Area Swimming Tigers logoFishers Area Swimming Tigers 1:02.51
581
81 Lauren Myers Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 1:02.60
561
82 Lilia Newkirk Boonville Aquatic Dolphins logoBoonville Aquatic Dolphins 1:02.62
603 -2.0%
82 Jennifer Dreessen Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 1:02.62
577
84 Katie Walker South Bend Swim Club logoSouth Bend Swim Club 1:02.84
552 -8.6%
84 Allison Moll Brownsburg Swim Club logoBrownsburg Swim Club 1:02.84
538 PB
86 Cayla Breault Portage Porpoise logoPortage Porpoise 1:02.86
569
87 Caroline Cross Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 1:02.94
534
88 Karlie Brown Club O logoClub O 1:02.98
565 -0.2%
89 Brette Klopp Three Rivers Aquatic Club logoThree Rivers Aquatic Club 1:03.17
526
90 Megan Coffin Greenfield Community Aquatic Team logoGreenfield Community Aquatic Team 1:03.23
556
91 Claire Brewer Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 1:03.28
522 -4.3%
92 Sydney Sansbury Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 1:03.37
519
93 Tori Kinnamon Avon Community Swim Team logoAvon Community Swim Team 1:03.41
532 +3.4% SB
94 Lauren Passios Southeastern Swim Club logoSoutheastern Swim Club 1:03.53
513
95 Theresa Lietzan Concord Swim Club logoConcord Swim Club 1:03.62
542
96 Rachel Sanqunetti Power Aquatics logoPower Aquatics 1:03.70
522
97 Clarice Miles Zionsville Swim Club logoZionsville Swim Club 1:03.76
505
98 Megan McEwen Pacesetter Aquatics logoPacesetter Aquatics 1:03.84
534
99 Clara Schulz Boilermaker Aquatics logoBoilermaker Aquatics 1:04.59
491
100 Brooke Nine Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 1:04.61
490 -4.9%
101 Emily Humphrey Sugar Creek Swim Club logoSugar Creek Swim Club 1:04.64
506
102 Lexy Burge Indian Creek Aquatic Club logoIndian Creek Aquatic Club 1:05.15
457 -3.6%
103 Anna Perkins Riverside Aquatics Club logoRiverside Aquatics Club 1:05.70
453
104 Naomi Brown Counsilman Center Indiana Swim Team logoCounsilman Center Indiana Swim Team 1:06.79
402 -7.4%